Використання мережі Інтернет та наочний принцип навчання

Педагогіка » Використання мережі Інтернет на уроках трудового навчання » Використання мережі Інтернет та наочний принцип навчання

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

При використані мережі Інтернет вчитель повинен дотримуватися певних завдань, вимог які притомні наочному принципу навчання. Вчитель трудового навчання повинен добре розуміти яким чином перегляд картинок, креслень, фотокарток, ескізів допомагає учням розуміти сутність технологічних процесів, технічних понять тощо. Розглянемо суть наочного принципу навчання та його особливості при використання мережі Інтернет на уроках трудового навчання.

Наочність в навчанні сприяє тому, що у школярів, завдяки сприйняттю предметів і процесів навколишнього світу, формуються представлення, що правильно відображають об'єктивну дійсність, і в той же час сприймані явища аналізуються і узагальнюються у зв'язку з учбовими завданнями. Використання наочних засобів не лише для створення у школярів образних представлень, але і для формування понять, для розуміння абстрактних зв'язків і залежностей - одне з найважливіших положень дидактики. Відчуття і поняття – різні східці єдиного процесу пізнання.

Ще Я.А. Каменський висунув "золоте правило": "все, що можливо, надавати для сприйняття почуттям.". Вимога, щоб знання черпалися учнями передусім з власних спостережень, зіграла велику роль у боротьбі з догматичним, схоластичним навчанням. Проте обмеженість сенсуалістичній філософії, на яку спирався Каменський, не дозволила йому розкрити принцип наочності навчання з необхідною повнотою і різнобічністю.

Принцип наочності був значно збагачений в працях Г. Пєсталоцци. Відстоюючи необхідність наочності в навчанні, він вважав, що органи чуття самі по собі доставляють нам безладні відомості про навколишній світ. Навчання повинне знищити безладність в спостереженнях, розмежувати предмети, а однорідні і близькі знову з'єднати, тобто сформувати у учнів поняття. У педагогічній системі К.Д. Ушинського використання наочності в навчанні органічно пов'язане з викладанням рідної мови. Ушинський вважав, що кращим засобом добитися самостійності дітей в процесі розвитку дару слова служить наочність. Необхідно, щоб предмет безпосередньо сприймався дитиною і щоб під керівництвом учителя "відчуття дитяти перетворювалися на поняття, з понять складалася думка, і думка вдягалася в слово".

У сучасній дидактиці поняття наочності відноситься до різних видів сприйняття(зоровим, слуховим, дотиковим та ін.). Жоден з видів наочних посібників не має абсолютних переваг перед іншим. Дуже важливо використати наочні засоби цілеспрямовано, не захаращувати уроки великою кількістю наочних посібників, бо це заважає учням зосередитися і обдумати найбільш суттєві питання. Таке застосування наочності в навчанні не приносить користі, а швидше шкодить і засвоєнню знань і розвитку школярів. Коли у учнів є необхідні образні представлення, слід використати їх для формування понять, для розвитку абстрактного мислення учнів. Це правило відноситься не лише до середніх і старших, але і до початкових класів.

У практиці навчання застосування наочних засобів поєднується із словом учителя. Способи поєднання слова і засобів наочності при усьому їх різноманітті складають декілька основних форм. Одна з них характеризується тим, що за посередництва слова учитель керує спостереженням, яке ведуть учні, а знання про зовнішній вигляд об'єкту, про його будову, про протікаючи процеси школярі отримують із спостережуваних об'єктів.

При іншій формі поєднання, що різко відрізняється від тільки що описаної, відомості про предмети і процеси учні отримують із словесних повідомлень учителя, а наочні засоби служать для підтвердження або конкретизації словесних повідомлень. Перша із згаданих форм поєднання є ефективнішою не лише для засвоєння знань, але і для розвитку спостережливості школярів. Перевага першої форми позначається особливо різко тоді, коли має бути здійснений тонкий аналіз об'єкту. Оскільки застосування іншої форми поєднання вимагає менше часу, можна прибігати до неї, коли робиться порівняно "грубий" аналіз об'єктів. Знання учителем форм поєднання слова і засобів наочності, їх варіантів і порівняльної ефективності дає можливість творчо застосовувати наочні засоби згідно поставленому дидактичному завданню, особливостям учбового матеріалу і іншим конкретним умовам. Наприклад за допомогою (таблиці №) учні наглядно можуть подивитися як виконується та, або інша дія.

Таблиця №1

Назва

Посилання

1

Бісероплетіння

http://www.vsehobby.ru/razdel.php?id=4

2

В’язання

http://www.magiya.com.ua/

3

Кулінарія

http://culinary.org.ua/

4

Шиття

http://www.mira.lviv.ua/

5

Обробка деревини

http://doorway.com.ua/ua/kimnat2.php

Страницы: 1 2

Цікаве про педагогіку і навчання:

Розробка методики виявлення дітей-жертв насильства
Протягом різних вікових періодів дитина по-різному переживає насильство, яке вчиняється по відношенню до неї. Умовно всі прояви можна розділити на три групи: діти дошкільного віку, тобто від немовлят ...

Використання символів на логопедичних заняттях
Дитині значно легше засвоїти поняття, коли воно не тільки показане логопедом на собі, а й позначене зрозумілим, близьким для дитини образом, легким для сприймання. Ми рекомендуємо використання символ ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net