Основною запорукою соціальної адаптованості людини у сучасному світі є її рівень оволодіння мовленням. Ми спілкуємося словами вдома, у магазині, на прийомі у лікаря, їдучи на роботу, розмовляючи по телефону і взагалі всюди, де постає необхідність встановити контакт з іншою особою, попросити про допомогу, просто запитати котра година чи як проїхати, наприклад, до найближчого поштового відділення. Розвиток мовлення починається з раннього дитинства.
Раннє дитинство (період від року до трьох років) – це особливий період у житті дитини. У цей час відбувається стрімкий психічний і фізичний розвиток, закладається основа для подальшого формування і становлення дитини як особистості. Основними досягненнями раннього дитинства, які визначають розвиток психіки дитини, є оволодіння мовою, розвиток предметної діяльності та інші. Якісні перетворення, які відбуваються за перші три роки життя дитини, дуже значні.
Усі процеси розвитку в ранньому дитинстві тісно пов'язані з розвитком мовлення. Даний період дитячого розвитку є сензитивним (найбільш сприятливим) для розвитку саме цієї психічної функції, підтвердженням тому є вивчення дітей, які пережили жорстоку поведінку на собі, і в дитинстві мало спілкувалися з іншими людьми. Все це обґрунтовує актуальність даного дослідження.
Мета дослідження – дослідити основні тенденції та складові розвитку мовлення дітей раннього віку.
Для досягнення мети дослідження були поставлені такі завдання:
– дослідити особливості розвитку дітей у ранньому дитинстві;
– виокремити фактори, які впливають на розвиток мовлення дітей раннього віку;
– розглянути основні етапи становлення мовлення в даний період;
– проаналізувати фактори, які впливають на розвиток мовлення;
– дослідити питання впливу матері та сім’ї на розвиток дитини.
Об'єктом дослідження виступає розвиток мовлення.
Предметом дослідження є фактори мовного розвитку дитини в період раннього дитинства
Гіпотеза дослідження: розвиток мовлення дитини починається зі спілкування в сім’ї.
Цю проблему досліджували: А. Богуш, В. Бенера, Н. Гариш, Т. Котик, К. Крутій, І. Луценко, Н. Маліновська та ін.
Цікаве про педагогіку і навчання:
Життєвий і творчий шлях Т.Г. Шевченка
Крутою, тернистою була життєва дорога Тараса Шевченка. У кріпацькій хатині, де він народився, над ним тяжіли тисячі нещасть, тисячі напастей. Чи могли захистити від біди змучені недолею батько-нетяга ...
Методичні рекомендації щодо
використання інтерактивного методу навчання на уроках математики
Сутність інтерактивного навчання полягає в тому, що вчитель організує пізнавально-навчальну діяльність учня таким чином, що він самостійно розв'язує певні ситуації, проблеми, спираючись на свої потен ...