Зміст реабілітаційної роботи у школах соціального спрямування

Педагогіка » Організація реабілітаційної роботи в школах соціальної реабілітації » Зміст реабілітаційної роботи у школах соціального спрямування

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 2

Соціальний реабілітолог виконує посередницьку функцію у встановленні зв'язків і контактів сім'ї і фахівців - психологів, соціальних працівників, лікарів, юристів, представників органів влади і суспільства. Для цього необхідні налагоджені зв’язки соціального педагога з різними соціальними службами мікрорайону, району, міста, установами і суспільними організаціями, хороше знання структур і круга обов'язків адміністративних органів, їх місцезнаходження і телефони. Лише за цих умов можна надати дійсно ефективну допомогу дітям, що потребують опіки і опікування, працевлаштування, лікування, відпочинку, матеріальної допомоги, психокорекції, патронажі, забезпеченні житлом, грошима, пенсіями і інших видах соціальної допомоги.

Педагогічна підтримка соціальних ініціатив дітей і дорослих, створення умов для їх самостійного вибору, його стимулювання, розвитку готовності і здатності діяти на основі постійного творчого пошуку і уміння виходити з ситуації вибору без стресу в сучасних умовах є насущним завданням у виховній роботі освітніх установ, що відчувають дефіцит нових форм і методик. Це тим більше поважно, що "у всезростання" встала проблема ефективності виховання, відповідності основних напрямів і пріоритетів виховної роботи природі дитинства, родинним, національним і соціокультурним традиціям.

Під соціальною ініціативою розуміється діяльність, що направлена на перетворення соціокультурного середовища на користь гармонізації соціального поля дитяти, враховує історико-культурний досвід і сучасний стан і практики соціально-педагогічної роботи, породжує новий зміст, методи, форми і технології роботи з дітьми, молоддю, сім'ями, общинами, ексклюзивними групами населення, суспільством.

Соціально значима діяльність дітей - це турбота про хворих, інвалідів і бідних.

Вміст професійної діятельності соціального педагога неосяжно, і ми зробили спробу лише обкреслити її контури. Реальна ж робота соціального педагога не вписується ні в які схеми. Ось чому таке велике значення надається особі соціального педагога, його професійної компетентності, психологічному гарту і моральним якостям.

Кінець кінцем вся діяльність соціального реабілітолога повинна сприяти створенню обстановки психологічного комфорту і безпеки особи, що виучується, забезпеченню охорони їх життя і здоров'я, установленню гуманних, етично здорових відношень в соціальному середовищі.

Професійна успішність соціального реабілітолога визначається результативністю його діяльності і її суспільним признанням.

Аби забезпечити різносторонній розвиток особи кожної дитини, необхідні зусилля всього суспільства, всіх державних і суспільних структур.

В центрі всіх суспільних інтересів стоїть особа. Значить, і соціальна педагогіка може виконати своє призначення за умови, якщо створює ситуацію, в якій можливі будуть в довкіллі діяльність, стосунки і спілкування цієї особи.

Кому під силу збудити потреби, інтелект, емоції, волю, духовну сферу особи? Одній сім'ї? Вона поглинена побутом, матеріальними проблемами. Координувати умови різностороннього розвитку особи - ось головна функція соціального реабілітолога і соціальної педагогіки.

Соціальний реабілітолог - це нова посада, призначена для професіонала, компетентного фахівця, конкретного суб'єкта виховної системи. Він не схожий на шкільного вчителя або іншого працівника освітньої системи. Йому доводиться діяти безпосередньо, в середовищі, що оточує особу, - спілкуватися з сім'єю, на вулиці, де немає звичної ситуації із звичним і визначеним шкільним режимом, наявністю авторитетів.

Традиційно складені взаємини соціального реабілітолога з школою, вчителями. На жаль, їх часто роз'єднує боротьба за владу над дитиною, амбіції пріоритетів і ін. Багато що можна якщо не виправдати, то пояснити не завжди позитивними традиціями школи. Все це не збігається з вільним вибором вмісту і форм життєдіяльності дитяти в зовнішній для нього і для школи середовища, де цінуються добровільність вибору і самостійність дій, інший стиль стосунків і спілкування з дорослими, між дорослими і так далі.

Як ні важливий соціум, без школи розвиток особи залишився б неповноцінним, ніким що не компенсується. Вивід банальний: необхідна співпраця - взаємодія в ім'я інтересів дитини, коли кожна сторона, поважаючи зусилля іншої, творить свою справу.

Страницы: 1 2 3

Цікаве про педагогіку і навчання:

Етапи професійного шляху І.О. Соколянського
Іван Опанасович Соколянський (1889 – 1960) походив з козацької родини, він народився 23 березня 1889 року в станиці Донській на Кубані. Його наукова та практична діяльність мали величезне значення дл ...

Методика розвитку словника у дітей дошкільного віку
Дуже важлива задача, що стоїть перед дорослими, це задача збагачення словника дитини. У всіх людей є пасивний словник – в нього входять слова, які ми розуміємо, але рідко використовуємо в мові, а є а ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net