Система занять по декоративній діяльності за мотивами українських народних промислів

Педагогіка » Декоративно-зображувальна діяльність за мотивами народних промислів » Система занять по декоративній діяльності за мотивами українських народних промислів

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 2

Ведуча. Довгий прямокутний шмат тканини завжди у наших предків-українців означав дорогу, шлях, який веде людину. Рушники використовували у різних життєвих ситуаціях. У багатьох піснях оспівано сюжет, коли мати дає синові в дорогу рушник. Це не просто рушник — це оберіг, на якому вишитий певний орнамент. Його символіка має сприяти безпечній дорозі і щасливому поверненню додому.

От і сьогодні наші діти простелять свої рушнички на щастя для кожного з нас.

Виконується танок із рушниками.

Ведуча. Велика наша Україна, і рушники в різних її куточках вишивають по-різному. На Прикарпатті рушники вишивають червоним і чорним хрестиком. Ось так (показує рушник). А на Полтавщині рушники гаптують гладдю. Спочатку малюнок наносять на тканину олівцем, а потім зашивають нитками: червоними, зеленими, блакитними (показує рушник).

На Слобожанщині рушники також вишивають гладдю та хрестиком, тільки орнамент широкий і складний (показує рушник).

Український рушник! Скільки зворушливих спогадів та образів з родинного життя пов'язано з рушниками! Багато цікавого змогли б вони розповісти нам про ті звичаї і традиції, де їм призначалася головна роль. А ми сьогодні спробуємо намалювати рушнички. Кожен із вас придумає власний узор. І ці невеличкі твори стануть окрасою ваших осель.

Діти сідають за столи малювати.

Перша дитина. Ось такий рушник висить завжди в кімнаті на видному місці. Витканий чи вишитий, він призначався для гостей. Господиня на знак поваги до гостя подавала йому рушник на плече. І називався він плечовий.

Діти розігрують сценку: До світлиці заходить гість (хлопчик) і звертається до господині (дівчинки).

Гість. Доброго дня, господине! Доброго здоров'я на день, на місяць, на рік і на весь ваш вік!

Господиня, і ви будьте здорові на доброму слові. Проходьте, гостю дорогий. (Подає рушник на плече і приспівує):

Вода в відеречку — гостечку, вмийся,

Рушник на кілочку — гостечку, втрися.

Друга дитина. А цей рушник — утирач, утиральник, кілковий. Він висить біля мисника і слугує для витирання посуду (показує рушник). На ньому — різноколірні смужечки. Червона — побажання сонця і тепла; коричнева— щаслива дорога; зелена — зустріч із добрими людьми; синя та жовта — символи здоров'я та успіху.

Третя дитина. В Україні існував звичай: навесні, коли зазеленіли хліба, люди виходили в поле, несучи на руках рушники з хлібом-сіллю, щоб був гарний врожай (показує рушник). Називали цей рушник обрядовим.

Четверта дитина. А цей рушник — стирок. Без нього не обходиться жодний чисто вимитий посуд (показує рушник).

П'ята дитина. Ось такі рушники вішають над вікнами, дверима (показує рушник). їх називали оберегами, бо люди вірили, що еони оберігатимуть хату від лиха.

Шоста дитина. Цей рушник прикрашає ікони у красному куті у хаті, щоб у ній було красиво й затишно. А називають його покутник, або божничок. У святкові дні, коли вся сім'я збирається разом, на покутник кладуть хліб і сіль (показує рушник).

Ведуча. Вечорами у вихідні дні чи на свято сходилися хлопці та дівчата до когось у хату, прибрану рушниками, співали пісень, танцювали. Давайте і ми з вами під цими чудовими оберегами затанцюємо.

До зали заходить танцювальний гурт дітей і виконує український народний танець (на вибір музкерівника).

Ведуча. Колись в Україні не було такої дівчини, яка не вміла б ткати чи вишивати. За давнім звичаєм, тільки-но дівчинка підростала, вона мала готувати собі посаг. Довгими осінніми та зимовими вечорами молоді дівчата вишивали рушники, сорочки, хустки. Кожна намагалася вишити на рушнику чи сорочці такий малюнок, щоб він не був схожий на інший. За їхньою якістю оцінювали дівчину як майбутню господиню.

Рушники берегли, їх передавали як обереги з покоління у покоління. Дивовижні орнаменти рушників, які ви сьогодні бачите, створили руки наших народних майстринь.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Цікаве про педагогіку і навчання:

Актуальність тестового методу контролю
У сучасній педагогічній діяльності використовують різні аспекти якості освіти: якість знань, якість навчання. На мою думку одним з основних елементів оцінки якості знань є контроль знань з використан ...

Зміст та методика організації викладання навчального предмету "Фізичне виховання" на полімотивапійній основі
Виходячи із здійсненого теоретичного аналізу і результатів констатуючого експерименту, основним завданням формуючого експерименту є розробка такого організаційно-методичного змісту предмету "Фіз ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net