Експериментальна перевірка ефективного використання різних форм організації навчання

Педагогіка » Ефективність проведення групової, фронтальної та індивідуальної форм організації навчання в початковій школі » Експериментальна перевірка ефективного використання різних форм організації навчання

Сторінка 1

Експериментальне дослідження проводила за допомогою проведення фронтальних, групових та індивідуальних форм організації навчання. У дослідженні брали участь 20 учнів з одного класу.

На уроці з української мови у 3-му класі.

План конспект уроку

Тема: Вправи на визначення роду й числа прикметників за іменником.

Мета: формулювати в учнів вміння визначати число і рід прикметників за іменником, правильно писати родові закінчення прикметників; збагачувати словниковий запас; розвивати зв’язне мовлення; виховувати працелюбність.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Хвилинка каліграфії.

Запишемо число, класна робота.

Який перший звук чується у слові «весна»? в

Якою буквою він позначається? (В)

Запишіть з’єднання з дошки.

В вв вес сн на

2. Фронтальна робота.

- Хто помітив яке слово заховалось серед з’єднань? (Весна)

- Запишемо слова весна і доберемо слова, які вказують на ознаки весна: (яка?).

- Як називаються ці слова, що ми дібрали? (Прикметники)

- Що таке прикметник?

- На які питання відповідає прикметник?

- Як змінюються прикметники?

- Як визначають число прикметників?

- Які закінчення мають в однині?

- Які закінчення мають в множині?

- Як визначають рід прикметників?

3. Визначення роду прикметників.

Дуб висок , могутн . (рід)

Казка народ , давн . (рід)

Кошеня маленьк , пухнаст . (рід)

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.

- Отже ви здогадалися над якою частиною мови ми працюватимемо сьогодні? (Над прикметником) А зараз ми будемо працювати у групах.

До малюнків підберіть прикметники, записати їх.

Дзвіночки

Яблуко (яке?)

Сонце (яке?)

Барвіночки

Огірок (який?)

Кавун (який?)

Сонечка

Берізка (яка?)

Волошка (яка?)

ІV. Закріплення й узагальнення вивченого

1. Робота над утворенням словосполучень, складання речень (Впр. 111)

- Визначте число і рід утворених словосполучень.

2. Розвиток мовлення

Складання розповіді за малюнком. (Впр. 114)

Добір прикметників-антонімів. (Впр. 112)

Гра «Добери колір».

Я називатиму квітку, а ви кажете якого вона буває кольору і визначаєте рід, число прикметника.

Кала (яка?) біла.

Лотос (який?) білий, рожевий.

Мак (який?) червоний.

Ромашка (яка?) біла.

Півонія (яка?) рожева.

Троянда (яка?) біла, жовта, червона.

Тюльпан (який?) червоний, жовтий.

Вибірковий диктант.

І варіант – в множині.

ІІ варіант – в однині.

Сонячні промені, гарне імя, хижий звір, літні дощі, руда білка, запашні волошки, рідке мило, зелена фарба, удалі козаки, срібні зірки, рання осінь.

Виділіть закінчення.

V. Підсумок уроку

Які закінчення мають прикметники в однині й множині?

Як визначати число і рід прикметників?

VІ. Домашнє завдання

У ході індивідуальної форми організації навчання діти виконували завдання у картках з теми «Прикметник. Рід прикметника». Діти повинні були знайти у реченнях прикметники та визначити їх рід.

Шумить осінній сад.

Повіває легенький вітерець.

Ласкаве сонце світить нам.

Сестра читає цікаву книжку.

Крислатий дуб росте на узліссі.

Біленька хатка стоїть край села.

Летить білий сніжок.

Зацвіла чудова квітка.

За селом розкинувся широкий лан.

У шкільному саду ростуть яблуні.

У ході групової роботи клас був поділений на три групи: «Барвінки», «Сонечка» та «Дзвіночки». Вони були сформовані по 6 – 7 учнів з однаковим складом за успішністю. Групам було запропоновані малюнки до яких потрібно було підібрати прикметники та визначити їх рід. Для груп було запропоновано такі малюнки: «Барвінки» - огірок, кавун, «Сонечка» - берізка, волошка та «Дзвіночки» - яблуко, сонце.

Я проводила серед учнів фронтальне опитування з теми «Прикметник». Дітям були поставленні такі запитання:

- Що таке прикметник?

- Як змінюються прикметники?

- Які закінчення мають в однині?

- Які закінчення мають в множині?

- Як визначають рід прикметників?

- Як визначають число прикметників?

- На які питання відповідає прикметник?

ІІ. Результати дослідження.

У ході індивідуальної роботи я отримала такі результати:

№ п\п

Прізвище та ім’я

Оцінка

1

Буцикіна Анастасія

7

2

Грабчилєв Дмитро

9

3

Єфремов Дмитро

10

4

Закоморна Анастасія

9

5

Запорожченко Богдан

10

6

Змієвська Марина

8

7

Кулагін Володимир

10

8

Кулагін Євген

8

9

Пачіна Юлія

5

10

Перегудов Микита

5

11

Попов Євген

8

12

Прокоф’єв Олександр

9

13

Решетник Дмитро

9

14

Романюк Дмитро

8

15

Руденко Андрій

9

16

Седлецька Дар’я

8

17

Сидорова Анастасія

2

18

Синицина Анастасія

10

19

Соловйова Ольга

10

20

Тохтамиш Ганна

10

Страницы: 1 2 3

Цікаве про педагогіку і навчання:

Методика підготовки тестів
Екзаменаційні тести є максимально об'єктивними засобами контролю. Поняття "об'єктивність" у контексті означає можливість класифікувати відповіді на питання тесту як "правильні" аб ...

Загальний висновок про проведену виховну роботу
Виховний потенціал процесу навчання забезпечується змістом, формами, технологіями навчання та характером спілкування між його учасниками. Індивідуалізація освітньо-виховного процесу вимагає формуванн ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.educationua.net