Система роботи з формування логопедичних знань у батьків дітей з порушеннями мовлення

Педагогіка » Особливості організації пропаганди логопедичних знань серед батьків дітей з порушеннями мовлення » Система роботи з формування логопедичних знань у батьків дітей з порушеннями мовлення

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Успіх корекційно-виховної роботи в логопедичній групі визначається продуманою системою, частиною якої є логопедизація всього навчально-виховного процесу.

На нашу думку, цілеспрямована, систематично спланована, комплексна робота логопеда, усвідомлене й зацікавлене включення в цей процес батьків - найважливіший аспект підвищення результативності навчання дітей із порушеннями мовлення.

Як вказує О. Лагутіна, програма роботи з родиною, особистісно-орієнтований підхід, спрямований на виявлення, розкриття й підтримку позитивних особистісних якостей кожного з батьків, необхідні для успішної співпраці з дитиною. Не менш важливі урахування вікових, індивідуальних та типологічних особливостей дитини, результатів її психолого-педагогічного і логопедичного обстеження, а також облік індивідуальних та особистісних особливостей батьків, рівня їхньої педагогічної компетенції і особливостей взаємин з дитиною.

На нашу думку, індивідуально-практичні заняття – ефективна форма навчання батьків елементарним методам корекційно-розвиваючої роботи з дитиною. В батьків формується адекватна взаємодія в системах «батько – дитина» і «батько – педагог», підвищується рівень педагогічної компетентності, в результаті чого покращуються взаємини, формується адекватна оцінка можливостей дітей, підвищується ефективність корекційно-розвиваючого процесу.

З огляду на це, плануючи роботу з батьками, ми намагалася урізноманітнити форми і методи залучення батьків до мовленнєвої діяльності з дітьми.

На початку навчального року ми відвідали батьківські збори в групі з метою аналізу основних відхилень в мовленнєвому розвитку дітей, причин їх виникнення, демонстрації ступеня відхилення від норми і необхідності спільних зусиль дошкільного закладу та родини в подоланні дефекту. На перших зборах батьки познайомилися із завданнями навчання, індивідуальним планом корекційної роботи, режимом ДНЗ.

Також була проведена консультація з практичними вправами. Мета цієї зустрічі – познайомити батьків із вправами артикуляційної гімнастики, розкрити необхідність щоденних вправ. Для цього була зроблена папка - пересувка «Артикуляційна гімнастика» та випущена брошурка «Артикуляційна зарядка для веселого язичка».

З метою взаємодії з батьками й закріплення правильної звуковимови дітей була підготовлена і показана казка у віршах «Колобок», де брали участь діти і батьки експериментальної групи.

Протягом року ми проводили анкетування батьків, що дозволяло визначити характер роботи в сім’ї по усуненню мовленнєвих порушень дітей та розробки необхідних рекомендацій. З метою пропаганди логопедичних знань батьків і залучення їх у мовленнєву діяльність із дітьми випускалися пам'ятки і рекомендації для батьків.

Також з батьками експериментальної групи в рамках круглого столу на тему «Ігри та іграшки для розвитку мовлення» був проведений конкурс-змагання «Скоромовки, чистомовки». В цьому конкурсі брали участь команда дітей і команда батьків.

Цікавим для батьків та дітей став майстер-клас з виготовлення іграшок своїми руками. Пізніше розвиваючі ігри та іграшки, зроблені батьками, ми оформили у виставку «Диво-грай».

З метою збагачення і активізації словникового запасу дітей та розвитку і корекцію зв'язного мовлення ми провели семінар-практикум для батьків на тему «Поповнення словникового запасу з допомогою ігор». Батькам були представлені дидактичні та сюжетно-рольові ігри корекційно-розвиваючого характеру, що можна використовувати в домашніх умовах.

Також з метою залучення батьків до корекційної роботи була проведена зустріч з батьками на тему: «Розвиток фонематичного сприйняття в дошкільників». Під час зустрічі батькам були запропоновані найцікавіші й доступні ігри і вправи, які можна використовувати в домашніх умовах для розвитку фонематичного сприйняття. Батьки із задоволенням грали в запропоновані ігри.

Протягом навчального року ми запрошували батьків на індивідуальні заняття з дитиною, де батьки могли спостерігати методи і прийоми роботи та досягнення дитини. Батьки мали можливість переконатися в необхідності корекційно-розвиваючих занять, і побачити не лише успіхи, але й проблеми своєї дитини. До відвідування занять батькам здавалося, що їхня дитина більш успішна, однак в ході спостережень думка більшості батьків змінилася. Вони побачили, які труднощі виникають у дитини в процесі корекції мовлення, яку роботу необхідно продовжувати вдома.

В експериментальній групі в куточку для батьків ми щотижня оформлювали стенд, який містив необхідні рекомендації для батьків, інформацію щодо успіхів кожної дитини, повідомлення про нові надходження науково-методичної літератури до бібліотеки.

Також від початку року в експериментальній групі випускалася папка- пересувка «Завдання для батьків за темами», яка поповнювалась домашніми завданнями з пройдених тем. Батьки мали можливість повторити пройдений матеріал у роздягальні або взяти папку додому.

Страницы: 1 2

Цікаве про педагогіку і навчання:

Деякі прийоми розвитку логічного мислення учнів при вивченні нового матеріалу
Забезпечення глибокого розуміння учнями навчального матеріалу є лише першою сходинкою активізації пізнавальної діяльності та тією умовою, за якої можна використовувати прийоми та методи, які вимагают ...

Шляхи і методи формування словесної творчості у старших дошкільників
У старшому дошкільному віці діти проявляють більшу творчу активність у художньо-мовній діяльності. Це виражається при переказах ними текстів доступних художніх творів, у виразнім читанні знайомих вір ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net