Творчий проект «Узбекський плов» на уроках трудового навчання

Педагогіка » Використання мережі Інтернет на уроках трудового навчання » Творчий проект «Узбекський плов» на уроках трудового навчання

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

При вивчені у 8 класі розділу кулінарія вчитель може запропонувати учням розробити проект «Узбекський плов» основою якого є пошук інформації в Інтернеті.

«Узбекський плов»

8 клас

I. Пошуково -дослідницький етап.

(Вчитель). Кожна страва асоціюється з якоюсь країною. А ось наприклад Грузія з якою стравою у вас асоціюється?(Відповідь учнів).

(Вчитель). А хто сказав плов? Це так, але походження плову пішло з Персії. І так сьогодні, як ви вже мабуть здогадалися ми будемо готувати плов. Але на сам перед розберемось, що являє з себе плов і як він готується.

Плов являє собою комбінацію з двох складових частин: основи (узб." зірвак" — основа, начинка) та крупи. У свою чергу зірвак є комбінацією різних компонентів, таких як м'ясо, риба, дичина, овочі, сухофрукти, спеції і приправи. Більше того, для зірвака можуть бути спеціально підготовлені напівфабрикати, наприклад невеликі шматочки фарша, загорнуті у виноградні листки. Круп'яна частина плову як правило складається з рису, однак може бути використана пшениця, сорго, горох, кукурудза, квасоля маш, у тому числі й у суміші.

Основною відмінністю плову від інших страв є не набір продуктів, а технологія готування: сама по собі комбінація двох частин — зірвака й зернової частини принаймні одна з його частин готується окремо. Ці частини можуть бути об'єднані або для подальшого готування (наприклад в узбецькому варіанті плову) або ж будучи готовими, для вживання (наприклад азербайджанський варіант плову або рибний туркменський плов). У якому б то не було варіанті, готовий плов відрізняють легко віддільні одне від одного зерна зернової частини. Якщо плов готується з рису, при його готуванні важливим фактором є правильний вибір сорту рису.

(Звернення вчителя до учнів) В чому з наведених зображень правильно готувати плов? (Відповідь учнів).

(Вчитель) Найбільш поширеним варіантом плову, є комбінація рису й зірвака, що полягає з обсмаженої в олії (чи суміші олії й тваринного жиру) баранини, моркви, цибулі, червоного перцю і тміну. Такий плов готується за технологією, прийнятою в Узбекистані. Традиційно плов готується в основному для середньоазіатських кочівників у металевому казані (в той час як кавказькі і слов’янські хлібороби свої страви готували в керамічному посуді — горщиках).

Історія виникнення

Спочатку з'явився в середовищі тюркських кочівників Середньої Азії, що традиційно вирощували овець і торгували з Китаєм, де обмінювали худобу на рис. Однак легенди також пов’язують походження плову з Олександром Македонським, який нібито приніс цю страву від персів. У кухнях, у яких плов є традиційною стравою, до нього склалося особливе відношення, і як до святкового і як до самої ситної страви. Плов легко проник у кухні інших народів, що живуть по сусідству з тими, для яких він був «своєю» стравою. Від тюрків плов потрапив до греків та арабів. Саме слово «плов» має перське походження. (Вчитель роздає таблицю №4)

Таблиця № 4

Різновид плову

Посилання

1

http://www.langet.ru/html/p/plov.html

2

http://banket.hobby.lv/east/plov.htm

3

http://www.povarenok.ru/recipes/tag/592/

4

http://romantic-online.com/blog/9/303.html

5

http://recipes.in.ua/kak-prigotovit-plov-s-kapustoj/

6

http://www.obozrevatel.com/news/2010/11/25/405696.htm

7

http://povareshki.net/index.php?option=com_content&view=article&id=798&Itemid=888

8

http://www.priyatnogo.com/1049-recept-plov-po-bukharski-s-mjasom.html

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Цікаве про педагогіку і навчання:

Принципи екологічного виховання за В.О.Сухомлинським, їх суть та значення
Сучасний рівень вимог суспільства до загальноосвітньої школи обумовлює необхідність якісного покращення навчально-виховного процесу вже у початковій школі. Педагогічна спадщина В.О.Сухомлинського баг ...

Сучасні тенденції розвитку управлінської діяльності керівника навчального закладу по роботі з обдарованими дітьми
Національна доктрина розвитку освіти наголошує на необхідності створення умов розвитку і саморозвитку кожної особистості, виявлення обдарованих дітей і максимальне сприяння їхньому розвитку. Це, у св ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net