Дослідження асортименту клумбових рослин в озелененні м. Харкова

Педагогіка » Дослідження асортименту клумбових рослин в озелененні м. Харкова

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Любов до природи, до прекрасного, намагання створювати прекрасне і живе своїми руками – все це притаманне людям, які вирощують квіти.

Особливо корисно знайомити людей з вирощуванням квітів в дитинстві, коли знання впливають якнайбільше на світогляд та звички людини і залишаються в ній назавжди. Вирощування однорічних декоративних квітів процес відносно швидкий і зрозумілий в своїй простій технології: “посіяли насіння і через кілька тижнів розквітають квіти”. Тому знайомство дітей з вирощуванням рослин, мабуть слід починати саме з вирощування однорічних клумбових квітів, щоб згодом доповнити його багаторічними і деревними рослинами.

Багато садівників використовують як клумбові багаторічні рослини і вважають що це зменшує щорічні трудові затрати. Але і однорічні клумбові рослини мають кілька суттєвих переваг: по-перше однорічники безперервно квітують з травня по жовтень. По-друге саме за їх рахунок можна швидко заповнити в молодому саду вільні ділянки яскравими квітами. Однорічні декоративні рослини мають надзвичайно широку екологічну амплітуду (серед них є дуже витривалі до спеки і посухи рослини – наприклад портулак, і стійкі до приморозків – наприклад цинерарія приморська). Палітра барв, характер цвітіння у декоративних однорічників також незрівнянні. Тому знані спеціалісти ландшафтного озеленення завжди приділяли однорічним клумбовим рослинам велику увагу. Але в останній час в клумбових композиціях використовують у вигляді постійних елементів і багаторічні рослини і навіть дерева і кущі. Наприклад в клумбах-килимах використовують багаторічні очітки а як солітери вирощують туї та ялівці.

Світ рослин для клумб рік від року змінюється: в культуру входять нові роди і види рослин, з'являються нові сорти, і в той же час, деякі інколи популярні рослини зникають з каталогів. Зміни торкаються не тільки сортименту — відходять в минуле часи, коли садівники були вимушені самостійно вирощувати з насіння потрібні їм рослини. Тепер все більше і більше найрізноманітніших рослин купують у вигляді розсади.

Клумбовою спочатку називали таку декоративну рослину, яку у вигляді розсади висаджують на постійне, оформлене у вигляді клумби місце у відкритий ґрунт або в контейнер, де його вирощують протягом обмеженого часу. Традиційно клумбові рослини висаджували на клумби, розташовуючи їх у вигляді того або іншого геометричного узору — рядами, колами, квадратами і т.п. Поняття клумбових рослин в останні часи поширилося і на багаторічні рослини і навіть на дерева, якщо вони є невід'ємною складовою композиції клумби.

Деякі дизайнери регулярні клумби вважають застарілими, вони надають перевагу альпінаріям, рокаріям, композиціям з хвойних рослин. На жаль, разом з модою на регулярні клумби виходять з моди і клумбові рослини. Це абсолютно несправедливо. Що ще може забезпечити таку різноманітність кольору і форми в крихітному садку, і які ще рослини, якими можна було б заповнити пусті місця в бордюрі або альпінарії, можуть порівнятися з клумбовими по барвистості?

Останніми роками ми спостерігаємо справжню епідемію захоплення контейнерним квітникарством, так що клумбові рослини знову в моді, а поява гібридів F1, (гібридів першого покоління) петунії, бальзаміну і бегонії постійно квітучої дає можливість протягом всього літа милуватися в саду килимом з кольорів.

На перших етапах своєї роботи по вивченню клумбових рослин (2002-2003 роки) основною їх базовою ознакою ми вважали однорічний цикл розвитку. Тому темою курсової роботи (2003 р.) було вивчення однорічних рослин, що зростають на території дендропарку ХНПУ. Рослини з однорічним циклом розвитку в еволюційному плані вважають прогресивними і це підтверджується їх надзвичайним пристосуванням до складних природних умов вирощування. Наприклад значну кількість видів рослин, що самостійно поширюються в посушливих умовах дендропарку на піскових ґрунтах складають однорічні рослини. В складних умовах вони мають короткий період розвитку, але при покращанні умов їх розміри, тривалість життя і насінна продуктивність збільшуються у багато разів.

Під час підготовки дипломної роботи ми поширили свої дослідження на парки і сквери міста Харкова та несподівано виявили, що невід'ємною частиною клумб стали багаторічні і навіть деревні рослини. Таким чином таблицю з характеристикою видів (Табл.. 1.) було значно доповнено новими видами.

Результати досліджень асортименту клумбових рослин міста Харкова пройшли апробацію на Міжнародній конференції «Екологія: наука, освіта, природоохоронна діяльність» в м. Умань в 2007р. За матеріалами доповіді опублікована стаття в збірці трудів конференції.

Щоб вивчити особливості оздоблення нашого міста квітами та іншими клумбовими рослинами і в зв'язку із важливістю питань вирощування клумбових декоративних рослин для майбутнього вчителя, я обрала темою дипломної роботи “Дослідження асортименту клумбових рослин в озелененні м. Харкова”.

Мета роботи:

Вивчити елементи озеленення м. Харкова, створені з використанням клумбових декоративних рослин. Дослідити наявний асортимент клумбових рослин, та можливості його поповнення за рахунок рослин, які добре пристосовані до екологічних умов території нашого міста і доречні для вирощування в рокаріях і альпінаріях, на рабатках, клумбах.

Завдання роботи:

Вивчити наявний видовий склад клумбових рослин в озелененні міста.

Зробити морфолого-екологічний опис клумбових рослин що вже зростають на території міста, або тих, яки б було доцільно вирощувати.

Зробити колекцію фотографій клумбових композицій і клумбових рослин.

Скласти списки витривалих рослин для створення клумбових композицій у несприятливих умовах. Запропонувати шляхи збільшення асортименту клумбових рослин для подальшого впровадження в озеленення.

Цікаве про педагогіку і навчання:

Теоретико-методологічні основи психологічної проблеми взаємин викладачів і студентів
З реальної соціально-економічної ситуації, то нині склалася в Україні, випливає адекватне соціальне замовлення закладам освіти, яке виявляється в необхідності формування й розвитку творчої особистост ...

Якісна і кількісна характеристика здібностей
Здібності характеризуються як індивідуально-психологічні особливості, тобто такі якості, якими люди відрізняються між собою. От чому, коли говоримо про здібності, необхідно охарактеризувати ці відмін ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net