Форми і методи пропаганди логопедичних знань з батьками дітей з порушеннями мовлення

Педагогіка » Особливості організації пропаганди логопедичних знань серед батьків дітей з порушеннями мовлення » Форми і методи пропаганди логопедичних знань з батьками дітей з порушеннями мовлення

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

До середини ХХ століття сформувалися сталі форми роботи дитячого садка з родиною, що в дошкільній педагогіці прийнято вважати традиційними. До таких форм можна віднести педагогічну просвіту батьків.

Як вказує А. Сінько, здійснювалося вона у двох напрямках: у межах дитячого садка і за його межами. В межах дошкільної установи проводилася робота з батьками своїх вихованців. За межами дитячого садка здійснювалася широка педагогічна пропаганда, мета якої – охопити переважну більшість батьків дошкільників незалежно від того, чи відвідують їхні діти дитячий садок, чи ні. Безсумнівно, ці форми і сьогодні є цікавими і необхідними, оскільки були спрямовані на взаємодію з широким колом батьків.

На думку В. Рискіної, на сучасному етапі розвитку освіти в основу роботи з батьками має бути покладене поняття розвиваючої взаємодії логопеда і родини, де кожний з її членів не лише сприяє розвитку іншого, але й знаходить умови для власного особистісного розвитку. Особливо, на нашу думку, це важливо в логопедичній групі, оскільки, робота з дітьми, які мають порушення мовлення, містить у собі корекційно-виховний вплив з боку спеціальної дошкільної установи та батьків. Тому в сучасних дошкільних закладах безперервний зв'язок з батьками здійснюється за допомогою колективної, індивідуальної, наочної форм роботи. Розглянемо їх більш детально.

Колективну роботу можна представити в кількох видах: батьківські збори, консультації, семінари, фронтальні відкриті заняття, виставка посібників, бібліотека ігор та вправ, відеотека, свята на мовленнєву тематику, дні відкритих дверей, конференції.

Групові батьківські збори в логопедичній групі проводяться тричі на рік: на початку, в середині і в кінці навчального року. Саме вони допомагають об'єднати батьків, націлити їх на допомогу команді дитячого садка, своїй групі, активно залучитися в процес виховання дітей. Важливо, щоб батьки на зборах діяли, включалися в ту або іншу запропоновану їм роботу. На перших групових батьківських зборах батькам роз'яснялося, що на дорослих членах родини лежить відповідальність за створення мотивації дитини до занять вдома, проведення занять із дитиною в різних формах поза дитячим садком, вживання додаткових заходів при наявності супутніх основному дефекту порушень. Збори необхідно призначати на час, зручний для батьків. Тема зборів повідомляється заздалегідь, щоб вони зуміли з нею ознайомитися і обговорити один з одним. Логопедові і вихователям групи надзвичайно важливо роз'яснити батькам необхідність посиленої, щоденної роботи зі своєю дитиною за завданням педагогів. Лише в такому випадку можливі гарні результати. Якщо батьки самі не в змозі самі оцінити ситуацію й зрозуміти важливість своєї ролі в навчанні й вихованні дитини, то педагогам слід допомогти їм стати зацікавленими, активними й дієвим учасниками корекційного процесу.

Консультації, семінари, конференції логопедові важливо побудувати так, щоб вони не були формальними, а по можливості залучали батьків для розв’язання проблем, спрямовувати батьків до співпраці. Оскільки сучасні батьки ведуть інтенсивний спосіб життя, консультації мають бути гранично чіткими, містити лише необхідний батькам конкретний матеріал і проводитися не для «галочки», а для користі справи. Найбільш актуальними темами для консультацій, які цікавлять батьків дітей логопедичної групи, можуть бути такі «Артикуляційна гімнастика»; «Розвиток дрібної моторики дитини»; «Виконання домашнього завдання «; «Розвиток уваги й мислення» ; «Мовні ігри вдома»; « Як стежити за автоматизацією звуку в домашніх умовах»; « Як навчити дитину читати» ; «Як навчити звуко-буквенному аналізу». Корисно включити ту або іншу консультацію до порядку денного батьківських зборів.

До деяких консультацій готується спеціальне обладнання, тобто організується виставка посібників. Наприклад, до теми «Розвиток дрібної моторики» можна дібрати намисто, ґудзики, чобіток зі шнурівкою, мозаїку, конструктори, заводні іграшки, палички й завдання до них, кольорові та прості олівці, фарби, альбом для малювання, альбом для розфарбовування, пластилін, ножиці, голки, нитки, контури для вишивання на папері, одяг для ляльок, кубики. Батьків необхідно переконати у важливості й необхідності розвитку дрібної моторики рук дитини з порушенням мовлення. Довідатися про те, як батьки розпорядилися цією інформацією, можна з матеріалів виставки « Як умілі ручки язичку допомагали». На виставці демонструються лише ті експонати, що були зроблені дітьми і батьками вдома.

Страницы: 1 2 3 4

Цікаве про педагогіку і навчання:

Історія вітчизняного та зарубіжного досвіду
У різних країнах світу існують два підходи до цього напряму реабілітаційно-соціальної роботи. Соціальні працівники або входять до складу персоналу шкіл, або об'єднані в спеціальні служби соціального ...

Порушення моторної, Емоційно-вольової сфер і довільної поведінки у дітей із заїканням
Дослідники надавали особливе значення зв'язку стану загальної моторики і мови при заїканні. В.А. Гіляровський відмічав, що запізнілий розвиток мови може бути частковим проявом загального недорозвинен ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net