Дослідження стану здоров’я учнів молодшого шкільного віку та їх фізичної активності в режимі навчального дня. Якщо починати в цьому віці розвивати фізичний стан учнів, регулярно проводити фізкультурні хвилинки під час навчання, приймати участь у рухомих іграх то це приведе до доброго стану фізичного здоров’я учнів. Відмінне здоров'я, міцне й загартоване тіло, сильна воля, формовані в процесі занять фізичною культурою й спортом, є гарною основою для інтелектуального й розумового розвитку людини. Досягти високої фізичної досконалості, позбутися від деяких уроджених і придбаних фізичних недоліків можна лише шляхом правильного й систематичного використання фізичних вправ.
Молодший шкільний вік є важливим періодом фізичного виховання дітей. У цьому віці формується постава, виробляються навички життєво важливих рухів, інтенсивно розвиваються рухові якості. На уроках фізкультури діти набувають початкових знань і вмінь з фізичної культури. Можна сказати, що в молодшому шкільному віці закладається фундамент для дальшого загального фізичного розвитку дитини.
Фізичне виховання учнів 1-3 класів має свою специфіку, зумовлену їх анатомо-фізіологічними та психологічними особливостями, а також тим, що, приходячи до школи, учні потрапляють у нові умови, до яких вони повинні пристосуватися, звикнути. З початком навчання значно зростає обсяг розумової праці дітей і водночас відчутно обмежується їх рухова активність та можливість перебувати на відкритому повітрі. Ось чому правильне фізичне виховання в молодшому шкільному віці є не тільки необхідною умовою всебічного гармонійного розвитку особистості учня, а й дійовим фактором підвищення його розумової працездатності. Раціонально організовані заходи з фізичного виховання в режимі дня розширюють функціональні можливості організму дитини, підвищують продуктивність розумової праці, зменшують втому.
Фізичне виховання учнів здійснюється спільними зусиллями школи, сім'ї і громадськості. Школа забезпечує фізичне виховання учнів у режимі навчального дня, здійснює організаційно-методичне керівництво цим процесом у позаурочний час. Учителі ведуть роз'яснювальну роботу серед батьків і подають їм практичну допомогу щодо фізичного виховання дітей у сім'ї, організації правильного режиму дня дітей, а також здійснюють педагогічне керівництво виховною роботою за місцем проживання учнів.
Успішне розв'язання завдань фізичного виховання молодших школярів можливе за умови, коли воно стає органічною частиною всього навчально-виховного процесу школи, предметом спільного піклування педагогічного колектив, батьків, громадськості, коли кожний педагогічний працівник виконує свої обов'язки відповідно до «Положення про фізичне виховання учнів загальноосвітньої школи».
Предмет: стан здоров'я учнів молодшого шкільного віку
Мета дослідження – дослідити стан здоров’я учнів молодшого шкільного віку завдяки фізкультурним заходам протягом навчального дня.
Завдання роботи:
Оцінити стан здоров’я під час фізичної культури в режимі навчального дня учнів молодшого шкільного віку;
Проаналізувати ефективність розробленої нами методики по стану здоров’я учнів молодшого шкільного віку в навчальному режимі.
Суб'єкт: учні 6 років.
Об'єкт: фізкультурні заходи в режимі навчального дня учнів молодшого шкільного віку.
Теоретична значимість:полягає в тому що в результаті аналізу одержаних даних була розроблена методика диференційованого підходу по підвищенню рівня стану здоров’я юнаків молодшого шкільного віку, який дає більш високий педагогічний ефект.
Практична значимість: полягає в тому що розроблена нами методика фізкультурних заходів може бути рекомендована вчителям фізичної культури, тренерам для впровадження в навчально-виховному або навчально-тренерському процесі для підвищення рівня стану здоров’я школяра.
Цікаве про педагогіку і навчання:
Розробка бальної системи шкалірування з деталізацією по кожному оцінюваному
параметру
Наступним етапом формування оцінної моделі є розробка критеріїв по кожному оцінному параметру, виходячи з вибраної бальної шкали. Враховуючи найзвичнішу і зручну для поставленої задачі 5-ти бальну шк ...
Стратегія управління соціально-педагогічною діяльністю загальноосвітнього
навчального закладу
1. Створюючи творчу групу для розробки індивідуальної соціально-педагогічної концепції загальноосвітнього закладу, в структурі її передбачити елементи самоконтролю, контролю, корекції та звітності. 2 ...