Творчий проект «Узбекський плов» на уроках трудового навчання

Педагогіка » Використання мережі Інтернет на уроках трудового навчання » Творчий проект «Узбекський плов» на уроках трудового навчання

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

При вивчені у 8 класі розділу кулінарія вчитель може запропонувати учням розробити проект «Узбекський плов» основою якого є пошук інформації в Інтернеті.

«Узбекський плов»

8 клас

I. Пошуково -дослідницький етап.

(Вчитель). Кожна страва асоціюється з якоюсь країною. А ось наприклад Грузія з якою стравою у вас асоціюється?(Відповідь учнів).

(Вчитель). А хто сказав плов? Це так, але походження плову пішло з Персії. І так сьогодні, як ви вже мабуть здогадалися ми будемо готувати плов. Але на сам перед розберемось, що являє з себе плов і як він готується.

Плов являє собою комбінацію з двох складових частин: основи (узб." зірвак" — основа, начинка) та крупи. У свою чергу зірвак є комбінацією різних компонентів, таких як м'ясо, риба, дичина, овочі, сухофрукти, спеції і приправи. Більше того, для зірвака можуть бути спеціально підготовлені напівфабрикати, наприклад невеликі шматочки фарша, загорнуті у виноградні листки. Круп'яна частина плову як правило складається з рису, однак може бути використана пшениця, сорго, горох, кукурудза, квасоля маш, у тому числі й у суміші.

Основною відмінністю плову від інших страв є не набір продуктів, а технологія готування: сама по собі комбінація двох частин — зірвака й зернової частини принаймні одна з його частин готується окремо. Ці частини можуть бути об'єднані або для подальшого готування (наприклад в узбецькому варіанті плову) або ж будучи готовими, для вживання (наприклад азербайджанський варіант плову або рибний туркменський плов). У якому б то не було варіанті, готовий плов відрізняють легко віддільні одне від одного зерна зернової частини. Якщо плов готується з рису, при його готуванні важливим фактором є правильний вибір сорту рису.

(Звернення вчителя до учнів) В чому з наведених зображень правильно готувати плов? (Відповідь учнів).

(Вчитель) Найбільш поширеним варіантом плову, є комбінація рису й зірвака, що полягає з обсмаженої в олії (чи суміші олії й тваринного жиру) баранини, моркви, цибулі, червоного перцю і тміну. Такий плов готується за технологією, прийнятою в Узбекистані. Традиційно плов готується в основному для середньоазіатських кочівників у металевому казані (в той час як кавказькі і слов’янські хлібороби свої страви готували в керамічному посуді — горщиках).

Історія виникнення

Спочатку з'явився в середовищі тюркських кочівників Середньої Азії, що традиційно вирощували овець і торгували з Китаєм, де обмінювали худобу на рис. Однак легенди також пов’язують походження плову з Олександром Македонським, який нібито приніс цю страву від персів. У кухнях, у яких плов є традиційною стравою, до нього склалося особливе відношення, і як до святкового і як до самої ситної страви. Плов легко проник у кухні інших народів, що живуть по сусідству з тими, для яких він був «своєю» стравою. Від тюрків плов потрапив до греків та арабів. Саме слово «плов» має перське походження. (Вчитель роздає таблицю №4)

Таблиця № 4

Різновид плову

Посилання

1

http://www.langet.ru/html/p/plov.html

2

http://banket.hobby.lv/east/plov.htm

3

http://www.povarenok.ru/recipes/tag/592/

4

http://romantic-online.com/blog/9/303.html

5

http://recipes.in.ua/kak-prigotovit-plov-s-kapustoj/

6

http://www.obozrevatel.com/news/2010/11/25/405696.htm

7

http://povareshki.net/index.php?option=com_content&view=article&id=798&Itemid=888

8

http://www.priyatnogo.com/1049-recept-plov-po-bukharski-s-mjasom.html

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Цікаве про педагогіку і навчання:

Напрями організації, функції та види дозвіллєвої діяльності в позашкільних навчальних закладах
Педагогічні функції вільного часу школярів окреслюють те коло виховних завдань, що можуть і повинні вирішуватися під впливом видів діяльності, котрі його наповнюють, і при наявності розумного цілеспр ...

Умови формування пізнавальної активності старших дошкільників засобами творчих завдань
Аналіз наукової літератури та дані констатувального етапу експерименту було взято за основу для визначення умов розвитку пізнавальної активності старших дошкільників. Основною метою формувального ета ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net