Зміст реабілітаційної роботи у школах соціального спрямування

Педагогіка » Організація реабілітаційної роботи в школах соціальної реабілітації » Зміст реабілітаційної роботи у школах соціального спрямування

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Школа - один з провідних інститутів виховання. Вона повинна забезпечити цілісний, безперервно організований виховний процес. В педагогічних колективах ще немало труднощів, проблем, невирішених питань в організації вільного часу, спілкування за місцем проживання, позашкільного виховання учнів, і тому сучасна школа не може працювати ізольовано, не впливаючи на середовище, не погоджуючи свої дії з іншими державними і суспільними інститутами.

Життя учнів в школі є педагогічно організованою. А позашкільне середовище суперечливіше і специфічне, до певної міри стихійне. Свідомість і поведінка дітей формується під дією мікросередовища, того досвіду, який дитина акумулює з повсякденного життя. Сприймаючи величезний позитивний етичний досвід, накопичений суспільством, діти часом стикаються в сім'ї, в крузі знайомих, на вулиці з поганими звичками, чують вислови, які протирічать соціальному оточенню (способу життя). І якщо з цим негативним досвідом не боротися, то діти, як губка, вбирають його в себе, засвоять і надалі подібний досвід може стати відправною точкою поведінки, що відхиляється, правопорушень неповнолітніх.

Таким чином, виховне середовище, в якому діти набувають соціального досвіду, і робить істотний вплив на поведінку особи. Як найбільш стабільна з виховних сфер життєдіяльності учнів, як частина виховного середовища, що активно впливає на формування і розвиток особи, розглядається в передовому сучасному досвіді - місце проживання. Вміст роботи соціального реабілітолога відповідно до кваліфікаційної характеристики визначається її педагогічною спрямованістю. Це означає, що вся його професійна діяльність по суті є комплексом заходів щодо виховання, освіти, розвитку і соціального захисту особи в установах і учнів, що за місцем проживання навчаються.

Проте сам вибір заходів не довільний, а обумовлений заздалегідь отриманими даними, які потребують аналізу і соціально-педагогічної інтерпретації. Тому певний час в діяльності соціального реабілітолога, особливо на початковому етапі, займає вивчення медико-педагогічних особливостей особистості учнів і соціального мікросередовища, умов життя. В процесі вивчення виявляються інтереси і потреби, труднощі і проблеми, конфліктні ситуації, відхилення в поведінці, типологія сімей, їх соціокультурний і педагогічний портрет і ін. Тому в методичному багажі соціального педагога значне місце займають діагностичні методики: тести, опитувальники, анкети і ін.

Абсолютно вочевидь, що діагностичний інструментарій соціального педагога включає як соціологічні, так і психологічні методики. Також великий інтерес представляють різні звіти, справки, таблиці, документи, медичні карти учнів і інше, що завжди є в наявності в будь-якій освітній установі. Використовуються також специфічні методи соціальної роботи, такі як метод соціальної біографії сім'ї, особи, а також соціальна історія мікрорайону, діагностика соціального середовища.

За ситуації, коли "все всі знають" цьому скептично відносяться до досліджень соціального реабілітолога, виявляється необхідним заручитися підтримкою колег-вчителів, психологів, муніципальних працівників, працівників правоохоронних органів, батьків і учнів. Для цього будь-яке дослідження починається з попереднього обгрунтування його необхідності, завдань, прогнозу відносно результатів, складання плану-графіка, нормативного оформлення у вигляді наказу або розпорядження керівника установи, інструктажів і інформаційних повідомлень, роз'яснення учасникам їх прав і призначені дослідження. Тут доречно нагадати, що раз’яснення і інформування про результати можуть бути повними і неповними, але завжди мають бути правдивими.

В процесі дослідження соціальний реабілітолог може отримати абсолютно конфіденційну інформацію, тому його дії визначаються професійним обов'язком і етичним кодексом.

Соціальний реабілітолог організовує і проводить консультації по питаннях прав і обов’язків, наявних пільг і посібників, пропонує можливі варіанти вирішення проблем учасників освітнього процесу, забезпечує соціальну допомогу і підтримку, використовуючи всю сукупність наявних правових можливостей і засобів. Виявляючи проблеми і труднощі у сфері сім'ї, спілкування і стосунків людей, соціальний реабілітолог диференціює виявлені проблеми і "виводить" на їх вирішення соціальних працівників, фахівців різного профілю і відомчої підлеглості. Встановлюючи контакт з сім'єю, спонукаючи її до участі в сумісному рішенні проблем, допомагає людям використовувати власні ресурси, резервні можливості муніципалітету для зупинення труднощів.

Страницы: 1 2 3

Цікаве про педагогіку і навчання:

Поняття «позакласна виховна робота» в педагогічній літературі
У Російській педагогічній енциклопедії «позакласна робота» визначається як «складова частина учбово-виховного процесу в школі, одна з форм організації вільного часу учнів». Позакласній виховній робот ...

Експериментальне обґрунтування доцільності застосування запропонованого комплексу вправ
Гіпотеза дослідження передбачає, що систематичне застосування комплексу різноманітних вправ та завдань, спрямованих на формування лексичних навичок за допомогою казок (на матеріалі прикметників) спри ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net