Аналіз стану роботи експериментальної групи по декоративній діяльності

Педагогіка » Декоративно-зображувальна діяльність за мотивами народних промислів » Аналіз стану роботи експериментальної групи по декоративній діяльності

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Наше експериментальне дослідження проводилось впродовж січня-лютого 2011 р. у м. Дубно на базі дитячого садка № 3 з дітьми старшої групи. В нашому дослідженні приймало участь 15 дітей.

Спочатку ми ознайомили старших дошкільників з українськими народними промислами.

Методика ознайомлення дошкільнят з українськими народними промислами передбачає:

1. пояснення матеріалу

2. відображення його у різних жанрах усної народної творчості

3. ознайомлення з українськими народними промислами у бесіді, розповіді, дидактичній грі

4. проведення занять по декоративній діяльності за мотивами українських народних промислів

Ми провели з дітьми три заняття на теми: «Поліська кераміка», на якому ознайомили дітей з керамікою. На занятті з декоративного малювання на тему “Ознайомлення з вишивкою. Малювання рушничка», ми ознайомили дітей з українською вишивкою. З колоритом українського орнаменту, ми познайомили дітей на занятті «Декоративне малювання на тему «Тарілка»

Конспект заняття

Поліська кераміка

Програмований зміст:

- Ознайомити дітей з характерними елементами розпису Поліської кераміки.

- Вчити дітей прикрашати силуетну форму керамічного посуду, поєднуючи намальовані елементи з аплікативними. Вдосконалювати композиційні уміння побудови візерунка на різних формах посуду.

- Закріпляти вміння вирізати рослинні форми - листя, ягоди з паперу складеного в кілька разів за шаблонним контуром.

- Розвивати довільну пам’ять, самостійність, творчість.

- Виховувати інтерес до народного мистецтва Поліського Краю.

Матеріал:

Силуетні форми кухлика, глечика, тарілки, горнятка на вибір дітей тоновані пастельними тонами; жовта, зелена, коричнева, червона гуаш, вода, пензлики, серветки, зразки керамічних виробів; клейстер, пензлики для клею, ножиці; жовта смужка 8x2 см, коричневий лист дуба - 2 шт., червоний прямокутник 1,5x10 см, зелені прямокутники - 2x8, 4x8 см.

Хід заняття:

Сьогодні ми з вами спробуємо потрапити в майстерню, де виготовляють глиняний посуд. (Виставляємо зразки кухлика, глечика, тарілки, горнятка) А як називається майстер, що ліпить з глини посуд? (гончар) Здавна українці використовували такий посуд для приготування їжі і в нашому краї також. Як називається край в якому ми живемо? (Полісся) Чому?

На Україні, в різних областях, районах склались певні традиції, різні народні промисли. Які? (вишивка, гончарство, писанкарство, витинанки, ткацтво, лозоплетіння).

Але сьогодні в нашій поліській гончарній майстерні ми розглядаємо зразки керамічного посуду. (3-4 зразка розписів глечиків, куманця, кухлика. Звернути увагу дітей на мотиви Поліської кераміки). Щоб посуд був не просто зручним, а ще й гарним, майстри розписували посуд. В нашій області центрами гончарства вважаються с. Вільне, Кривиця Дубровецького району. Осередки гончарства Рокитне та Дубровиця, де багато глини різноманітних кольорів - червона, коричнево-бура, зелена, біла. Тому і фон посуду, дитячих глиняних іграшок саме світло-жовтий, рожевий, зеленуватий. Та й для розпису використовували саме ці кольори - червоний, зелений, жовтий, коричневий Якому декоративному розпису ще притаманні такі кольори? (Косів )

І у нас на Поліссі були свої традиції, орнаменти. Частіше використовували рослинні елементи. Здавна і донині збережені провідні мотиви: "хмелик", "дубовий листок", "колосок", "калина", (Показ елементів Поліських розписів, зразків)

Страницы: 1 2 3 4

Цікаве про педагогіку і навчання:

Система моральних цінностей людини
Абсолютно вічні цінності — загальнолюдські цінності, що мають універсальне значення та необмежену сферу застосування (доброта, правда, любов, чесність, гідність, краса, мудрість, справедливість та ін ...

Завдання фізичного виховання школярів 1-4 класів
Фізичне виховання є невід’ємною частиною навчально-виховного процесу роботи школи воно спрямоване підготувати учнів до життя та суспільно-корисної праці. Робота з фізичного виховання є багатогранна і ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net