При розробці тестів використовую різні підходи. При складанні тестів доцільно чергувати завдання з різними формами подачі даних, що дозволить знизити ймовірність перевтоми, яка зумовлюється одноманітністю представлення інформації. Тому за різноманітністю можна виділити такі основні види тестових завдань:
Завдання з вибором однієї правильної відповіді.
Встановлення відповідності.
Встановлення правильної послідовності.
Завдання відкритої форми з короткою відповіддю.
Вимогою сучасності є застосування комп’ютерних систем автоматизованого тестування які дають можливість учню самостійно оцінити рівень своїх знань, а вчителю – систематизувати і спростити процес оцінки якості знань. Для себе особисто виділила наступні позитивні моменти комп’ютерного тестування:
Є можливість застосовувати нові алгоритми тестового контролю.
Використовувати в тестах мультимедійні можливості комп’ютерів.
Зменшити обсяг паперової роботи і прискорити підрахунок результатів.
Спростити адміністрування.
Підвищити оперативність тестування.
Знизити витрати на організацію і проведення тестування.
Таким чином, застосування автоматизованого тестування для перевірки знань учнів не тільки полегшує роботу вчителя, але і підвищує мотивацію навчальної діяльності учнів, одночасно знижуючи їхню емоційну напруженість у процесі контролю .
Окремо хочу зупинитися на програмному забезпеченні яке використовується для створення тестових завдань з хімії. Є безліч тестових програм, але особисто я використовую програму TestEditor яка призначена для створення та редагування різноманітних тестів, як за складністю завдань так і за їх різноманітністю. Впровадження даної комп’ютерної програми дає наступні переваги:
Скорочення часу перевірки великого обсягу навчального матеріалу.
Можливість регулювання рівня вимог.
Самоконтроль та самооцінка результатів підготовки.
Виключення людського фактору.
Організація зв’язку між учнем і вчителем з використанням мережі Інтернет.
Узагальнених оцінок.
Але, не слід забувати, що програмні засоби навчального призначення мають відповідати й вимогам педагогічної доцільності, і виправданості їх застосування. Тобто програмний засіб слід наповнювати таким змістом, який найбільш ефективно може бути засвоєний, і використовувати лише тоді, коли це дає незаперечний педагогічний ефект.
Цікаве про педагогіку і навчання:
Поняття про здібності
Проблеми психології здібностей завжди перебували в центрі уваги вітчизняних і зарубіжних фахівців. Це одна з найважливіших і найактуальніших проблем виховання. Вона непокоїть батьків, учителів і, ясн ...
Історія розвитку пейзажного жанру
Одне з найважливіших місць серед жанрів живопису займає пейзаж. Я вважаю, що кожну людину повинні приваблювати краєвиди рідного краю, довершеність природи, безмежність панорам.Слово пейзаж, походить ...