Форми і методи пропаганди логопедичних знань з батьками дітей з порушеннями мовлення

Педагогіка » Особливості організації пропаганди логопедичних знань серед батьків дітей з порушеннями мовлення » Форми і методи пропаганди логопедичних знань з батьками дітей з порушеннями мовлення

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 3

На думку Ю. Рібцун, крім методів анкетування існує багато інших способів вивчення родини, як групових, так і індивідуальних. Найпоширенішим з них є відвідування родини вдома логопедом та вихователем. Спостерігаючи за дитиною в сімейному середовищі, вихователь більш глибоко пізнає її інтереси, які часто відрізняються від інтересів у дитячому садку, має можливість ближче підійти до самої дитини; може виявити позитивні прийоми виховання, які рекомендує іншим батькам, або ж проблеми сімейного виховання. Кожну родину необхідно відвідувати не менше, ніж разу на рік, особливу увагу приділяючи неблагополучним родинам.

Однією з основних формою взаємодії логопеда з батьками є зошит для домашніх завдань. Залежно від форми мовленнєвого порушення завдання в зошиті даються не лише зі звуковимови, а й по формуванню словника, граматичних умінь і навичок, на розвиток уваги і пам'яті дітей. Зошит заповнюється логопедом два-три рази на тиждень для того, щоб заняття вдома проводилися систематично. Ця форма роботи, на нашу думку, допомагає логопедові спостерігати як за станом включеності батьків в корекційний процес, так і за рівнем психолого-педагогічної компетенції батьків з окремих питань. Ця інформація надалі слугує темою для індивідуальних консультацій.

На думку О. Степанової, значну роль у результативній роботі батьків з дітьми відіграє підібрана логопедом бібліотечка авторських посібників, наприклад: «Розвиток фонематичного сприйняття. Альбом дошкільника», «Корекція порушень складової структури мовлення. Альбом для індивідуальної роботи з дітьми 4-6 років», «Формування лексико-граматичної компетенції дитини. Альбом дошкільника», «Формування і розвиток зв'язного мовлення. Альбом дошкільника». Їх можна з успіхом використовувати в якості методичного і наочного матеріалу для індивідуальних занять батьків з дитиною за завданням логопеда. Використовуючи альбоми, розраховані на корекцію всіх можливих параметрів роботи з дітьми, логопедові непотрібно переписувати окремі рекомендації або завдання для батьків – вони в доступній формі пояснені в посібниках. Кожен альбом містить теоретичну і практичну частини, ілюстрації, які дозволяють ефективно впливати на вдосконалення відповідного компонента мовленнєвої системи дошкільника. Докладний опис понять, термінів, завдань і вправ дозволяє дорослому, який не має спеціальної підготовки, успішно займатися корекційною і розвивальною діяльністю в домашніх умовах.

Наочна форма роботи дуже важлива для батьків, діти яких мають порушення мовлення. До них належать: дошка оголошень, папка-пересувка, щоденники, екран звуковимови, інформаційні листи, газета для батьків, мовленнєвий куточок, домашні завдання, домашня ігротека. Наочність пропаганди забезпечується застосуванням різноманітних ілюстрацій, демонстрацій практичних робіт, виставковим матеріалом має на меті стимулювати активність батьків.

Так, папка-пересувка являє собою матеріал із практичними порадами та рекомендаціями, який змінюється тричі на рік і передається від родини до родини всередині групи. Ці папки можуть бути як груповими, так і індивідуальними. В індивідуальну папку містяться матеріали, дібрані з урахуванням індивідуальних особливостей конкретної дитини, і містять практичні рекомендації для окремої родини, що дозволяє батькам виробити індивідуальний підхід до своєї дитини, глибше будувати з нею взаємини в період дошкільного дитинства.

Мовленнєвий куточок функціонує у вигляді оформленого планшету з відображенням мовленнєвої роботи логопеда з дітьми. Він містить корисну інформацію, яку батьки можуть вивчити, приходячи за своїми дітьми, поки ті збираються додому. Мовленнєвий куточок може містити такі рубрики: «Домашнє завдання», «Домашня ігротека», «Екран звуковимови». Рубрика «Домашнє завдання» дає батькам практичні рекомендації з формування різних мовленнєвих навичок, наприклад артикуляції; з виявлення рівня розвитку деяких складових мовлення дитини, наприклад: як перевірити рівень розвитку фонематичного слуху в дитини. Рубрика «Домашня ігротека» знайомить батьків з іграми, ігровими вправами й завданнями на закріплення різних мовленнєвих навичок. Екран звуковимови відображає кількість порушених звуків у дітей групи та динаміку виправлення звуковимови. Батьки наочно бачать, як просувається процес корекції звуків (це позначається кольоровими символами), який звук ще автоматизується, а який уведений в мовлення. Раз на тиждень матеріал на стендах куточку оновляється. При оформленні стендів використовуються не лише малюнки, написи «від руки», але плакати і фотографії.

Страницы: 1 2 3 4

Цікаве про педагогіку і навчання:

Технологія професійного самовиховання майбутніх соціальних педагогів
Самовиховання як свідома і цілеспрямована діяльність людини спрямована на вдосконалення своєї особистості розглядається перш за все з точки зору змісту того, що необхідно вдосконалювати. Майбутній со ...

Організація і зміст експериментального навчання
З метою виявлення ефективності використання системи вправ, що передбачає розгляд як художньої, так і пізнавальної сторони науково-художніх творів як засобу підвищення рівнів їх сприйняття було провед ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net