Система занять по декоративній діяльності за мотивами українських народних промислів

Педагогіка » Декоративно-зображувальна діяльність за мотивами народних промислів » Система занять по декоративній діяльності за мотивами українських народних промислів

Сторінка 4

Під час роботи слідкувати, допомагати дітям у разі потреби, спрямовувати їхню роботу, вимагати охайності при виконанні завдання.

В кінці заняття виставити дитячі роботи, разом з дітьми проаналізувати їх, вказати на припущені помилки, виділити роботи, в яких вдало поєднано кольори, однакові за розміром квіти. Оцінити роботи всіх дітей.

Кераміка

Ліплення, на якому ґрунтується виготовлення керамічних виробів, визначено програмами навчання і виховання у дошкільних закладах.

Дбаючи про розвиток сенсомоторики, дрібних м'язів рук, уже з дворічного віку малят навчають елементарних технічних прийомів ліплення: відривання, розкочування, з'єднування, защипування тощо. У старшому дошкільному віці починається процес удосконалення набутих умінь: навчання ліплення посуду, іграшок за народними мотивами. Тому в дітей підготовчої групи досить добре сформовані навички ліплення. На заняттях з ліплення дошкільникам здебільшого пояснюється сам процес виготовлення конкретного виробу, запланованого програмою, послідовність виконання дій.

Навчання виготовлення керамічних виробів

Мета: закріпити властивості глини та прийоми роботи з нею; викликати інтерес до народних керамічних виробів і способів їх виготовлення та використання; розвивати дрібну моторику рук, вдосконалювати сенсомоторику; виховувати естетичний смак, бажання працювати з глиною, вдосконалювати вміння та навички.

Обладнання: дощечки, стеки, глина, зразки народних керамічних виробів.

Підготовка глини. Глину заливають водою та енергійно розмішують доти, доки вона не перетвориться на однорідну масу й на дні посуду не осядуть дрібні камінці та сторонні домішки. Коли суміш відстоїться (10-20 хвилин), воду зливають і залишають глину на кілька годин, щоб випарувалася зайва вода. Потім за потреби у суміш додають дрібний пісок, іноді — кілька крапель соняшникової олії.

Зберігання глини. Для роботи беруть стільки глини, скільки необхідно для одноразового використання, а зайву зберігають у затінку, обгорнувши кілька разів вологою ганчіркою, яку час від часу поливають водою. Для зберігання глини можна скористатися й поліетиленовим пакетом.

Методи та прийоми ліплення з глини такі ж, як і з пластиліну.

Перед виготовленням керамічного виробу необхідно розглянути зразок. При цьому акцентувати увагу дітей на обстеженні форми, деталей та елементів розпису. Вихователь має спрямувати дітей до вибору найоптимальніших способів і методів виконання завдання.

Виліпленому виробу можна надати завершеності та охайності за допомогою стеків або паличок, а також прогладивши його вологими пальцями, поролоновою губкою або клаптиком мокрої тканини. Завдання педагога — виробити у дошкільників уміння та навички дотримування охайності у роботі.

При виготовленні фігурок з глини слід пам'ятати, що в середині або в непомітному місці треба зробити порожнину. Тоді при висушуванні та випалюванні річ не тріскатиметься.

Розписувати керамічний виріб треба тоді, коли він ще не зовсім сухий, а не одразу після виліплювання. Найкращий час — через добу після виготовлення виробу.

Готову розписану річ треба сушити при звичайній кімнатній температурі не менше тижня.

Після проведення занять з дітьми старшого дошкільного віку, ми провели роботу з вихователями даної групи. Адже, вихователь — центральна фігура у дошкільному закладі. Від того, наскільки педагог критично підходить до аналізу своєї роботи, використовує досягнення психолого-педагогічної науки і практики, передовий досвід, шукає нові методи та прийоми навчально-виховної роботи з дітьми, дбає про свій інтелект і культурний розвиток, залежить рівень розвитку його вихованців.

Видатний педагог В.О. Сухомлинський казав: «Якщо ви хочете, щоб щоденне проведення уроків не перетворилося на нудну, одноманітну повинність, ведіть кожного педагога щасливою стежиною творчого дослідження». Ці слова повною мірою стосуються і вихователя. Одним із найважливіших завдань методиста є праця над розширенням власних знань, педагогічної та загальної культури, самовдосконалення та критичне ставлення до своєї діяльності, а також постійний пошук нових форм та прийомів роботи з дошкільниками, використання передового досвіду та передових освітньо-виховних технологій.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Цікаве про педагогіку і навчання:

Питання виховання «господарської культури» молодших школярів
Дуже важливе питання у трудовому вихованні школярів є дбайливе ставлення до історико-культурних надбань та навколишнього природного середовища. Це питання загострює Закон України «Про працю», «Про ос ...

Сучасні принципи побудови освіти у вищих навчальних закладах Індії
При виборі учбового закладу багато хто віддає перевагу Європі або Америці. А що ви скажете щодо країн Сходу, дорогі абітурієнти? Наприклад, Індія. Це країна щороку відкриває двері для іноземних студе ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.educationua.net