Аналіз стану роботи експериментальної групи по декоративній діяльності

Педагогіка » Декоративно-зображувальна діяльність за мотивами народних промислів » Аналіз стану роботи експериментальної групи по декоративній діяльності

Сторінка 2

Поліські розписи - скромні і прості. Який це візерунок, рослинний чи геометричний? З чого складається рослинний візерунок? Які кольори на візерунку? Красиво поєднанні смужки - вузькі і широкі. Де прикрашений глечики (знизу, зверху, посередині), мисочка (центр, по краю).

- Сьогодні ми з вами спробуємо стати поліськими майстрами і на формах посуду, прикрасимо їх з даних елементів. Повторити назви).А допоможе вам в цьому і пензлик-чарівник і ножиці. Тонкі лінії колоска, хвильки намалюємо кінчиком пензлика. А інші форми виріжемо. Показ способу вирізання, нагадаємо, що зернятка колоска ми виріжемо зі смужки, складеної багато разів за намальованим контуром; аналогічно і ягоди. За бажанням хто захоче, розмістіть готові дубові листочки, або за шаблоном обведете листок калини. Розмістіть візерунок, чергуючи гарно кольори. Вказівка на роботу - поміркуйте, який візерунок вам до вподоби і приступайте до роботи.

Самостійна робота дітей з індивідуальною допомогою вихователя.(Уточнити задум дітей, виготовлення візерунка. Допомогти дітям порадою, поясненням, показом).

У процесі аналізу робіт відмітити тих, хто вдало використав мотиви Поліської кераміки, акуратно наклеєні форми, композиційно вірно розміщені.

Пригадати, як називається поєднання малювання з аплікацією в одній роботі? (колаж)

Конспект заняття.

Ознайомлення з вишивкою. Малювання рушничка

Тема. Ознайомлення з вишивкою. Малювання рушничка.

Мета: розкрити красу українських вишиванок, багатство їх кольорів, різноманітність орнаментів, їх видів і форм; збагатити знання про цей давній вид декоративно-прикладного мистецтва; познайомити дітей зі звичаями та обрядами, пов'язаними з вишиванками. Навчити заповнювати візерунком лівий і правий край смужки, малювати лінії різної ширини одним пензлем.

Закріпити вміння малювати мазки, крапки. Виховувати спостережливість, розвивати ініціативу.

Обладнання: вишиті рушники, сорочки, серветки тощо.

Підготовча робота: Розгляд вишивок, вивчення пісень та віршів про рушник, бесіда з дітьми про символи та обереги нашого дому.

Методичні прийоми: 2 зразки, розгляд натури, частковий показ, пояснення, запитання, вказівка, оцінка.

Хід заняття

Дітей запрошують у світлицю, прикрашену вишиваними виробами.

1. Вихователь промовляє слова із пісні:

З вечора тривожного аж до ранку

Вишивала дівчина вишиванку.

Вишивала дівчина, вишивала,

Чорну і червоную нитку брала.

2.Оголошення теми заняття та актуалізація знань дітей про вишиванки та мистецтво вишивання.

3.Розповідь педагога про мистецтво вишивання. Зосередження уваги на красі виробів, їх різнобарвності та різноманітності.

4. Прихід Берегині (хтось із дорослих).

— Я прийшла до вас, щоб вчилися берегти та любити рідну землю, природу, свої пісні. Принесла в дарунок цей вишитий рушник. Подивіться, як грає він барвами!

5. Розгляд та опис рушника.

6. Знайомство зі знаками-символами, які дійшли до нас із давніх часів, коли люди навчилися створювати нескладні малюнки з умовних знаків. Уривки із книги В. Скуратівського «Берегиня», а також показ виготовленої заздалегідь таблиці умовних знаків-символів.

7.Розгляд оберегів і знаків-символів на рушнику. Відповіді на запитання про використання рушників у сучасному житті.

Страницы: 1 2 3 4

Цікаве про педагогіку і навчання:

Поняття про заїкання. Типи заїкання
Порушенням мови, що часто зустрічається, є заікання. За даними авторів, як радянських, так і зарубіжних, заїкаються приблизно 2 % всіх дітей. І. А. Сікорський назвав заїкання "дитячою хворобою&q ...

Участь окремих клумбових рослин у вивчених клумбових композиціях
Для вивчення асортименту клумбових рослин в озелененні м. Харкова восени 2006 року було вивчено и сфотографовано 90 клумб и композицій в центральній и північній частині міста. Список 50 визначених ви ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net