Аналіз ефективності розробленої методики пропаганди логопедичних знань серед батьків, що виховують дітей з порушеннями мовлення

Педагогіка » Особливості організації пропаганди логопедичних знань серед батьків дітей з порушеннями мовлення » Аналіз ефективності розробленої методики пропаганди логопедичних знань серед батьків, що виховують дітей з порушеннями мовлення

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Для того, щоб довести ефективність пропаганди логопедичних знань з батьками у процесі корекції мовленнєвих порушень дошкільників, ми провели повторне анкетування батьків експериментальної групи.

В результаті повторної діагностики було з’ясовано, що у 46,60% батьків (7 осіб) виявлено високий рівень сформованості логопедичних знань, що на 26 % вище від попередніх даних; у 53,4 % батьків (8 осіб) логопедичні знання сформовані на середньому рівні, що на 20 % нижче від попередніх даних. Батьків з низьким рівнем логопедичних знань після впровадження розробленої нами системи роботи з їх пропаганди не виявлено. Результати повторного анкетування подано в таблиці 2.2.

Таблиця 2.2 Рівні сформованості логопедичних знань батьків дітей із порушеннями мовлення на констатувально-контрольному етапі експерименту

Високий

Середній

Низький

к-ть

%

к-ть

%

к-ть

%

7

46,6

8

53,4

-

-

У результаті повторного дослідження сформованості мовлення дітей, після впровадження пропагандичної роботи з батьками, нами були визначені також дві групи дітей: до першої увійшли дошкільники без порушень мовлення (таких виявилося 27), до другої увійшли діти з порушенням звуковимови (таких виявилось 7, п’ятеро – з контрольної групи, 2 – з експериментальної).

На підставі отриманих даних за рівнем успішності дошкільників також розподілили на 3 групи – високий, середній, низький. Дані, отримані в результати повторної діагностики рівня сформованості усного мовлення дошкільників Полтавського ДНЗ комбінованого типу № 59 «Малятко», Центру Ранньої Соціальної реабілітації дітей-інвалідів, ми занесли до таблиці 2 (див. Додаток З).

З таблиці 2 видно, що у групі дітей із ЗНМ (і в експериментальній, і в контрольній), відбулися не лише кількісні, але й якісні зміни. Проте, у дошкільників експериментальної підгрупи, чиї батьки були залучені у систему пропаганди логопедичних знань, ці показники значно вищі.

Так, дані повторної діагностики розвитку фонетики-фонематичної системи вказують, що в контрольній групі показник високого рівня сформованості підвищився на 17%, а в експериментальній – на 75%. У порівнянні з першим дослідженням у 7 дошкільників із ЗНМ порушень звуковимови після занять за комплексною програмою не виявлено, а, отже, рівень їх мовного розвитку став набагато вище.

Повторна перевірка розвитку граматичної будови мовлення дає підстави стверджувати, що у дітей контрольної крупи показник успішності підвищився на 11,4%, в експериментальній – на 50%.

Повторна діагностика розвитку лексичної системи вказує на те, що в контрольній групі показник високого рівня збільшився на 31,5%, в експериментальній – на 50%.

Рівень розвитку зв’язного мовлення підвищився в дошкільників контрольної групи на 11,5%, в експериментальної – на 62,5% .

Таким чином, після впровадження запропонованої нами системи роботи з батьками дітей з порушеннями мовлення щодо пропаганди логопедичних знань, результати дітей експериментальної групи за всіма завданнями значно покращилися. П’ятеро дошкільників із ЗНМ увійшли до групи без порушень звуковимови. Двоє діток із ЗНМ, у яких це мовленнєве порушення остаточно не було виправлене, вийшли на високий рівень розвитку мовлення за всіма завданнями. Результати діагностики дозволяють стверджувати, що гіпотеза, висловлена нами на початку дослідження, підтвердилася. Отже, система роботи педагогів з батьками дітей із порушеннями мовлення, спрямована на розвиток теоретичного, практичного й особистісного компонентів педагогічної компетентності в процесі організованої логопедичної просвіти, сприяє ефективності корекційно-логопедичній роботі з дітьми.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Цікаве про педагогіку і навчання:

Елементи організації навчання
Щоб здійснити процес навчання, його потрібно організувати. Організувати навчання — означає створити певну структуру та налагодити, відповідні цілям організації, зв’язки між елементами структури. Осно ...

Розвиток творчих здібностей дітей як педагогічна проблема
В наш час особливої актуальності набувають питання про те, що таке творчі здібності людини, в чому вони проявляються, чим вони обумовлені і які шляхи їх розвитку у дітей. Великий внесок у розвиток на ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net