Система занять по декоративній діяльності за мотивами українських народних промислів

Педагогіка » Декоративно-зображувальна діяльність за мотивами народних промислів » Система занять по декоративній діяльності за мотивами українських народних промислів

Сторінка 1

Основна мета формуючого експерименту полягала в організації роботи щодо вдосконалення декоративної діяльності з українських народних промислів, в першу чергу з дітьми, які на констатуючому етапі нашого дослідження, не змогли повністю виконати поставлене перед ними завдання, хоча й не минали увагою й інших дітей групи. В основному робота проводилась з усією групою дітей. Нами було підібрано ряд занять щодо закріплення навиків з декоративної діяльності за мотивами українських народних промислів.

Такі заняття створюються вихователем, щоб зацікавити дітей, збудити їхню активність, викликати бажання вчитися, вони як правило мають конкретний зміст і правила. На таких заняттях діти вчаться самостійно діяти в певних ситуаціях, долати труднощі, що має надзвичайно важливе значення для всебічного розвитку особистості.

Ми провели з дітьми заняття на теми: «Українські рушники - скарби народні на віки», «Декоративна аплікація на тему «Хусточка», «Декоративне малювання на тему «Коробочка», «Кераміка».

Конспект заняття

Українські рушники - скарби народні на віки

Мета: ознайомити дітей з різними видами вишивки; закріпити знання про використання рушників у побуті; вчити описувати узори та малюнки на рушниках, застосовувати різні прийоми для розмальовування паперових рушників. Розвивати творчі здібності.

Попередня робота: ознайомити дітей з українськими вишитими рушниками.

Матеріал: склеєні вподовж два аркуші, фарби, пензлі (олівці чи фломастери).

Зала прибрана, наче українська світлиця: рушники на вікнах, над дверима, іконою, картинами. Під стіною, також прикрашеною рушниками, стоїть стіл, вкритий вишитою скатертиною. На столі — керамічний посуд. З обох боків столу — лави, вкриті тканими килимами. На центральній стіні прилаштований яскраво написаний плакат з назвою заняття.

Лунає музика ("Пісня про рушник", музика П. Майбороди, слова А. Малишка). До зали входить ведуча.

Ведуча. Доброго дня, любі малята й шановні гості! Щиро вітаємо вас у нашій світлиці. Ви, мабуть, звернули увагу на чудові вишивки на сорочках, скатертинах, рушниках. Від сивої давнини і до наших днів, у радості й у горі рушник — невід'ємна частка нашого побуту. У народі говорили: "Хата без рушників — як родина без дітей". Вишитий рушник можна порівняти хіба що в. піснею. За давнім українським звичаєм у хатах збиралися майстрині, де врий ткали, гаптували, а під час роботи співали пісні.

До зали входить фольклорний гурт вихователів і співає пісню "Вишиванка".

Ведуча. Вишиті рушники створюють затишок, зміцнюють родину. У народі казали: "Де сяє вишиття, там злагода й добре життя". Подивіться, як палахкотять багатством кольорів рушники в нашій світлиці. А які ви, діти, бачите кольори на рушниках? (Діти називають).

Багато рушників вишиті двома кольорами: червоним і чорним. І в кожного з них своє значення. Чорний — це колір родючої землі, багатства, урочистості, червоний — колір щастя, добробуту та кохання. Ним найчастіше вишивали дитячий, юнацький, весільний одяг. Червоними нитками гаптували рушники для весільного обряду, якими користувалися в побуті ще й після весілля.

На найдавніших вишивках є геометричні узори — лінії, кола, хрести, ромби, квадрати, які символізували сонце, зорі, землю, воду. А де ще вам траплялися такі узори? (На писанках). Так, це надзвичайно давні узори. Вони походять ще від язичницьких часів.

У пізніші часи на рушниках зазвичай вишивали рослини: калину, троянду, ромашку волошку, мак, мальву, барвінок, чорнобривці, колоски пшениці. А доповнювали рослинні орнаменти зображення птахів. На українських рушниках часто можна побачити качок, півнів, лебедів, лелек, пав. От і наші дівчатка взялися до вишивання.

Діти виконують пісню "Рушничок" .

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Цікаве про педагогіку і навчання:

Дидактичні ігри на уроках фізики
Гра, навчання й праця – це три головних види діяльності людини. Гра підготовлює дитину як до навчання, так і до праці, при цьому гра водночас є і навчанням, і працею. Деякі педагоги вважають, що ігро ...

Реалізація виховної мети в процесі пізнання природи
Основні завдання вивчення курсу природознавства у молодших школярів такі: розширити елементарні знання учнів про предмети і явища природи, розкрити у доступній формі зв'язки між неживою і живою приро ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net