Система занять по декоративній діяльності за мотивами українських народних промислів

Педагогіка » Декоративно-зображувальна діяльність за мотивами народних промислів » Система занять по декоративній діяльності за мотивами українських народних промислів

Сторінка 10

—Візьміть пензлики і покажіть, як ви будете їх тримати.

Лунає тиха музика, а наші художники починають працювати.

(Діти малюють. Вихователь допомагає їм, використовуючи словесні та практичні прийоми навчання).

— Які гарні вироби! Впізнаю і Косівський розпис, і Київський, і Опішнянський. Все це наше, українське! (Дитина розповідає віршик).

Про нашу україну

Ми дуже любим весь наш край

І любим Україну,

її лани і зелен гай,

В саду рясну калину.

Там соловейко навесні

Співає між гілками.

Та й ми співаємо пісні,

Змагається він з нами.

М. Познанська

— Наші діти дуже люблять співати. А ще українські діти люблять грати у народну гру «Подоляночка». Давайте і ми пограємо.

(Виконується гра «Подоляночка» під музичний супровід).

— Діти, давайте подаруємо наші чудові витвори гостям.

(Діти дарують. Заходить шеф-кухар, у руках у неї макітра з варениками. Пригощає дітей).

Вас чекають у макітрі

Варенички дуже ситні,

Білолиці, круглолиці

Із білої пшениці.

Конспект заняття 2.

«Серветки для мами»

(вишивка гладдю з використанням елементів ТРВЗ)

Програмовий зміст. Продовжити знайомство дітей з вишивкою Полісся, зокрема з вишивкою гладдю. Вчити малювати загостреним сірничком, імітуючи вишивку гладдю в одному напрямку або по формі предмета, ягоди малювати пальчиком. Закріпити знання основних рослинних елементів Поліських вишивок (Дубовий лист, калина, хмелик, барвінок, мак, колосок, гречка ,квітка льону) Вправляти в композиційно вірному розміщенні візерунку на силуетній формі серветка круглої, квадратної, трикутної форми за вибором дитини. Розвивати чуття кольору, ритму. Виховувати художній смак.

Матеріал: Силуетні форми серветок круглої, квадратної, трикутної форми для вибору дитиною, шаблони для обмальовування, простий олівець, тоненький пензлик, сірники з загостреним кінчиком без сірки, червона, жовта, зелена, синя, коричнева гуаш ,розбавлена до густоти сметани в кришечках, серветки, вода, палітри-клаптики паперу; зразки малюнків-вишивок

Хід заняття.

Сьогодні ми з вами продовжимо знайомство з чарівним мистецтвом вишивки в нашому краї. Як він називається, чому?

- Які народні промисли на Поліссі вам відомі?

- Які вироби здавна прикрашали вишивкою у нас на Поліссі? (одяг, рушники ,скатертини,серветки).

Ми з вами говорили вже, що на Поліссі використовували для вишивки техніку "гладі" і "хрестиком" та інші, які можна було поєднувати.Але сьогодні ми познайомимось з "гладдю".Погляньте на серветки у вас на столі (вишиті), спробуйте рукою. Які вони на дотик? (гладенькі) А ще гладь так називається за те, що ниточки рівненько стеляться доріжки в одну сторону, або за контуром малюнка. А допоможе нам познайомитись з технікою гладі сірничок. Ви пізніше навчитесь з мамами вишивати голочкою. (Розгляд зразка 1-2)

- Які елементи зустрічаються у серветках? (листя, квіти, зайчики, пташечки)

- Як називаються такі елементи? (рослинні, тваринні)

- Які характерні для поліських вишивок? (жовтий, червоний, зелений, синій, чорний)

- Де розташовані візерунки в серветках? (по кутах, по сторонах, посередині)

- Показ способу виконання вишивки гладдю: за шаблоном обведемо з допомогою простого олівця, потім цей листочок чи квітку обведемо тоненьким пензликом вподобаним кольором, потім загостреним сірничком вмоченим у цю ж фарбу проведемо тонкі рисочки в одному напрямку, ось так, або по формі листочка, квітки.

А зараз, щоб зробити мамі приємне приготуємо подарунок – серветочку. Самі придумайте візерунок з допомогою шаблонів, можете намалювати свої квіточки, але пам’ятайте, що елементи в усіх кутиках мають бути однакові.

В кінці заняття зробили виставку-розгляд серветок з обговоренням.

Страницы: 5 6 7 8 9 10 11 12

Цікаве про педагогіку і навчання:

Модель системи якості ВНЗ на основі процесного підходу
За оцінками багатьох експертів у галузі вищої освіти вже найближчим часом сучасні технології управління, що базуються на принципах загального управління якістю (TQM), міжнародних стандартах ISO 9000, ...

Розробка та використання тестових завдань
При розробці тестів використовую різні підходи. При складанні тестів доцільно чергувати завдання з різними формами подачі даних, що дозволить знизити ймовірність перевтоми, яка зумовлюється одноманіт ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.educationua.net