Методика вивчення географії антарктиди

Педагогіка » Навчально-методичний комплекс вивчення географії Антарктиди » Методика вивчення географії антарктиди

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Вивчення географії Антарктиди проводиться в 7кл. в шкільному курсі «Географія материків і океанів». Ефективне засвоєння самого навчального матеріалу залежить по-перше від того настільки правильно вчителем було побудовано структуру уроку, а по-друге від використання навчально-методичного комплексу. Він відіграє чи не найважливішу роль на уроці географії.

До навчально-методичного комплексу, який використовується як у самій географії, так і при вивченні географії Антарктиди належать:

• Навчальні підручники;

• робочі зошити;

• Зошити для практичних робіт і тематичного оцінювання;

• Карти, атласи, контурні карти;

• Класна дошка;

• Різноманітні схеми, графіки, діаграми;

• Електронні носії інформації;

• Комп’ютерні тестові програми;

При поетапному вивченні Антарктиди навчально-методичний комплекс поєднується із методами та їх прийомами, формами та засобами навчання,для забезпечення відповідного результату. Сам же процес вивчення Антарктиди включає в себе 3 тематичні частини, по одному уроці на кожну тему під час яких відбувається ознайомлення учнів з материком, а також урок контролю і корекції знань і вмінь учнів.

Під час першої тематичної частини «Антарктида – льодовий материк планети. Історія відкриттів та досліджень», основним завданням учителя є - створити в учнів уявлення про Антарктиду як унікальний природний комплекс Землі,більшість компонентів якого залежать насамперед від особливостей його фізико – географічного положення. При цьому вчитель маж неодмінно використовувати навчально-методичний комплекс.

На початку уроку вчитель проводить організацію навчальної діяльності

учнів (організація уваги, налаштування на роботу). За нею слідує перевірка попередніх знань у формі індивідуального і фронтального опитування із за –діянням атласів, карт. Вже потім власне йде оголошення теми, плану які учні записують в свої робочі зошити, завдань щодо вивчення нового матеріалу. Далі учитель подає урок у формі розповіді, в поєднанні з бесідою, попередньо поділивши на 2 змістовні частини залучаючи учнів до роботи з атласом, підручником та коротким занотовуванням в зошити. При роботі з картою чи атласом учні мають виконувати певні завдання, аби краще засвоювався навчальний матеріал. Доцільним по мірі навчального забезпечення, є використання мультимедійних дошок, показ слайдів,чи короткого відео фрагменту з відповідним завданням. Однак навіть якщо їх і немає – це не проблема, адже можна замінити використанням сугестопедичних методів (художні чи музичні твори)поєднуючи урок з: дошкою, крейдою і картою. З допомогою них можна не тільки подавати новий матеріал,але й включати учнів в проблемне вирішення завдань.

Неодмінною складовою при вивченні Антарктиди є використання здобутих вмінь на практиці. Тобто використання вчителем практичних методів. Вони передбачають як правило різноманітні форми роботи учнів з контурною картою, і позначенням зазвичай географічних об’єктів.

Для закріплення матеріалу вчитель може провести короткий експрес - тест чи дати невеличке завдання з атласом чи підручником, якщо дозволяє час.

Домашнім завданням для учнів є прочитати відповідний параграф підручника та доопрацювати завдання з контурною картою.

На основі вище викладеного матеріалу, можна сказати про те що розуміння і правильне використання навчально-методичного комплексу в географії є досить складною справою. Це пов’язано по – перше з тим, що вчителю необхідно враховувати вікові і індивідуальні особливості учнів, а по – друге за допомогою методичного комплексу контролювати процес засвоєння знань в учнів. В цілому ж від того настільки правильно використовується методика викладання залежить і якість отриманих знань.

Методика викладання географії включає наступну структуру;

• принципи – осново творчі положення в освіті

• прийоми – елементи певного методу

• методи - називають спосіб взаємодії вчителя і учнів спрямованих на вирішення завдань освіти

• засоби навчання – допоміжні матеріальні засоби школи з їх специфічними дидактичними функціями, які вони виконують

Поєднання структурних частин методичного комплексу дає можливість вчителю правильно подати навчальний матеріал, а учням в доступній формі його зрозуміти. Це досягається завдяки правильно підібраному «методичному арсеналу» до якого входять найголовніші частини: методи та засоби навчання

До методів відносять:

• cловесні ( розповідь, пояснення, бесіда);

• наочні (використання карт, атласів тощо);

• практичні - застосування учнями отриманих знань і вмінь на практиці;

Страницы: 1 2

Цікаве про педагогіку і навчання:

Іноземну мов у краще починати вивчати в молодшому віці
Малі діти, все ще здатні застосовувати свої індивідуальні, природні стратегії опанування рідної мови, коли усвідомлюють, що ті ж самі стратегії можна використати й для вивчення англійської. • Малі ді ...

Диференційна методика Ричкової Н.А. Особливості змісту логоритмічних занять при диференційному підході до дітей із різним типом заїкання
Діагностичні дослідження попередньої глави показали, що діти із заїканням мають порушення моторного характеру і не впоруються із запропонованими їм фізичними або емоційно-мімічними завданнями, як роб ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net