Там, де є традиції, де вони живі і міцні, там є благодатний ґрунт для розквіту декоративної діяльності. Століттями народ у своєму мистецтві - у піснях, казках, билинах, народних святах, танцях і предметах побуту - прагнув у художній формі виразити своє розуміння життя, природи, світу. У цьому і розкривається самобутність його культури. Українські народні промисли, є частиною багатогранного духовного життя народу, воно також міцно лежить у фундаменті, на якому заснована вся українська національна культура. В образах творчості українського народу в упредметненій формі до нас доходить живий голос історії, голос культури попередніх поколінь. Через ці речі ми осягаємо джерела, багату історію нашої національної культури, бачимо душу народу. З цього погляду турбота про розвиток українського народного промислу є турбота про прогрес національної самосвідомості, історичного самоствердження і турбота про подальший розвиток сучасної національної культури. Роль декоративної діяльності у вихованні і розвитку дітей дошкільного віку дуже велика, адже ознайомлення дітей з багатством рідного краю в поєднанні з навчанням допоможе виховати почуття краси і любові до українських народних промислів і рідної культури. Якщо вихователь зможе правильно організувати роботу на заняттях - дитина дійсно зацікавиться не тільки декоративною діяльністю, а й мистецтвом взагалі. Саме тому декоративна діяльність дошкільників за мотивами українських народних промислів і є досить актуальною на сьогодні темою.
Мета дослідження: визначити зміст декоративно-зображувальної діяльності дошкільників в дитячому садку за мотивами українських народних промислів.
Об'єкт дослідження: зображувальна діяльність дітей дошкільного віку
Предмет дослідження: декоративна діяльність дітей дошкільного віку.
Робоча гіпотеза: ми вважаємо, що декоративну діяльність дошкільників ефективно планувати за мотивами українських народних промислів, вирішуючи одночасно завдання ознайомлення дітей з творами народного декоративного прикладного мистецтва, що має надзвичайно важливе значення для всебічного розвитку особистості дошкільників.
Завдання:
1. Дати характеристику українським народним промислам
2. Охарактеризувати декоративну діяльність в дитячому садку.
3. Зробити аналіз програми з декоративної діяльності в різних вікових групах дитячого садка.
4. Розробити систему занять по декоративній діяльності за мотивами українських народних промислів.
Цікаве про педагогіку і навчання:
Особливості організації мовної підготовки вчителів у вищих навчальних
закладах України у першій половині ХХ ст
На підставі аналізу фактологічного матеріалу вченими-істориками було виділено три напрями в розвитку університетської педагогічної освіти, які спостерігалися в освітній практиці й досліджуваного нами ...
Методика вивчення географії
антарктиди
Вивчення географії Антарктиди проводиться в 7кл. в шкільному курсі «Географія материків і океанів». Ефективне засвоєння самого навчального матеріалу залежить по-перше від того настільки правильно вчи ...