Система роботи із розвитку читацьких інтересів учнів засобами активних методів

Педагогіка » Формування читацьких інтересів семикласників активними методами навчання » Система роботи із розвитку читацьких інтересів учнів засобами активних методів

Сторінка 11

Конспект уроку з використанням методу "Мозковий штурм" проведеного у 7-А класі

Тема: Звичаї, традиції українців на сторінках повісті "Гуси-лебеді летять". Символ образу гусей-лебедів.

Мета: поглиблювати знання про звичаї і традиції українського народу; вдосконалювати вміння характеризувати образи, виховувати інтерес до народних звичаїв та традицій, розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, творчу уяву; виховувати патріотичні почуття, гордість за яскравих представників української літератури.

Теорія літератури: символ (гуси-лебеді).

Обладнання: картки,ілюстрації, роздатковий матеріал.

Зміст уроку

Ліна Костенко написала:

Душа летить в дитинство,

Як у вирій,

Бо ій на світі тепло тільки там.

I. Організаційний момент.

Доброго дня. Я ще раз вітаю вас. Наш урок буде дуже продуктивним. Кожен зможе розповісти про свою родину, висловити власні думки. (1 хв.)

II. Актуалізація опорних знань (7 хв.)

"Літературний диктант" (11 питань)

1. Хто вітав завжди людей своїм розважливим "так-так-так" (стара качка).

2. Чим сонце відмикало землю? (ключами)

3. Що майструють стельмахи? (вози)

4. Заради того щоб Михайлик навчався у школі батько продав? (корову)

5. Хто привчив Михайлика любові до природи та тварин? (Мати)

6. Над чим чаклувала мати, а дід сміявся? (над насінням)

7. Кому допоміг Михалик пригостивши насінням? (бідній жінці з дочкою)

8. Хто найчастіше у снах марився хлопцю? (лебеді)

9. Який вчинок зробив батько заради навчання сина? (носив в школу на руках)

10. Яка одежа назавжди залишиться у пам’яті хлопчика? ("кирея")

11. Тепер головне свіжа сорочка, та чиста.? (совість)

Перевірка домашнього завдання. (3-4 хв.)

Перевірка знайдених цитат з повісті з описом природи.

III. Індивідуальне завдання (Виконує Настя Сосновська) (7 хв.)

Що цікавого ви побачили в доповіді Насті?

Який висновок ми можемо зробити? (Слова це одна з традицій якої дотримуються українці).

Ми живемо в той час коли люди вимушені поїхати за кордон в пошуках кращої долі, не забувають своє коріння, навіть далеко від своєї Батьківщини.

IV. Оголошення теми і мети уроку.

Бесіда про звичаї, традиції і символи українців. (2 хв.)

Чарівною казкою дитинства здається нам повість М. Стельмаха "Гуси-лебеді летять", неначе вона народилася з народних оповідань, повних чаклунства і дива. Письменник в образі Михайлика показав себе, власні дитячі роки, враження, відкриття і витоки свого мистецького натхнення в дорослий період життя.

Він знайомить нас із багатьма чудовими героями, але головним героєм є дивний світ природи. Красі і владі природи підкорені всі у повісті: і дід Дем’ян, і мати яка довіряє землі свої болі і радощі, прохаючи, щоб вона родила для всякого, і Люба, ця маленька лісова царівна, яка знає багато таємниць природи.

Вся повість пронизана мудрістю природи, що злилась із мудрістю народною. Ще з перших сторінок повісті ми потрапляємо у світ народних казок, стикаємося з образами містичних легенд. Відчувається, що письменник глибоко шанує народні традиції, обряди та звичаї.

"Мозковий штурм" (5-7 хв.)

Як на вашу думку що таке звичай? (мультимедіа-запис учнями у зошит)

Звичай - загальноприйняті правила, які здавна чинні в громадському житті, побуті народу, суспільної групи.

Що таке традиція?

Традиція-досвід, погляди, смаки, норми поведінки, що склалися історично й передаються з покоління в покоління.

Яких традицій дотримується ваша родина?

А які традиції та звичаї ви побачили у повсті " гуси-лебеді" (вишивані рушники, і калина, і свята повага до хліба. У повісті Стельмаха відображено святе ставлення до землі, оранки, сівби, насіння,, до дерев, з якими герої розмовляють, як із живими. Навіть процес праці, нагадує народний ритуал, набутий віковим досвідом.)

Чи з’явилося у вас бажання ввести якісь традиції у свою родину.

"Пошукова робота" (10 хв.)

Знайдіть у тексті звичаї та традиції українців, про які згадував М. Стельмах у своєму творі.

Страницы: 6 7 8 9 10 11 12

Цікаве про педагогіку і навчання:

Козацька військова справа. Військово-патріотичне виховання
Беруть участь у роботі пошукових загонів; вивчають життя і діяль ність героя, чиє ім’я носить загін, проводять збори на тему: "Що значить любити Батьківщину", "В дружній сім’ї", & ...

Шкільний підручник із біології
Шкільний підручник із біології – це навчальна книга, що містить систематичний виклад певного обсягу знань, які відображують сучасний рівень досягнень біологічної науки та виробництва, й призначена дл ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.educationua.net