Система занять по декоративній діяльності за мотивами українських народних промислів

Педагогіка » Декоративно-зображувальна діяльність за мотивами народних промислів » Система занять по декоративній діяльності за мотивами українських народних промислів

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 3

На середину зали виходять діти.

Сьома дитина. З прадавніх часів до нас дійшов звичай зустрічати гостей хлібом на рушнику. От і сьогодні вітаємо наших гостей хлібом ш сіллю. (Підносить на рушникові гостям коровай із сіллю та калиною).

Ведуча. Поки ми з вами відпочивали та роздивлялися різні рушники, ваші малюнки вже підсохли. Давайте влаштуємо виставку з цих рушників. Хто хоче розказати про свою роботу? (Діти розповідають за бажанням). Чудові у вас вийшли рушники, але час закінчувати заняття. Лунає українська народна музика.

Ведуча. Ось і закінчилося наше заняття. Ви чимало дізналися про рушник у народних звичаях та традиціях, ознайомилися з обрядовою скарбницею українського народу. Наше життя — це біле полотно, на якому доля мережить свій візерунок. Тож нехай на полотні нашого життя переплітаються радісні червоні, жовті, блакитні, зелені кольори і вічними будуть символи здоров'я, достатку, щастя й злагоди.

Декоративна аплікація на тему «хусточка»

Програмний зміст: закріпити уміння дітей вирізувати округлі форми з паперу, складеного в кілька разів «гармошкою». Вчити заповнювати візерунком середину і кути квадрата. Виховувати естетичний смак.

Методичні прийоми: зразок, частковий показ, пояснення, запитання, оцінка.

Підготовка до заняття: розглянути з дітьми хусточку, прикрашену візерунком у кутах і середині.

Підготувати на кожну дитину квадрати рожевого (або іншого) кольору 14X14 см, смужки чорного паперу — 3х1,5 см (загнути на них розмір однієї пелюстки); готові дрібні деталі — кружечки, «вусики».

Хід заняття.

Показати хусточку; відзначити, що вона гарно прикрашена красивими квітами, листочками. Повідомити дітям про те, що і вони прикрашатимуть «хустку» для ляльки ось таким візерунком — показати зразок. Аналіз зразка. Показ і пояснення способу виконання роботи.

В ході заняття вихователька допомагає окремим дітям, показуючи прийоми складання паперу, вирізування округлих форм.

В кінці заняття виставити на дошку 3-4 кращих роботи і 3-4 з помилками. Під час аналізу підкреслити, як вирізані пелюстки, де вони розміщені.

Декоративне малювання на тему «коробочка»

Програмний зміст: навчити малювати візерунок у квадраті, заповнюючи його кути великими квітами, малювати мазки різної величини одним пензлем, накладати фарбу іншого кольору. Закріпити у дітей уміння малювати мазки всією ворсою пензля, проводити тонкі лінії. Розвивати окомір, виховувати витримку.

Прийоми навчання: зразок, частковий показ, пояснення, запитання, вказівка, нагадування, оцінка.

Підготовка до заняття: розглянути з дітьми візерунки па кришках шухлядок, коробок.

Квадрати (кольорового паперу м'яких тонів) із стороною 15 см, фарби (3-х кольорів), пензлі, серветки, підкладки, підставки для пензлів, вода в двох банках.

Хід заняття.

Повідомити дітям, що вони робитимуть на занятті. Запропонувати розглянути зразок:

— Якої форми «коробочка»? Скільки кутів у «коробочці»? Де намальовані квіти? Однакові чи різні за розміром пелюстки квітки?

Звернути увагу на колір паперу, фарб, розповісти, що можна малювати й іншими кольорами, порадити якими.

Показати і пояснити, як малювати візерунок: спочатку — серединки квітів в кутах квадратної «коробочки», відступивши від країв, щоб розмістилися пелюстки. Намалювати в квітці пелюстки, прикладаючи частину ворси пензля — середню пелюстку намалювати першою, по 2 бокові пелюстки — потім. Новий прийом показувати повільно. Запитати дітей, як прикладати ворсу пензля до паперу при малюванні великих пелюсток, швидко намалювати великі пелюстки. Нагадати, як малювати тонкі лінії. Коли висохне фарба, показати прийом перекривання одного кольору іншим.

Закріпити послідовність зображення: що спочатку треба намалювати? Де малювати серединки квітів і скільки їх? Як малювати малі пелюстки? Коли можна накладати поверх намальованого інший колір?

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8

Цікаве про педагогіку і навчання:

Побудова методики професійної туристсько-спортивної підготовки майбутніх організаторів туристської роботи в інституті фізичної культури
На основі досліджень наукової та методичної літератури нами була розроблена моделі туристсько-спортивної підготовки майбутніх організаторів туристської роботи в ІФК. В основу цієї моделі покладено сп ...

Музика
Музика-безмежне звукове море Музика – вид мистецтва, що виражає дійсність у художньо-звукових образах. Вона супроводжує людину з давніх-давен і до сьогодні. Особливо багато музики звучить тепер, в ча ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net