Історія вітчизняного та зарубіжного досвіду

Педагогіка » Організація реабілітаційної роботи в школах соціальної реабілітації » Історія вітчизняного та зарубіжного досвіду

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

У різних країнах світу існують два підходи до цього напряму реабілітаційно-соціальної роботи. Соціальні працівники або входять до складу персоналу шкіл, або об'єднані в спеціальні служби соціального забезпечення освіти. Це має місце, зокрема, у Великобританії.

Соціальні працівники, соціальні реабілітологи, будучи співробітниками цієї служби, часто закріпляються до окремих шкіл. Вони регулярно відвідують школи, за які відповідають, і працюють з вчителями і іншими співробітниками школи, допомагаючи їм оцінювати потреби дітей в тих випадках, коли виникають проблеми з їх поведінкою, відвідуваністю, успішністю, матеріальними або соціальними позбавленнями.

Обов'язком працівників є допомога батькам і школярам. Зустрічаючись з батьками в школі і удома, вони заохочують їх максимально використовувати освітні можливості, що пропонуються їх дитині, допомагають сім'ям в налагодженні взаємин, у вирішенні інших проблем, які впливають на освіту їх дітей.

Соціальні служби забезпечення освіти відповідають за організацію регулярних перевірок відвідуваності уроків, що проводяться вчителями. Соціальні працівники з'ясовують причини невідвідування учбових занять. Часта відсутність на уроках може свідчити про те, що дитина стикається з труднощами будинку і в школі, а також про проблеми, які випробовують його батьки. Після з'ясування всіх обставин і консультації з вчителями, соціальні працівники та реабілітологи надають допомогу як дитині, так і його батькам. Якщо дослідження показує, що проблема виходить за рамки компетенції школи або служби соціального забезпечення, соціальної освіти, соціальні працівники та реабілітологи и звертаються у відділення соціальних служб і інші агентства.

Особливою турботою співробітників служби соціального забезпечення освіти є виявлення дітей, що піддаються жорстокому зверненню, страждаючих від материнської або емоційної знедоленості, а також тих, чий фізичний, емоційний або освітній розвиток відстає. Всім їм виявляється допомога із залученням в необхідних випадках психологів, юристів, медичних працівників, поліції і так далі.

Співробітники служби мають зв'язок з медичними працівниками шкіл і через них дізнаються про тривалу хворобу кого-небудь з дітей, що мають відхилення в розвитку. Аби запобігти відставанню в навчанні, служба організовує домашнє або лікарняне навчання.

Велику роль грають співробітники служби соціального забезпечення освіти в інтеграції дітей, що мають відхилення в розвитку, в звичайні школи. Вони несуть особливу відповідальність за надання допомозі таким дітям і їх батькам.

Серед інших функцій цієї служби можна виділити: турботу про дітей, які із-за поведінки тимчасово або остаточно виключені з школи; надання підтримки батькам в оформленні дитини в інший учбовий заклад; допомога дітям з числа національних меншин в адаптації серед інших школярів; створення і збереження нормальних стосунків між ними; виявлення дітей, які незаконно заняті на роботі в учбовий час, вирішення питань про їх нормальне навчання; загальне спостереження за виконанням правових норм відносно дитячої праці; спостереження за відвідинами дітьми дитячих груп і дитячих центрів (аналоги дитячих дошкільних установ, що є у нас); з’ясування причин тривалої відсутності і допомога у випадках якщо воно пов'язане з серйозною хворобою або жорстоким зверненням; підтримка дітей, одержуючих освіту поза школою (консультативно, вдома, в центрах проміжного лікування); сприяння батькам і дітям в користуванні соціальними привілеями, що надаються школярам.

Другий підхід, коли реабілітологи і соціальні працівники включаються в штат школи, має місце в Германії. Тут соціальна робота в школі займає в даний час все більше значення. До недавніх пір вона велась в основному лише в зразкових школах. Завдання школи бачили виключно в навчанні і освіті дітей і підлітків, виховання розглядалося як завдання сім'ї. Але навчання і освіту не можна розглядати ізольовано від виховання, вони є єдиний взаємозв'язаний процес. Все більше вчителів вважають, що до них пред'являються надмірні вимоги, коли вони повинні реагувати на відхилення в поведінці учнів.

Саме тому соціальні працівники займаються в школах з учнями, яким поводяться особливо зухвало або мають труднощі в навчанні. Вони проводять в школі профілактичну роботу, пропонуючи учням в позаурочний час цікаві можливості для проведення вільного часу, а, також, вивчаючи умови життя учнів аби потім проводити з ними і з їх батьками бесіди, давати необхідні поради.

"Енциклопедія соціальної роботи" в перекладі з англійської, на наш погляд, обширне джерело проблем і їх освітлення діяльності соціальних працівників в США. Слід згадати, що в більшості зарубіжних країн в школах "немає таких ставок як завуч по виховній роботі. Основна відповідальність за виховання дитяти лежить на сім'ї".

Соціально-педагогічна робота в нашій країні має глибоке історичне коріння. Русь завжди була багата прикладами добродійності, опікування, піклування страждучих. Ці турботи брали на себе державні, суспільні організації, приватних осіб.

Страницы: 1 2

Цікаве про педагогіку і навчання:

Особливості формування процесу навчально-виховної діяльності емоційно нестабільних дітей молодшого шкільного віку
Дитина в навчально-виховному закладі засвоює спеціальні психофізіологічні і психічні дії, на основі навчальної діяльності при сприятливих умовах навчання і достатньому рівні розумового розвитку школя ...

Дошкільна освіта, професія вихователя і сьогодення
В сучасній Україні дошкільну освіту намагаються вивести на належний рівень, про що свідчить «Концепція розвитку дошкільної освіти на 2010-2016 р.р.» :Концепцію розвитку дошкільної освіти на 2010-2016 ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net