Аналіз програми з декоративної діяльності дошкільників за мотивами народних промислів

Педагогіка » Декоративно-зображувальна діяльність за мотивами народних промислів » Аналіз програми з декоративної діяльності дошкільників за мотивами народних промислів

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 4

У середній групі потрібно продовжувати вчити дітей складати візерунки з готових рослинних елементів і геометричних форм на смужці, квадраті, прямокутникові, крузі та опредмечених площинних предметах за мотивами української вишивки та кераміки.

Орієнтовна тематика: український рушник, скатертина, сорочка-вишиванка, килим, хустка, тарілка, глечик, куманець.

В старшій групі вихователі повинні продовжувати вчити вирізувати округлі й овальні форми з паперу, складеного в кілька разів і викладати з них предмети та візерунки.

Орієнтовна тематика: казковий птах.

Учити вирізувати елементи українських декоративних орнаментів, вирізувати найпростіші за сюжетом чи візерунком українські витинанки для прикрашання приміщення своєї групи.

Орієнтовні теми. Складати декоративну аплікацію на геометричних (трикутник, багатокутник) та опредмечених формах з рослинних елементів (квіти, листя, ягоди), використовуючи фрагменти візерунків з української кераміки (київська, васильківська, косовська, опішнянська) та вишивки.

Засвоювати способи композиційного і колоритного розміщення форм.

Виконувати колективні аплікації.

Орієнтовні теми: декоративне панно.

Таким чином, основне завдання вихователя навчити старших дошкільників створювати декоративні аплікації на геометричних та опредмечених формах.

У підготовчій до школі групі необхідно продовжувати вчити складати симетричні та асиметричні візерунки, декоративні композиції на геометричних формах (ромб, овал, прямокутник) та площинних предметах (куманець, глечик, шкатулка) за мотивами українського петриківского розпису, кераміки, вишивки, використовуючи паперові елементи, природний матеріал.

Вчити дітей декоративному ліплення згідно програми «Малятко» необхідно з середньої групи. Зокрема, слід у п’ятирічних дітей формувати уміння сприймати засоби виразності української народної іграшки, помічати розміщення елементів, узору на керамічних виробах.

Учити дітей, наскільки це можливо, прикрашати вироби декоративними елементами, використовуючи стеку.

Орієнтовна тематика: миска, блюдечко, тарілка, чашечка прикрашені декоративними елементами.

Основне завдання вихователя виховувати інтерес у старших дошкільників до ліплення і бажання створювати виразні образи. Ознайомити з основними засобами скульптури (об’ємна форма, ритм, поза, матеріал). Застосовувати різні способи ліплення: конструктивний, комбінований, скульптурний. Надавати виліпленим фігурам стійкості. Познайомити з прийомами міцного скріплення частин. Ліпити посуд за мотивами української народної кераміки, прикрашаючи його розписом, наліпками.

В підготовчій до школі групі програма «Малятко» рекомендує Вчити дітей передавати в ліпленні пластичність форми, руху. Удосконалювати способи: конструктивний, комбінований, скульптурний, використовуючи прийоми ліплення. Учити ліпити за мотивами народних українських глиняних іграшок, ліпити з натури. Ліпити декоративні пластини із зображенням квітів, птахів та силуетів тварин.

Орієнтовна тематика: Ліпити колективно за мотивами народних казок, ліпити дівчинку і хлопчика у національному вбранні.

Відповідно до навчальної програми «Дитина» привчати дітей милуватися предметами народно декоративного мистецтва, рушниками, картинками, які прикрашають приміщення дитячого садка, домашню оселю, створюють затишок, необхідно з молодшої групи. Знайомити малят з творами народного мистецтва: глиняними іграшками, декоративними тацями і тарілками.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Цікаве про педагогіку і навчання:

Опис прикладного програмного забезпечення для розробки дидактичних засобів для уроків розвитку мовлення
На нашу думку, є безліч програм різноманітного спрямування, що можуть бути використані вчителем для розвитку мовленнєвих якостей учнів початкової школи: від найпростіших, до найскладніших та багатофу ...

Аналіз програмових вимог що до організації театралізованої діяльності в ДНЗ
Зараз існує дві загально розвиваючі програми, схвалені Міністерством освіти і науки України за якими працюють дошкільні навчальні заклади. Відредаговане та доповнене друге видання програми виховання ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net