Аналіз стану роботи експериментальної групи по декоративній діяльності

Педагогіка » Декоративно-зображувальна діяльність за мотивами народних промислів » Аналіз стану роботи експериментальної групи по декоративній діяльності

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 3

8.Розповідь вихователя (або Берегині) про звичаї, пов'язані з вишиванками.

— Кожна дівчина повинна була вміти прясти, шити, вишивати і про посаг собі дбати. Навіть прислів'я таке було: як не вміє дівка шити, прясти, вишивати, буде вік свій дівувати. Тому змалечку дівчина привчалася до роботи. Довгими зимовими вечорами збиралися дівчата на вечорниці й обов'язково пряли або вишивали. При цьому ще й пісні співали, танцювали, просто розважались. Потім кращі вишиванки, сорочки, хусточки дарували хлопцям, які їм подобалися. Коли приходив час сватання, дівчина мусила старостів і молодого перев'язувати своїми рушниками на знак згоди.

— Молодята стають на рушничок вишиваний, який називають ще рушником щастя, бо дівчина чи її мати душу вкладали у вишивання, а обереги на ньому мали оберігати молодят від зла.

— А ще був звичай дарувати рушник на згадку, коли дорога людина вирушала в далеку путь. Такий рушник з оберегами мав теж берегти від злої долі та нагадувати про рідну домівку, про лагідні й добрі матусині руки.

9. Узагальнююча бесіда про вишиванки.

10. На закінчення бесіди звучить «Пісня про рушник» (сл. А.Малишка).

11. Малювання рушничка

Підготовка до малювання: розглянути з дітьми візерунки на краях рушників, звернути увагу на китиці, лінії.

Папір білого кольору 10X25 см, фарби (червона, чорна, синя, блакитна, жовта), пензлі № 8, «тички», серветки.

Хід малювання

Показати рушничок, запитати в дітей про візерунок на краях рушничка, пригадати рушники, які розглядали до заняття

Запропонувати розглянути 2 зразки візерунків, які намальовані однаковим прийомом і різним кольором.

Пояснити і показати, як намалювати лінії різної ширини частиною ворси пензля і кінцем пензля. Звернути увагу на положення держачка пензля до аркуша.

Запитати дітей, як малювати лінії всією ворсою пензля та мазки і крапки (знайомі прийоми). Закріпити послідовність виконання завдання, підкреслити, що візерунок можна малювати фарбами різного кольору, не такими, як на зразку.

Під час виконання завдання допомагати дітям, нагадуючи або частково пояснюючи їм новий прийом малювання на окремому аркуші, добір кольору, питання самостійного вирішення кольорових поєднань тощо.

Запропонувати дітям зібрати кращі роботи своїх товаришів, разом з вихователькою проаналізувати і оцінити їх. Підсумувати заняття.

Конспект заняття

Декоративне малювання на тему «тарілка»

Програмний зміст: ознайомити дітей з колоритом українського орнаменту на тарілці (коричневий, жовтий, зелений, чорний), навчити заповнювати всю площину круга візерунком. Розташувати елементи візерунка відповідно до форми паперу, середину заповнювати крупним візерунком (квітка), край круга (листя) — дрібним.

Закріпити уміння малювати в певній послідовності восьмипелюсткову квітку, обвідну лінію, подвійні та потрійні мазки, хвилясті лінії, перекривати фарбу.

Виховувати інтерес до народного мистецтва, розкривати самостійність.

Методичні прийоми: натура, зразок, показ, пояснення, запитання, вказівки, оцінка.

Підготовка до занять: розглянути з дітьми керамічний посуд тарілочки — «монетки». В груповій кімнаті повісити декоративну керамічну тарілочку, розглянути її. Підготувати на кожну дитину по одному кругу (д. 18 см) з двома намальованими колами (д. 9 та 15 см), колір паперу чорний, жовтий, коричневий, зелений (приглушені, не яскраві кольори). Фарби (жовта, зелена, світло-коричнева, чорна), пензлі № 8, серветки, підкладки, підставки, вода.

Страницы: 1 2 3 4

Цікаве про педагогіку і навчання:

Організаційно-педагогічні передумови здійснення міжпредметних зв'язків
Педагогічний колектив, реалізуючи міжпредметні зв'язки, повинен діяти поетапно. Перший етап передбачає підготовку вчителів до роботи над проблемою, теоретичне осмислення. На цьому етапі слід визначит ...

Будова, склад і властивості ґрунту
Будова ґрунту. Під впливом природних факторів ґрунтоутворення в процесі розвитку (генезису) ґрунт розчленовується на генетичні горизонти. Кожний горизонт має певну товщину і морфологічні ознаки: колі ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net