Система занять по декоративній діяльності за мотивами українських народних промислів

Педагогіка » Декоративно-зображувальна діяльність за мотивами народних промислів » Система занять по декоративній діяльності за мотивами українських народних промислів

Сторінка 4

Під час роботи слідкувати, допомагати дітям у разі потреби, спрямовувати їхню роботу, вимагати охайності при виконанні завдання.

В кінці заняття виставити дитячі роботи, разом з дітьми проаналізувати їх, вказати на припущені помилки, виділити роботи, в яких вдало поєднано кольори, однакові за розміром квіти. Оцінити роботи всіх дітей.

Кераміка

Ліплення, на якому ґрунтується виготовлення керамічних виробів, визначено програмами навчання і виховання у дошкільних закладах.

Дбаючи про розвиток сенсомоторики, дрібних м'язів рук, уже з дворічного віку малят навчають елементарних технічних прийомів ліплення: відривання, розкочування, з'єднування, защипування тощо. У старшому дошкільному віці починається процес удосконалення набутих умінь: навчання ліплення посуду, іграшок за народними мотивами. Тому в дітей підготовчої групи досить добре сформовані навички ліплення. На заняттях з ліплення дошкільникам здебільшого пояснюється сам процес виготовлення конкретного виробу, запланованого програмою, послідовність виконання дій.

Навчання виготовлення керамічних виробів

Мета: закріпити властивості глини та прийоми роботи з нею; викликати інтерес до народних керамічних виробів і способів їх виготовлення та використання; розвивати дрібну моторику рук, вдосконалювати сенсомоторику; виховувати естетичний смак, бажання працювати з глиною, вдосконалювати вміння та навички.

Обладнання: дощечки, стеки, глина, зразки народних керамічних виробів.

Підготовка глини. Глину заливають водою та енергійно розмішують доти, доки вона не перетвориться на однорідну масу й на дні посуду не осядуть дрібні камінці та сторонні домішки. Коли суміш відстоїться (10-20 хвилин), воду зливають і залишають глину на кілька годин, щоб випарувалася зайва вода. Потім за потреби у суміш додають дрібний пісок, іноді — кілька крапель соняшникової олії.

Зберігання глини. Для роботи беруть стільки глини, скільки необхідно для одноразового використання, а зайву зберігають у затінку, обгорнувши кілька разів вологою ганчіркою, яку час від часу поливають водою. Для зберігання глини можна скористатися й поліетиленовим пакетом.

Методи та прийоми ліплення з глини такі ж, як і з пластиліну.

Перед виготовленням керамічного виробу необхідно розглянути зразок. При цьому акцентувати увагу дітей на обстеженні форми, деталей та елементів розпису. Вихователь має спрямувати дітей до вибору найоптимальніших способів і методів виконання завдання.

Виліпленому виробу можна надати завершеності та охайності за допомогою стеків або паличок, а також прогладивши його вологими пальцями, поролоновою губкою або клаптиком мокрої тканини. Завдання педагога — виробити у дошкільників уміння та навички дотримування охайності у роботі.

При виготовленні фігурок з глини слід пам'ятати, що в середині або в непомітному місці треба зробити порожнину. Тоді при висушуванні та випалюванні річ не тріскатиметься.

Розписувати керамічний виріб треба тоді, коли він ще не зовсім сухий, а не одразу після виліплювання. Найкращий час — через добу після виготовлення виробу.

Готову розписану річ треба сушити при звичайній кімнатній температурі не менше тижня.

Після проведення занять з дітьми старшого дошкільного віку, ми провели роботу з вихователями даної групи. Адже, вихователь — центральна фігура у дошкільному закладі. Від того, наскільки педагог критично підходить до аналізу своєї роботи, використовує досягнення психолого-педагогічної науки і практики, передовий досвід, шукає нові методи та прийоми навчально-виховної роботи з дітьми, дбає про свій інтелект і культурний розвиток, залежить рівень розвитку його вихованців.

Видатний педагог В.О. Сухомлинський казав: «Якщо ви хочете, щоб щоденне проведення уроків не перетворилося на нудну, одноманітну повинність, ведіть кожного педагога щасливою стежиною творчого дослідження». Ці слова повною мірою стосуються і вихователя. Одним із найважливіших завдань методиста є праця над розширенням власних знань, педагогічної та загальної культури, самовдосконалення та критичне ставлення до своєї діяльності, а також постійний пошук нових форм та прийомів роботи з дошкільниками, використання передового досвіду та передових освітньо-виховних технологій.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Цікаве про педагогіку і навчання:

Перевірка ефективності формування самостійності молодших школярів як необхідного елементу самоосвіти в експериментальному дослідженні
Оцінюючи результати експериментального дослідження, ми намагалися з'ясувати, як змінилось ставлення школярів до уроків позакласного читання, до самостійної роботи з художніми творами на цих уроках. С ...

Експериментальне дослідження самостійності молодших школярів як необхідного елементу самоосвіти
Світ, що оточує молодшого школяра, різнобарвний і привабливий, насичений безліччю фактів, подій та явищ. Зорієнтуватися у ньому, знайти відповіді на свої запитання на шляху пізнання істини допоможе х ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.educationua.net