Аналіз програми з декоративної діяльності дошкільників за мотивами народних промислів

Педагогіка » Декоративно-зображувальна діяльність за мотивами народних промислів » Аналіз програми з декоративної діяльності дошкільників за мотивами народних промислів

Сторінка 3

Згідно навчальної програми «Малятко» дітей старшого дошкільного віку необхідно ознайомлювати з характерними особливостями української кераміки регіону, елементами узору, поєднанням кольорів, характерних для українського декоративно-прикладного мистецтва, з деякими закономірностями побудови візерунка. Розвивати вміння підбирати кольори, симетрично розташовувати елементи візерунка. Вчити дітей прикрашати орнаментом ліпні, плоскі паперові форми, що імітують предмети побуту та декоративні іграшки. Добирати колір та елементи візерунка відповідно до кольору тла і форми паперу.

В навчальній програмі «Малятко» передбачається такий зміст занять по декоративному малюванню та по декоративній аплікації: Малювати казкових птахів, тварин, казкові квіти за мотивами М. Примаченко та інших народних майстрів.

Самостійно складати узори за мотивами петриківського розпису, вишивки, килимарства на смужці паперу, квадраті, трикутнику, крузі та силуетних площинних формах, використовуючи рослинні елементи (стилізовані квіти, ягоди, листя тощо), прямі, криві і хвилясті лінії різної ширини, подвійний і потрійний мазок, мазки різної величини, крапки, дуги тощо, узором підкреслювати форму предмета.

Складати панно, фриз з окремих декоративних візерунків. Формувати вміння колективно створювати декоративні композиції.

Орієнтовна тематика: розпис українського рушника, килимової доріжки, серветки, килима, скатертини, косинки, тарілки, кахлі, куманця, глечика, двійнички, збанка, колача, скриньки, барильця.

Малювати або розписувати півника, казкового птаха, казкових звірів, коника, оленя, індика та ін.

Програма «Малятко» в підготовчій до школи групі передбачає: Учити складати візерунки за мотивами українського народного мистецтва.

Розвивати в дітей відчуття кольору під час складання візерунків на квадраті, крузі, формах, що імітують предмети побуту.

Учити добирати кольори, характерні для кераміки — опішнянської, косівської та інших регіонів України для розпису писанок.

Використовувати в малюванні елементи українського орнаменту (різне візерункове, барвисте листя, квіти, ягоди). Малювати за мотивами творів українських народних умільців: М. Примаченко, Т. Пати, П. Хома та ін. Використовувати в малюнкові елементи петриківського розпису (букет, казкові птахи та звірі).

Формувати вміння виконувати колективне панно, фризи.

Орієнтовна тематика: килимова доріжка, килим, серветка, скатертина, косинка, тарілка, декоративна тарілка, куманець, глечик, коник, двійничка, збанок, барильце, півник, казковий птах, казкові квіти, казкові звірі, скринька. Прикрашання дитячих робіт елементами характерного розпису.

Відповідно до навчальної програми “Малятко» розпочинати знайомити дітей з декоративними аплікаціями можна з другої молодшої групи. Зокрема, необхідно вчити дітей складати візерунки, розташовуючи готові форми (круги, квадрати, трикутники) та рослинні елементи (листки, квітки, ягоди) на смужці паперу, в квадраті, в крузі та на опредмечених формах (фартушок, сукня), чергуючи їх за кольором, формою, розміром.

Орієнтовна тематика: рушник, килимова доріжка, серветка, хустинка, тарілка.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Цікаве про педагогіку і навчання:

Методичні рекомендації щодо використання інтерактивного методу навчання на уроках математики
Сутність інтерактивного навчання полягає в тому, що вчитель організує пізнавально-навчальну діяльність учня таким чином, що він самостійно розв'язує певні ситуації, проблеми, спираючись на свої потен ...

Методика розвитку словника у дітей дошкільного віку
Дуже важлива задача, що стоїть перед дорослими, це задача збагачення словника дитини. У всіх людей є пасивний словник – в нього входять слова, які ми розуміємо, але рідко використовуємо в мові, а є а ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net