Аналіз наукової та педагогічної літератури з питань використання мережі Інтернет у навчальному процесі

Педагогіка » Використання мережі Інтернет на уроках трудового навчання » Аналіз наукової та педагогічної літератури з питань використання мережі Інтернет у навчальному процесі

Сторінка 5

Унаслідок того що спільна робота учнів різних країн, які вчаться у проектах I*EARN, здійснюється за допомогою електронної пошти та телеконференцій, використання нових комп'ютерних технологій у навчанні стає не модою, а необхідністю. В наш час застосування комп'ютерів у школі часто стає справою престижу. Але при цьому забувають, що спроби вписати ЕОМ у традиційну систему уроків не увінчались успіхом. Потрібна система освіти, при якій основним буде не розвиток технічних навичок користування комп'ютером, а формування інформаційної культури.

Збільшення кількості складної техніки у школах підвищує відповідальність викладачів, збільшує вимоги до їх кваліфікації. Тому виникає найсерйозніша проблема - ставлення вчителя до впровадження новітніх інформаційних технологій. Процес інформатизації освіти буде успішним тільки за умови гуманістичної орієнтації, що враховує інтереси як школи, так і кожного учня. Робота з комп'ютером повинна давати задоволення та радість творчості. Не технологія полегшує або утруднює роботу, а спосіб її застосування.

Дистанційне вчення (ДО) – сукупність технологій, що забезпечують доставку виучуваним основного об'єму матеріалу, що вивчається, інтерактивну взаємодію виучуваних і викладачів в процесі вчення, надання виучуваним можливості самостійної роботи по освоєнню матеріалу, що вивчається, а також в процесі вчення. Сучасне дистанційне вчення будується на використанні наступних основних елементів: середовища передачі інформації (пошта, телебачення, радіо, інформаційні комунікаційні мережі), методів, залежних від технічного середовища обміну інформацією.

В даний час перспективною є інтерактивна взаємодія з учнем за допомогою інформаційних комунікаційних мереж, з яких масово виділяється середовище Інтернету-користувачів. У 2003 році ініціативна група ADL почала розробку стандарту дистанційного інтерактивного вчення SCORM, який передбачає широке вживання Інтернет-технологій. Введення стандартів сприяє як поглибленню вимог до складу дистанційного вчення, так і вимог до програмного забезпечення. В даний час є вітчизняні розробки програмного забезпечення, які досить широкий застосовуються як вітчизняними, так і зарубіжними організаціями, що надають послуги з дистанційного вчення.

Використання технологій дистанційного вчення дозволяє:

1. понизити витрати на проведення вчення (не вимагається витрат на оренду приміщень, поїздок до місця навчання, як що вчаться, так і викладачів і т. п.);

2. проводити вчення великої кількості чоловік;

3. підвищити якість вчення за рахунок вживання сучасних засобів, об'ємних електронних бібліотек і т.д.;

4. створити єдине освітнє середовище (особливо актуально для корпоративного вчення).

Дистанційне вчення займає все велику роль в модернізації освіти, підсумковий контроль при вченні з допомогою ДОТ (дистанційних освітніх технологій) можна проводити як очний, так і дистанційно. Дистанційне вчення, здійснюване за допомогою комп'ютерних телекомунікацій, має наступні форми занять.

Чат-заняття – учбові заняття, здійснювані з використанням чату-технологій. Чат-заняття проводяться синхронно, тобто всі учасники мають одночасний доступ до чату. В рамках багатьох дистанційних учбових закладів діє чат-школа, в якій за допомогою чату-кабінетів організовується діяльність дистанційних педагогів і учнів. Веб-сервера-заняття – дистанційні уроки, конференції, семінари, ділові ігри, лабораторні роботи, практикуми і інші форми учбових занять, що проводяться за допомогою засобів телекомунікацій і інших можливостей «Усесвітньої павутини». Для веб-сервера-занять використовуються спеціалізовані освітні веб-сервер-форуми – форма роботи користувачів по певній темі або проблемі за допомогою записів, що залишаються на одному з сайтів зі встановленою на нім відповідною програмою. Від чату-занять веб-сервер-форуми відрізняються можливістю тривалішої (багатоденною) роботи і асинхронним характером взаємодії учнів і педагогів.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Цікаве про педагогіку і навчання:

Педагогічні умови екологічного виховання
Успіх екологічного виховання великою мірою залежить від врахування рядові педагогічних вимог. У вчених-педагогів поки що не склалося єдиної думки в питанні, які саме умови сприяють ефективному засвоє ...

Цілі навчання іноземній мові, поставлені для молодших школярів
Чотирирічна початкова освіта розглядається як перший ступінь 11-річної школи, перед якою ставляться завдання, що відповідають світовим тенденціям розвитку освіти. На початковому ступені освіти відбув ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net