Пошук форм роботи волонтерів з дітьми

Педагогіка » Пошук форм роботи волонтерів з дітьми

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

У сучасному українському суспільстві за останні 20 років існування незалежності країни відбулися кардинальні зміни не тільки у політичній сфері, а й економічній, культурній, освітній тощо. Актуальність проблеми полягає у тому, що значні зміни спостерігаються також у вихованні дітей в сім’ї, дитячих садках, школі тощо. Люди втратили стабільність і впевненість у майбутньому. Економічна і фінансова криза позначились на зменшенні робочих місць, банкрутстві підприємств, на збільшенні безробітних, безхатченків, волоцюг тощо. В цих умовах найбільше страждають діти, особливо у тих сім’ях, де батьки (або одна тільки матір) поводяться аморально, не прагнуть роботи (працювати), не дбають про дітей, а навпаки, змушують їх красти, жебрачити тощо. Такі діти опиняються на «вулиці», поповнюють притулки і дитячі будинки. Однак, переживши за своє коротке життя справжні жахіття долі, діти потребують спеціального підходу у їх вихованні і наближенні до нормального життя. Саме небайдужість до таких дітей, бажання допомогти у їх вихованні сприяло формуванню волонтерського руху в нашому інституті, а згодом і вплинуло на вибір наукової роботи – «Волонтерський рух студентів вузу як форма педагогічного впливу на виховання дітей у притулку».

Метою дослідження є пошук форм роботи волонтерів з дітьми, які опинилися у дитячому притулку, для позитивного педагогічного впливу на їх свідомість і поведінку.

Предметом дослідження є зміни у поведінці дітей під впливом спілкування зі студентами-волонтерами.

Об’єктом дослідження виступає дитячий колектив у Горлівському міському притулку для малолітніх дітей.

Для досягнення мети дослідження необхідно розв’язати наступні задачі:

ознайомитися з науковою літературою стосовно історії розвитку соціальної підтримки і виховання дітей-сиріт в Україні;

ознайомитися з організацією адаптації дітей-сиріт у притулках і дитячих будинках, виявити їх особливості;

провести вивчення поведінки дітей у притулку, використовуючи метод спостереження, оформити результати спостереження і зробити висновок стосовно доцільності спілкування як форми педагогічного впливу на дітей.

Питанням виховання дітей у притулках і дитячих будинках завжди приділялося багато уваги з боку державних органів освіти. Перші спроби комплексного підходу до виховання дітей у таких спеціалізованих закладах зробив відомий педагог А.С.Макаренко у важкий період становлення радянської влади після громадянської війни на початку ХХ століття, досвід якого переосмислюється і досі. Сьогодні ця проблема також досить гостро стоїть перед суспільством, яке зазнало руйнівних впливів внаслідок політико-економічних зрушень в країні, що негативно позначилось на ситуації з безпритульністю дітей, яка стає все гостріше. Зростає страшна статистика сиріт при живих батьках: соціальні сироти. Так, на 1 січня 2010 року в Україні було офіційно зареєстрована 31 тисяча дітей, які потребують усиновлення, і більше 100 тисяч дітей – сиріт. За офіційними даними, в інтернатах, в тому числі в притулках, дитячих домах і домах для малюків, знаходиться близько 20-ти тисяч дітей – сиріт і дітей, які позбавлені батьківської опіки.

Щорічно в Україні сиротами стають 15 тисяч дітей, а згідно статистиці Міністерства у справах сім’ї, молоді і спорту, 138 тисяч дітей виховуються в кризових сім’ях. Саме ці діти і потрапляють згодом у притулки і дитячі будинки. Як правило, туди потрапляють діти, які вже багато років вештаються по підвалах і давно втратили зв’язок із сім’єю. Значна більшість таких дітей вживають алкоголь, психотропні речовини, палять цигарки. У них, найчастіше, втрачені звичайні побутові навички, вони не дотримуються правил гігієни тощо. Слід зазначити і те, що, в основному, ці діти мають нервові порушення, страждають підвищеною агресивністю, різними хронічними і шкірними захворюваннями, затримкою психічного розвитку.

Соціальні притулки є спеціалізованими дитячими закладами стаціонарного типу, які і покликані здійснювати всебічну допомогу безпритульним дітям.

Цікаве про педагогіку і навчання:

Аналіз дефініції міжособистісні стосунки. Особливості, види прояву у дошкільників
Найбільш поширеним підходом до розуміння міжособистісних відносин дошкільнят є соціометричний. Міжособистісні відносини розглядаються при цьому як виборчі уподобання дітей у групі однолітків. У числе ...

Суть і характеристика діалогічного мовлення
Діалогічне мовлення - це процес мовленнєвої взаємодії двох або більше учасників спілкування. Тому в межах мовленнєвого акту кожен з учасників виступає як слухач і як мовець. Розглянемо комунікативні, ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net