З таблиці видно, що на констатувальному етапі експерименту високий рівень умінь та знань з декоративної діяльності за мотивами українських народних промислів ми зафіксували у 5 дітей (33%), в контрольному експерименті у 9 дошкільників (60%). Середній рівень в першому експерименті ми відмітили у 4 старших дошкільників (26%) у другому експерименті у 6 дітей. Низький рівень на контрольному експерименті ми не зафіксували ні в кого.
Це свідчить про те, що робота спрямована на вдосконалення знань та умінь дітей з декоративної діяльності за мотивами українських народних промислів дала свої позитивні результати.
Народний промисел - творча та виробнича діяльність, метою якої є створення виробів декоративно-вжиткового призначення, що здійснюється на основі колективного освоєння і спадкоємного розвитку традицій народного мистецтва у певній місцевості в процесі творчої праці майстрів народних промислів.
Осередок народного промислу - територія, у межах якої історично склався і розвивається відповідно до самобутніх традицій народний промисел.
Виріб народного промислу - виріб декоративно-вжиткового призначення, виготовлений відповідно до традицій даного промислу ручною працею або з використанням механізованої праці у підготовчих і допоміжних операціях.
Шляхом експериментального дослідження було виявлено, що народні ремесла мають великий вплив на формування особистості дитини. При їх використанні реалізуються такі завдання:
1) пізнавальні, спрямовані на розширення знань про традиції народу, трудові звичаї своїх краян, природу рідного краю, процеси виготовлення виробів, походження та властивостей різних матеріалів тощо;
2) розвивальні, що передбачають психологічний і художньо-естетичний розвиток шляхом одержання знань про народні ремесла та оволодіння елементарними практичними вміннями й навичками;
3) виховні, які визначають формування інтересу до свого краю, до регіонального мистецтва, дбайливе ставлення до виробів як результату людської діяльності, виховання культури та естетики праці, позитивних моральних якостей.
Цікаве про педагогіку і навчання:
Хід та організація дослідження в
фізико-математичних класах
Проходивши педагогічну практику в НВК (школі-ліцею) № 28 ми виявили певну закономірність досліджуючі архівні документи школи і провівши опитування вчителів - більшість учнів фізико-математичних класі ...
Педагогічні умови формування екологічної культури молодших школярів
На сьогоднішній день екологічне виховання у початкових класах не обмежується формуванням у дітей уявлень про природу та її компоненти. Зміст екологічного виховання складає «система взаємопов’язаних п ...