Система роботи із розвитку читацьких інтересів учнів засобами активних методів

Педагогіка » Формування читацьких інтересів семикласників активними методами навчання » Система роботи із розвитку читацьких інтересів учнів засобами активних методів

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 10

По-перше, проаналізувавши наукову літературу з проблеми формування читацького інтересу, ми визначили основні праці науковців - дослідників, у яких висвітленні питання активізації пізнавальної діяльності та низка інших проблемних питань, пов’язаних із досліджуваною нами проблемою; опрацювали і узагальнили аналізований матеріал, а також виокремили і дослідили низку питань, що безпосередньо стосуються позначеної нами теми і не були розглянуті у науковій літературі повно й детально, зокрема такі питання, як: використання основних положень когнітивної методики в активізації пізнавальної діяльності семикласників, системний підхід в активізації пізнавальної діяльності учнів, визначення конкретних шляхів і прийомів формування пізнавальної самостійності та пізнавальної активності шестикласників, удосконалення пізнавальних завдань у процесі вивчення навчального матеріалу, розробка системи креативних методів активізації пізнавальної діяльності учнів тощо.

По-друге, ми вивчили стан активізації пізнавальної діяльності учнів сьомих класів, визначили основні труднощі, пов’язані з реалізацією даного підходу, що полягають, насамперед, у відсутності чітких вимог до активізації пізнавальної діяльності учнів в цілому, зокрема ці вимоги лише позначені у діяльнісній (стратегічній) змістовій лінії чинної "Програми для 5 - 12 класів загальноосвітніх навчальних закладів з російською мовою навчання”; також труднощі полягають у відсутності методики та системи креативних вправ і завдань, спрямованих на забезпечення ефективної активізації пізнавальної діяльності шестикласників.

По-третє, опрацювання наукової літератури, аналіз програм і підручників з української літератури для сьомого класу, і визначення основних проблем, пов’язаних із реалізацією когнітивно-комунікативної методики навчання української літуратури на практичному рівні, дало нам можливість удосконалити методику забезпечення активізації пізнавальної діяльності й створити систему креативних вправ і завдань пізнавального характеру, що являють собою систематизований матеріал по активізації пізнавальної діяльності семикласників на уроках української літератури.

Якість засвоєння знань та рівень активності учнів суттєво підвищаться за умови використання ефективних методів активізації пізнавальної діяльності, яка передбачає спеціальну організацію роботи з в використанням різних методів навчання, у тому ж числі ативних. Слід зазначити, що для досягнення максимального результату активізації пізнавальної діяльності учнів оптимальним буде використання як традиційних. Так і активних методів у тандемі. Щодо системи ативних методів, то за основу дослідження були взяті сучасні нестандартні активні методики, які тільки набирають популярності серед вчителів - словесників в Україні: "Човниковий метод", "Снігова куля", "Метод креативного фрірайтінгу", "Метод АБВ", "Метод постав на голову", "Метод замальовування та записування ідей", "Рольова гра", "Метод гірлянд асоціацій".

Розроблена нами система активних вправ і завдань, спрямованих на активізацію пізнавальної діяльності та пізнавальної самостійності сем икласниківзабезпечує підвищення рівня пізнавальної активності учнів, їх зацікавленість у виконанні завдань пізнавального характеру і в змісті мовного матеріалу в цілому; можливість диференціації завдань за рівнями складності, що дає змогу вчителю поступово підвищувати рівень складності завдань як для всього класу, так і для учнів, які з легкістю справляються з завданнями нижчого рівня; активізацію всіх мисленнєвих процесів в учнів; легше засвоєння учнями нового матеріалу і, зокрема, літературознавчих понять завдяки систематичному розвитку їхніх пізнавальних умінь шляхом застосування вчителями пояснювально - елюстративного, проблемного, частково - пошукового, або еврестичного, дослідницького та інших методів, що забезпечують пізнавальну активність і самостійність учнів тощо.

Округлений прямокутник: Шановний семикласнику! 
Пропонуємо тобі взяти участь у опитуванні
Школа _Клас 

1. Я люблю / не люблю (потрібне підкресліть) читати, тому що 
2. На мої читацькі інтереси найбільше впливають: (потрібне підкресліть) уроки літератури, учитель літератури, бібліотека, батьки, друзі, я сам .
3. Мій улюблений автор (автори): _
4. Моя улюблена книжка _
5. Мій улюблений літературний герой _
6. Зазвичай за місяць я прочитую _книги.
7. Я віддаю перевагу (потрібне підкресліть) російській літературі, зарубіжній літературі, українській літературі.
8. Я віддаю перевагу (потрібне підкресліть): любовним романам, детективам, фентезі, містиці, спеціальній літературі, газетам, журналам, інше (вкажіть - що) _
 

9. Я люблю / не люблю (потрібне підкресліть) уроки літератури, 
 бо _
 

10. Якби я був учителем літератури, то я б 

Дякуємо за вашу допомогу і чесність у відповідях!
Страницы: 5 6 7 8 9 10 11 12

Цікаве про педагогіку і навчання:

Експериментальне дослідження самостійності молодших школярів як необхідного елементу самоосвіти
Світ, що оточує молодшого школяра, різнобарвний і привабливий, насичений безліччю фактів, подій та явищ. Зорієнтуватися у ньому, знайти відповіді на свої запитання на шляху пізнання істини допоможе х ...

Засоби,які використовуються при вивченні географії Антарктиди
Засоби навчання — допоміжні матеріальні засоби школи з їх специфічними дидактичними функціями, які вони виконують. Одним із засобів навчання при вивченні географії Антарктиди є візуальні засоби. В ос ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net