На кожному етапі уроку трудового навчання у певній мірі можливо використовувати мережу Інтернет як засіб не тільки пошуку інформації, а також як дидактичний матеріал при формуванні нових знань учнів. Урок трудового навчання ми поділили на 3 стадії і визначили можливості Інтернету на кожній із них (рис.3)
При вступі, актуалізації і мотивації ми використовуємо такий етап, як показ в режимі ONLINE, діти наглядно бачать, що їм розповідають. Щоб пояснити новий матеріал і діти легше його освоїли, треба застосувати демонстрацію того, що пояснювалося, тоді буде легше їм запам’ятовуватися. В завершені уроку треба закріпити знання які учні отримали, їм дається змога зробити це шукаючи інформацію в Інтернеті.
Вивчення досліджувальних об’єктів за допомогою моделі називають моделюванням. Моделювання – це теоретичне чи практичне дослідження об’єкта, в чому безпосередньо вивчається не сам об’єкт пізнання, а допоміжна штучна або природна система, яка перебуває в деяких об’єктивних відносинах із об’єктом пізнання, здатна його заміняти в певному відношенні та яка дає при його дослідженні в кінцевому підсумку інформацію про сам модельований об’єкт.
Педагогічний смисл моделі полягає в тому, що вона дає змогу визначити актуальні та перспективні завдання навчально-виховного процесу, виявити, вивчити і науково обґрунтувати умови можливого зближення між імовірними, очікуваними і бажаними змінами об’єкта, який вивчається.
Рис.3 Модель уроку міцності засвоєння нових знань з використанням Інтернету.
Модель сучасного уроку
Особливістю сучасного уроку є:
• Комунікативна спрямованість;
• Діяльнісний та тексто-центричний підходи.
У зв’язку з цим змінюється змістовна лінія уроку, по-іншому викладається структура навчального матеріалу, модель уроку видозмінюється. Вчитель, виконуючи одну зі своїх функцій – проектування педагогічної системи, вносить корективи як у формальну частину поурочного плану, так і аналітичну (діагностичну), змістову лінію.
Типологію уроків за основними дидактичними цілями можна представити, спираючись на основні елементи – складові частини уроку:
• перевірка опорних знань та вмінь;
• вивчення нового матеріалу;
• його закріплення та узагальнення;
• домашнє завдання.
На підставі класифікації за дидактичною метою була спроба створити тезаурус різних типів, видів і форм.
За дидактичною метою можна виділити такі типи уроків:
1) вступні уроки;
2) уроки вивчення нового матеріалу;
3) уроки формування вмінь;
4) уроки перевірки, контролю та корекції;
5) комбіновані уроки;
6) уроки повторення вивченого;
7) узагальнюючі уроки.
Цікаве про педагогіку і навчання:
Особливості організації позакласної роботи з математики
Порівняно з класно-урочною формою позакласна робота з математики має ряд особливостей: За своїм змістом вона суворо не регламентована державною навчальною програмою. Однак на позакласних заняттях мат ...
Блочно-модульна система навчання
Блочно-модульна система виступає в ролі пріоритетного напрямку організації змісту структурною одиницею тут є значущий фрагмент майбутньої професійної діяльності фахівця. Таке розуміння змісту навчанн ...