Зміст реабілітаційної роботи у школах соціального спрямування

Педагогіка » Організація реабілітаційної роботи в школах соціальної реабілітації » Зміст реабілітаційної роботи у школах соціального спрямування

Сторінка 3

Сучасні процеси змін в шкільній діяльності характеризуються ускладненням позиційного відношення до учня. Таким чином, сьогодні на одному матеріалі працюють, як мінімум, чотири позиційні місця: вчитель, психолог, соціальний педагог і соціальний реабілітолог. Діяльність соціального реабілітолога обернена, перш за все, до особи учня. Безумовно, що розвиток особи дитини не може бути розглянутий поза соціальним контекстом, проте завдання соціального реабілітолога полягає в адаптації учня, в створенні умов для розвитку його активного відношення до світу.

Соціальний реабілітолог, користуючись результатами діяльності психолога, працює з дитиною, перш за все, займаючись безпосередньо розробкою і реалізацією індивідуальної програми розвитку кожної конкретної особи. Головною у всіх цих установах є робота соціального педагога з дитям і сім'єю. Спробуємо виділити основне в діяльності соціального реабілітолога в будь-якому з перечислених соціально-педагогічних і учбово-виховних закладах.

У чому основне призначення соціального реабілітолога? Це соціальний захист дитини, підлітка, надання йому соціальної або медичної допомоги, уміння організувати його навчання, його реабілітацію і адаптацію.

Для вирішення цих завдань соціальний реабілітолог вивчає дитину, її стан, рівень кризи, планує шляхи її подолання. У цьому одне з найголовніших завдань соціального реабілітолога. Підтримати дитину в скрутну хвилину - справа нелегка.

Соціальний реабілітолог виявляє дітей, що потребують соціальної допомоги. Це, в першу чергу, неуспішні діти, які через свої здібності не можуть засвоїти шкільний курс. Це діти, які переживають стреси або в колективі однолітків, в школі, або в сім'ї. Це діти хворі, з тими або іншими недоліками, школярі, які залучилися до наркотиків або алкоголю. Найчастіше вони перебувають на обліку в комісії у справах неповнолітніх. А також це діти обдаровані. Інколи допомога цим дітям може полягати лише в тому, аби розібратися в їх стосунках з тими, що їх оточують. У іншому випадку - навчити контролювати свої вчинки, бути в собі упевненим. Але в тому і другом випадках від соціального реабілітолога потрібні чуйність і щирість.

Соціальний реабілітолог стає організатором позаурочного часу школяра, об'єднуючись в своїй виховній роботі з батьками. Він організовує різні секції і клуби, шкільні заходи.

Реабілітолог координує роботу педагогічного колективу з важкими дітьми, сім'ями, з довколишнім соціальним мікросередовищем і громадськістю мікрорайону. Він періодично інформує педагогічний колектив школи про психологічний клімат в класах, про кожного важкого учня і про надання йому допомоги. Грає головну роль в підготовці і складанні плану соціальної роботи школи.

Страницы: 1 2 3 

Цікаве про педагогіку і навчання:

Детальная программа производственного обучения
Продолжительность, сроки проведения и содержание производственной практики учащихся по каждой профессии определяется учебными планами и программами. Детальная программа предвыпускной производственной ...

Аналіз нормативного та методичного забезпечення роботи над розвитком читацьких інтересів учнів та використання активних методів
Треба відмітити, що традиційно наука про літературу розглядала історію літератури у першу чергу як історію життя та діяльності творців літературних творів, історію автора. Але в літературному процесі ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net