Методика вивчення географії антарктиди

Педагогіка » Навчально-методичний комплекс вивчення географії Антарктиди » Методика вивчення географії антарктиди

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Вивчення географії Антарктиди проводиться в 7кл. в шкільному курсі «Географія материків і океанів». Ефективне засвоєння самого навчального матеріалу залежить по-перше від того настільки правильно вчителем було побудовано структуру уроку, а по-друге від використання навчально-методичного комплексу. Він відіграє чи не найважливішу роль на уроці географії.

До навчально-методичного комплексу, який використовується як у самій географії, так і при вивченні географії Антарктиди належать:

• Навчальні підручники;

• робочі зошити;

• Зошити для практичних робіт і тематичного оцінювання;

• Карти, атласи, контурні карти;

• Класна дошка;

• Різноманітні схеми, графіки, діаграми;

• Електронні носії інформації;

• Комп’ютерні тестові програми;

При поетапному вивченні Антарктиди навчально-методичний комплекс поєднується із методами та їх прийомами, формами та засобами навчання,для забезпечення відповідного результату. Сам же процес вивчення Антарктиди включає в себе 3 тематичні частини, по одному уроці на кожну тему під час яких відбувається ознайомлення учнів з материком, а також урок контролю і корекції знань і вмінь учнів.

Під час першої тематичної частини «Антарктида – льодовий материк планети. Історія відкриттів та досліджень», основним завданням учителя є - створити в учнів уявлення про Антарктиду як унікальний природний комплекс Землі,більшість компонентів якого залежать насамперед від особливостей його фізико – географічного положення. При цьому вчитель маж неодмінно використовувати навчально-методичний комплекс.

На початку уроку вчитель проводить організацію навчальної діяльності

учнів (організація уваги, налаштування на роботу). За нею слідує перевірка попередніх знань у формі індивідуального і фронтального опитування із за –діянням атласів, карт. Вже потім власне йде оголошення теми, плану які учні записують в свої робочі зошити, завдань щодо вивчення нового матеріалу. Далі учитель подає урок у формі розповіді, в поєднанні з бесідою, попередньо поділивши на 2 змістовні частини залучаючи учнів до роботи з атласом, підручником та коротким занотовуванням в зошити. При роботі з картою чи атласом учні мають виконувати певні завдання, аби краще засвоювався навчальний матеріал. Доцільним по мірі навчального забезпечення, є використання мультимедійних дошок, показ слайдів,чи короткого відео фрагменту з відповідним завданням. Однак навіть якщо їх і немає – це не проблема, адже можна замінити використанням сугестопедичних методів (художні чи музичні твори)поєднуючи урок з: дошкою, крейдою і картою. З допомогою них можна не тільки подавати новий матеріал,але й включати учнів в проблемне вирішення завдань.

Неодмінною складовою при вивченні Антарктиди є використання здобутих вмінь на практиці. Тобто використання вчителем практичних методів. Вони передбачають як правило різноманітні форми роботи учнів з контурною картою, і позначенням зазвичай географічних об’єктів.

Для закріплення матеріалу вчитель може провести короткий експрес - тест чи дати невеличке завдання з атласом чи підручником, якщо дозволяє час.

Домашнім завданням для учнів є прочитати відповідний параграф підручника та доопрацювати завдання з контурною картою.

На основі вище викладеного матеріалу, можна сказати про те що розуміння і правильне використання навчально-методичного комплексу в географії є досить складною справою. Це пов’язано по – перше з тим, що вчителю необхідно враховувати вікові і індивідуальні особливості учнів, а по – друге за допомогою методичного комплексу контролювати процес засвоєння знань в учнів. В цілому ж від того настільки правильно використовується методика викладання залежить і якість отриманих знань.

Методика викладання географії включає наступну структуру;

• принципи – осново творчі положення в освіті

• прийоми – елементи певного методу

• методи - називають спосіб взаємодії вчителя і учнів спрямованих на вирішення завдань освіти

• засоби навчання – допоміжні матеріальні засоби школи з їх специфічними дидактичними функціями, які вони виконують

Поєднання структурних частин методичного комплексу дає можливість вчителю правильно подати навчальний матеріал, а учням в доступній формі його зрозуміти. Це досягається завдяки правильно підібраному «методичному арсеналу» до якого входять найголовніші частини: методи та засоби навчання

До методів відносять:

• cловесні ( розповідь, пояснення, бесіда);

• наочні (використання карт, атласів тощо);

• практичні - застосування учнями отриманих знань і вмінь на практиці;

Страницы: 1 2

Цікаве про педагогіку і навчання:

Класифікація дидактичних ігор, які проводяться на уроках іноземної мови у початковій школі
Адаптуючи поняття “дидактична гра” до особливостей навчання іноземної мови, необхідно зазначити, що саме у цьому контексті вона найбільш повно може використовуватись як засіб організації на уроці нав ...

Особливості позакласної роботи
Позакласна робота сприяє розширенню сфери застосування вмінь і навичок, які були здобуті на уроках. В основі позакласної роботи лежить самоуправління учнів. Саме вони є суб'єктами позакласної роботи: ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net