Основні методи соціально-реабілітаційної роботи

Педагогіка » Організація реабілітаційної роботи в школах соціальної реабілітації » Основні методи соціально-реабілітаційної роботи

Сторінка 1

Тепер слід зупинитися на методах роботи шкільного соціального реабілітолога. Вивчення стосунків усередині сім'ї і їх обговорення допоможуть педагогові представити положення учня. Після вивчення сім'ї перед соціальним працівником стоїть завдання створити усередині неї нові стосунки. Це можна вирішити, залучаючи сім'ю та дитину в різні клуби, групи здоров'я, поради і побутові об'єднання, організовуючи спільну працю в саду, в городі, в побуті.

Первинна увага при вивченні сім'ї педагог звертає на положення в ній дитини. Разом з сім'єю він розробляє для нього варіанти реабілітаційної програми. Тут поважно разом переконати учня у правильності вибраної дороги виходу з кризи. З ним обговорюється режим дня, його вільний час, його справа. Методом переконання педагог може досягти успіху, якщо він досить володіє правовими знаннями, аби переконати дитину в наслідках його антигромадської поведінки.

За допомогою цього методу реабілітолог може добитися, аби вихованець сам почав шукати дорогу виходу із складної ситуації.

У практиці роботи деякі педагоги складають "карту сім'ї", де дається характеристика кожного члена сім'ї, вказуються дати народження, знаменні події в сім'ї. Визначається статус сім'ї, її релігійна і національна приналежність, житлові умови, сусідство.

"Карту" доповнює вивчення виховання в сім'ї. Як і скільки батьки проводять часу з дитиною, чи є у них загальні справи, яка форма спілкування, чи розмовляє батько з сином, чи проводять разом вільний час, що читають, чи відвідують клуби.

Поважно уявити, що знають батьки про своїх дітей, чим дитя цікавиться, що читає, які його мрії, з ким він дружить; які у нього стосунки в класі, в школі, його улюблений учитель, предмет; здоров'я учня, його проблеми.

Слід з'ясувати, і що знають діти про своїх батьків: їх смаки і інтереси, друзі і авторитет на роботі, турботи, проблеми, здоров'я.

Чи можлива співпраця усередині сім'ї, або всі відносини зводяться до наказів дорослих. Соціальному педагогові поважно врахувати всі стосунки усередині сім'ї; відношення дорослих між собою, дорослих і дітей, рідних і інших людей, які живуть в сім'ї.

Робота соціального педагога з батьками може здійснюватися при відвідинах сімей, проведенні групових консультацій, а також консультацій з окремими батьками в центрах.

По дослідженнях американських учених, неповноцінні діти є в кожній сьомій сім'ї, діти, що мають від рідної плями на обличчі до функціональних недоліків, сліпоти, глухоти, уповільненого розумового розвитку.

Для соціального реабілітолога поважно з'ясувати стосунки дитни і батьків і реагування дорослих членів сім'ї на міру неповноцінності дитяти. Для одних батьків пляма на обличчі - трагедія, для інших - важке усвідомлення, що дитя буде все життя безпорадним.

Тут необхідна чуйність соціального педагога, сьогодні сім'я переживає величезні труднощі, але якщо до всіх соціальних і економічних бід додається і хвора дитина - це дуже важко та складно.

Найчастіше в такій сім'ї мати або батько працювати не можуть. Це викликає трагедію, батьки розлучаються, кінчають життя самогубством, стають алкоголіками.

Окрім допомоги дитині, соціальний педагог звертає свою увагу на батьків. Їм, частенько, потрібна допомога нітрохи не менше, чим хворому учневі.

Потрібно переконати батьків шукати вихід з горя і озлоблення, знайти позитивні риси у дитяти і направити всі сили на їх розвиток. Потрібно знайти дороги і можливості догляду за хворим учнем, його виховання і навчання. Поважно при цьому не прагнути "нормалізувати" дитину, оскільки невдача приведе до трагедії.

Страницы: 1 2

Цікаве про педагогіку і навчання:

Організація і методика проведення годин здоров'я
Година здоров'я проводиться щодня для всіх без винятку учнів початкових класів та шкіл, що працюють в одну зміну, після другого чи третього уроку, тривалістю 45 хв. Залежно від місцевих умов та кільк ...

Дослідження проблем національного виховання
У дослідженні проблем національного виховання осмислення культури як символу буття людського духу має принципове значення. Саме воно дозволяє вести мову про культуру як чинник націотворення, адже суч ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net