Сучасні проблеми малокомплектної школи

Педагогіка » Сучасні проблеми малокомплектної школи

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сільська малокомплектна школа – особливий феномен як у педагогічній теорії, так і в реальній практиці. Поняття географічне й соціальне – аспекти, що відіграють значну роль у функціонуванні цих навчальних закладів. І якщо перший із них характеризується виключно" місцем розташування школи, то другий залежить від значної кількості чинників: стану соціально-економічного розвитку конкретного регіону, загального духовно-морального рівня населення села чи селища, природного й предметного середовища, особливих умов функціонування навчально-виховного закладу. Усі ці чинники не існують самі по собі, вони активно впливають на розвиток інституту сільської школи, на процес розв'язання психолого-педагогічних проблем, що стоять перед нею нині і майже повністю замикаються на особистості вчителя.

Нестандартні умови роботи, своєрідність структури й режимів навчання неоднозначно вибиваються на діяльності сільського педагога, потребують від нього застосування гнучкої методики організації навчально-виховного процесу – питання, яке вчителі не завжди можуть вирішити самостійно. Не треба забувати і про такий негативний чинник, як значна відмежованість педагогічних колективів сільської школи від новітніх здобутків педагогічної та психологічної наук.

Проблеми сільської малокомплектної школи досліджували такі учені, педагоги, як О.Я.Савченко, Г.В.Суворова, В.П.Стрекозін, М.П.Мельников, В.В.Мелешко, Н.І.Присяжнюк, А.М.Пишкало, Г.Б.Тришнавська, Т.І.Шамова та інші.

Учені зауважують, що у сільських школярів на недостатньому рівні відбувається засвоєння навчального матеріалу, передбаченого шкільними програмами. Це вимагає розробки та використання нових технологій навчання в сільській малокомплектній школі та відповідної підготовки кадрів для роботи в ній.

Зважаючи на актуальність даної проблеми, ми обрали наступну тему курсового дослідження: “Сучасні проблеми малокомплектної школи”.

Об’єкт дослідження – навчально-виховний процес в малокомплектній школі.

Предмет дослідження – сучасні проблеми малокомплектної школи.

Мета дослідження – розглянути особливості планування навчально-виховного процесу в сучасній малокомплектній школі, визначити проблеми та перспективи розвитку малокомплектної школи.

Згідно з метою і предметом дослідження було визначено такі завдання:

вивчити організацію навчально-виховного процесу у сучасній малокомплектній школі;

розглянути специфіку побудови уроків у класах-комплектах;

проаналізувати організацію виховної роботи в малокомплектній школі;

розглянути сучасні проблеми малокомплектної школи;

дослідити перспективи розвитку малокомплектних шкіл.

Методи дослідження. Для розв’язування поставлених завдань використано такі методи наукового дослідження: теоретичний аналіз наукових літературних джерел, синтез, узагальнення, порівняння, конкретизація, спостереження.

Цікаве про педагогіку і навчання:

Функції та роль мотивації у процесі навчання учнів 6 років
Основними новоутвореннями молодшого шкільного віку є довільність пам'яті й уваги, внутрішній план дій, рефлексія своєї навчальної діяльності, усвідомлення себе, як суб'єкта навчання, поява нової житт ...

Способи формування організаційних умінь і навичок
Як пише О.Я. Савченко, у північних народів є простий і мудрий афоризм: «Якщо подарувати людині одну рибину, вона буде ситою один день. Якщо подарувати дві, буде ситою два дні. А якщо навчити ловити р ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net