Таблиця 3.
1 урок |
Олівець |
Пензлик | |||||
1клас | |||||||
Вміють тримати |
Вміють проводити лінії |
Сила натиску |
Темп |
Вміння тримати |
Вміння проводити лінії |
Вміння рівно замальовувати | |
Діти відвідували •дитячий садок Діти не відвідували дитячий садок |
Слабка Сильна Слабка Сильна |
Швидкий Серед ній Повільний |
Тема: Малювання за уявою на осінню тематику.
Мета: Навчити дітей елементарно передавати в малюнку свої образні уявлення про навколишню дійсність і її явища, зображувати предмети на основі спостережень, проведених під керівництвом вчителя, виховувати в дітей любов до природи та естетичні смаки.
Обладнання та наочність: великий лист паперу розділений на дві горизонтальні нерівні частини; 1/3 малюнку повинна бути замальована коричневим (зображує землю), 2/3 – голубим (небо), зображення ялинки, листяних дерев відповідних розмірів, малюнки вчителя, папір, акварельні фарби, олівці.
Хід уроку. 1.Актуалізація опорних знань.
Урок розпочинається із спостережень за деревами з вікон класу.Питання до учнів в процесі спостережень:
-Які дерева ви бачите,чи можете їх назвати?
-За якими ознаками ви їх розрізняєте?
-Чи такі зараз дерева як літом?
-Чим літні дерева відрізняються від тих,які ми зараз бачимо?
-Чи всі дерева змінюються восени?
-Який стовбур у дерев, де він товстіший, де тонший, як розміщені гілки,листя на дереві? Вчитель узагальнює :
а)дерева різних порід відрізняються одне від одного за кольором стовбура,за листям і розміщенням гілок;
б)стовбур у всіх дерев товстіший внизу і тонший у верху;
в)листя на деревах восени дуже різноманітне за кольором,воно має жовті ,червоні відтінки; листя на деревах менше і воно падає,лежить на землі.
2.Мотивація навчальної діяльності
Вчитель повідомляє тему і мету уроку.
З.Пояснення і демонстрація правильних прийомів роботи.
Вчитель показує зображення ялинки,берези,дуба.3а допомогою вчителя діти встановлюють загальні ознаки і характерну різницю між різними породами дерев. Потім вчитель на дошці показує як правильну послідовність малювання дерев.
Далі він пояснює дітям,що малюнок треба зробити на всю сторінку альбому; при цьому він показує як треба його покласти;пояснює,що перш ніж малювати дерева,треба провести лінію для позначення землі і неба,демонструючи при цьому наочність.
4.Виконання практичної роботи.
Поки діти малюють,вчитель обходить парти,нагадує дітям про будову дерева. Відібравши два-три малюнки,він показує їх класу,пояснюючи при цьому ,що добре і що погано.
Діти з допомогою вчителя виправляють свої помилки і починають розфарбовувати малюнки олівцями та фарбами. Вчитель дає вказівки як розфарбовувати малюнок:перш ніж розфарбовувати дерева,треба розфарбувати небо і землю. Треба звернути увагу дітей,щоб вони не залишали біля землі не зафарбовану полосу,як це вони часто роблять. Після цього можна братись за розфарбовування дерев.
б. Домашнє завдання
Вчитель пропонує дітям закінчити малюнок вдома,а також просить дітей на наступне заняття принести листя різних порід дерев.
Чи знаєте ви, чому Сонечко не виглядає з свого віконечка?Його тітонька Хмара не пускає.
Одного разу відпустила тітка Сонечко погуляти .Та воно не вбереглося,простудилося,бо скупалося у холодній річці. Тяжко захворіло Сонечко. Лікує його тітонька. Чаєм із малини напуває,гуляти не пускає.
Цікаве про педагогіку і навчання:
Пізнавальна активність як психолінгвістична проблема
Терміни «пізнання», «пізнавальна активність», «пізнавальна діяльність» учені почали застосовувати порівняно недавно при описі таких дидактичних явищ, як навчання навчальна активність, учбова діяльніс ...
Особливості розвитку дітей раннього віку
Відносно психолого-педагогічних, медико-біологічних досліджень, ранній вік визначається як фундаментальний період в розвитку людини, він - початковий і дуже важливий етап в формуванні особистості. Н. ...