Аналіз стану роботи експериментальної групи по декоративній діяльності

Педагогіка » Декоративно-зображувальна діяльність за мотивами народних промислів » Аналіз стану роботи експериментальної групи по декоративній діяльності

Сторінка 1

Наше експериментальне дослідження проводилось впродовж січня-лютого 2011 р. у м. Дубно на базі дитячого садка № 3 з дітьми старшої групи. В нашому дослідженні приймало участь 15 дітей.

Спочатку ми ознайомили старших дошкільників з українськими народними промислами.

Методика ознайомлення дошкільнят з українськими народними промислами передбачає:

1. пояснення матеріалу

2. відображення його у різних жанрах усної народної творчості

3. ознайомлення з українськими народними промислами у бесіді, розповіді, дидактичній грі

4. проведення занять по декоративній діяльності за мотивами українських народних промислів

Ми провели з дітьми три заняття на теми: «Поліська кераміка», на якому ознайомили дітей з керамікою. На занятті з декоративного малювання на тему “Ознайомлення з вишивкою. Малювання рушничка», ми ознайомили дітей з українською вишивкою. З колоритом українського орнаменту, ми познайомили дітей на занятті «Декоративне малювання на тему «Тарілка»

Конспект заняття

Поліська кераміка

Програмований зміст:

- Ознайомити дітей з характерними елементами розпису Поліської кераміки.

- Вчити дітей прикрашати силуетну форму керамічного посуду, поєднуючи намальовані елементи з аплікативними. Вдосконалювати композиційні уміння побудови візерунка на різних формах посуду.

- Закріпляти вміння вирізати рослинні форми - листя, ягоди з паперу складеного в кілька разів за шаблонним контуром.

- Розвивати довільну пам’ять, самостійність, творчість.

- Виховувати інтерес до народного мистецтва Поліського Краю.

Матеріал:

Силуетні форми кухлика, глечика, тарілки, горнятка на вибір дітей тоновані пастельними тонами; жовта, зелена, коричнева, червона гуаш, вода, пензлики, серветки, зразки керамічних виробів; клейстер, пензлики для клею, ножиці; жовта смужка 8x2 см, коричневий лист дуба - 2 шт., червоний прямокутник 1,5x10 см, зелені прямокутники - 2x8, 4x8 см.

Хід заняття:

Сьогодні ми з вами спробуємо потрапити в майстерню, де виготовляють глиняний посуд. (Виставляємо зразки кухлика, глечика, тарілки, горнятка) А як називається майстер, що ліпить з глини посуд? (гончар) Здавна українці використовували такий посуд для приготування їжі і в нашому краї також. Як називається край в якому ми живемо? (Полісся) Чому?

На Україні, в різних областях, районах склались певні традиції, різні народні промисли. Які? (вишивка, гончарство, писанкарство, витинанки, ткацтво, лозоплетіння).

Але сьогодні в нашій поліській гончарній майстерні ми розглядаємо зразки керамічного посуду. (3-4 зразка розписів глечиків, куманця, кухлика. Звернути увагу дітей на мотиви Поліської кераміки). Щоб посуд був не просто зручним, а ще й гарним, майстри розписували посуд. В нашій області центрами гончарства вважаються с. Вільне, Кривиця Дубровецького району. Осередки гончарства Рокитне та Дубровиця, де багато глини різноманітних кольорів - червона, коричнево-бура, зелена, біла. Тому і фон посуду, дитячих глиняних іграшок саме світло-жовтий, рожевий, зеленуватий. Та й для розпису використовували саме ці кольори - червоний, зелений, жовтий, коричневий Якому декоративному розпису ще притаманні такі кольори? (Косів )

І у нас на Поліссі були свої традиції, орнаменти. Частіше використовували рослинні елементи. Здавна і донині збережені провідні мотиви: "хмелик", "дубовий листок", "колосок", "калина", (Показ елементів Поліських розписів, зразків)

Страницы: 1 2 3 4

Цікаве про педагогіку і навчання:

Поняття мовної компетенції
Красу і силу слова, мови й мовлення цінують усі народи. Володіння ними як знаково-інформаційними та культурно-естетичними системами підносить суспільство на новий щабель цивілізаційного розвитку. Пле ...

Розвиток музикальності дітей
Розвиток музикальності є неодмінною умовою формування музичної культури дітей. Під музикальністю розуміється сукупність здібностей, необхідних для успішної музичної діяльності. Основна ознака музикал ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.educationua.net