Аналіз стану роботи експериментальної групи по декоративній діяльності

Педагогіка » Декоративно-зображувальна діяльність за мотивами народних промислів » Аналіз стану роботи експериментальної групи по декоративній діяльності

Сторінка 4

Хід заняття.

Розглянути з дітьми тарілочку — «монетку», пригадати, які з тарілочок розглядали нещодавно, чим вони прикрашені, показати зразок візерунка на папері, звернути увагу на розташування елементів візерунка на площині круга, на відповідність формі, на кольори. Показати та пояснити послідовність зображення (в центрі намалювати восьмипелюсткову квітку, обвести її, у внутрішньому колі цією ж фарбою 8 листків, зовні малого кола — хвилясті лінії, по 4 лінії між листочками. Іншим кольором домалювати попарно листя у внутрішньому колі (8 шт.) та на хвилястих лініях зовнішнього кола. Край круглої тарілки розмалювати подвійним мазком, повертаючи круг паперу. Спрямувати увагу дітей на те, що візерунок можна намалювати іншим кольором, залежно від тла, не відтворюючи колір паперу.

Основний етап нашого експерименту заключався в тому, щоб перевірити рівень знань старших дошкільників про українські народні промисли, а також стан роботи експериментальної групи по декоративній діяльності Для діагностування дітей старшого дошкільного віку ми підібрали запитання, вправи, дидактичні ігри.

Спочатку ми задавали дітям запитання, для того щоб побачити як вони зрозуміли та засвоїли пройдений матеріал.

1. Що ви знаєте про вишивання? Які звичаї та обряди, пов'язані з вишиванками?

2. Як використовують вишиті рушники у сучасному житті?

3. Яким способом вишитий рушник, серветка? (гладдю, хрестиком)

4. Як називаються вироби з глини?

5. Як називають людей, які виготовляють керамічні вироби?

6. Як називається пристрій, що допомагає виготовляти керамічні вироби?

7. Опишіть керамічний виріб.

Далі ми провели з дітьми дидактичну гру «Розкажи про виріб, який найбільше сподобався». Під час гри ми показували дітям різні народні вироби, з яких дитині пропонувалося вибрати той, який їй найбільше сподобався та описати його.

Проаналізувавши відповіді дітей та поспостерігавши за ними на заняттях в процесі декоративної діяльності, ми умовно поділили дошкільників на три рівні: високий, середній та низький.

До високого рівня, ми віднесли 5 дітей (33%), які відповіли на всі поставлені перед ними запитання, володіють елементарними трудовими діями із задоволенням займаються декоративною діяльністю за мотивами українських народних промислів.

До середнього рівня ми віднесли 4 дітей (26%), які не змогли відповісти на всі поставлені перед нами запитання, але в основному матеріалом володіють добре, володіють елементарними трудовими діями із задоволенням займаються декоративною діяльністю за мотивами українських народних промислів.

До низького рівня ми віднесли 6 дошкільників (41%), які не змогли відповісти на більшість поставлених перед ними запитань. Не володіють елементарними трудовими навичками, і не охоче займаються декоративною діяльністю за мотивами українських народних промислів.

Таким чином, для вдосконалення знань дошкільників про українські народні промисли ми провели ряд занять з декоративної діяльності.

Страницы: 1 2 3 4 

Цікаве про педагогіку і навчання:

Загальні напрямки, методи та принципи керівництва музично-театралізованою діяльністю
Музично-театралізована діяльність є ефективним засобом педагогічного впливу на розвиток особистості дошкільника. Вона передбачає формування в дошкільників умінь „входити в образ” та „утримувати” його ...

Освіта в добу Литовсько-Руської держави
Українське письменство домонгольської доби свідчить, що шкільна освіта на Україні стояла не нижче, ніж у Візантії у відповідні часи. Через те, що наші землі були під культурним впливом останньої, пол ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net