Значення народної пісні у вихованні патріотичних почуттів школяра

Педагогіка » Значення народної пісні у вихованні патріотичних почуттів школяра

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Пісня виповідає простими словами найглибші, сердечні бажання, показує їх не як бажання, а як дійсність... Пісня радує, а глухе почуття дійсних життєвих клопотів на хвилю уступає на бік, випливає сльозами, не гіркими, — але такими, що облегшують душу.

Іван Франко

Півстоліття тому українці співали з ранку до перших півнів наступного дня. Тепер ми перетворилися на пасивних мовчазних споживачів магнітофонів, радіо і телебачення. Це негативно позначилося на якості жіночих і особливо чоловічих голосів. На жаль, народна пісня живе в душах лише старшого покоління, яке ціною певних організаційних зусиль ентузіастів ще подекуди відтворює предківський неповторний український розспів. Однак молоді в тих фольклорних ансамблях — украй мало.

У 80-х роках XX ст. громадськість вимагала від Міносвіти України з метою національно-патріотичного виховання молоді в усіх школах запровадити обов'язкову програму вивчення 100 українських пісень. А в усіх музичних навчальних закладах — від шкіл до музичних академій — запровадити вивчення автентичного народного співу і виховання професіоналів українського національного мелосу.

Зрозуміло, щоб запровадити виховання молоді з поглибленим вивченням гуманітарних дисциплін, зокрема українознавства та мистецтвознавства, а також обов'язкової програми вивчення українських народних пісень, педагогічні університети України, музичні училища та консерваторії спочатку мають виховати необхідні кадри вчителів. Перш ніж з'являться фахівці з цих дисциплін, пройде не менше 6—10 років. А за цей період справа не повинна стояти, адже потрібно терміново вжити заходів щодо викорінення дикості й темноти, невігластва серед молоді, які постійно загрожують катастрофою духовності українського суспільства.

Крім того, потрібно на державному рівні проводити щорічні фестивалі-конкурси виконавців української пісні, встановити премії для народних співців, ансамблів автентичної пісні, нагороджувати видатних виконавців і носіїв української пісенної традиції Національною премією України ім. Тараса Шевченка. Впровадженням певних програмних заходів в обов'язковому порядку, що визначатиме державну політику щодо підтримки української народної пісні, зможе врятувати українську культуру від тотального забуття і передати її молодому поколінню. Що з дитинства вкладено в душу дитини, світитиме їй все життя. Сучасній масовій культурі бездуховності, агресії ми повинні протиставити послідовне патріотичне виховання молоді, яке неможливе без української народної пісні й мистецтва.

Українська школа, яка на шляху до комп'ютеризації взялася активно грати ще й у футбол, передусім мусить подбати про душу дитини, яка любить своїх батьків, свою рідну землю, шанує своїх предків. Без вивчення обов’язкової програми "Сто українських народних пісень" це неможливо.

Збереження і впровадження народної пісні як складової сучасної української культури в духовне життя суспільства є невідкладним завданням державної ваги.

Зважаючи на актуальність даної проблеми, ми обрали наступну тему курсового дослідження: “Значення народної пісні у вихованні патріотичних почуттів молодшого школяра”.

Об’єкт дослідження – виховний процес в школі.

Предмет дослідження – значення народної пісні у вихованні патріотичних почуттів школяра.

Мета дослідження – показати роль української народної пісні у вихованні патріотичних почуттів школяра, визначити особливості та необхідність використання народної пісні у навчально-виховному процесі в школі.

Згідно з метою і предметом дослідження було визначено такі завдання:

розглянути вивчення української народної пісні в школі;

охарактеризувати роль народної пісні в розвитку творчої активності учнів;

дослідити формування патріотичних почуттів засобами народної пісні.

Методи дослідження. Для розв’язування поставлених завдань використано такі методи наукового дослідження: теоретичний аналіз наукових літературних джерел, синтез, узагальнення, порівняння, конкретизація, спостереження, бесіда.

Цікаве про педагогіку і навчання:

Забезпечення демократизації контрольно-оцінної діяльності в сучасній початковій школі
Щоб докладно охарактеризувати всі методичні передумови розв’язання досліджуваної проблеми ми скористаємось прикладами роботи вчителів-практиків, які використовують у педагогічному процесі елементи де ...

Різновиди прояву фізичних якостей
Реалізація вимоги відповідності спрямованості фізичних навантажень очікуваному напрямку адаптації, з позиції всебічного розвитку фізичних якостей, вимагає адекватної всебічності тренувальних впливів ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net