Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.
Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport
Спробуємо розглянути рольову гру з позицій учнів і вчителя, враховуючи, що рольова гра - це ігрова діяльність, у процесі якої вони виступають у певних ролях. Вона виконує певні функції, які можна побачити нижче:
|
Розглянемо ці функції детальніше.
Метою рольової гри є здійснювана діяльність, тому що саме мотив гри лежить у змісті діяльності, а не поза нею. Будучи моделлю міжособистісного спілкування, рольова гра викликає потребу в спілкуванні англійською мовою. І саме в цій позиції вона виконує мотиваційно-спонукальну функцію.
Як уже говорилося вище, рольова гра забезпечує навчальну функцію, оскільки вона в значній мірі визначає вибір мовних засобів, сприяє розвитку мовних навичок і вмінь, дозволяє моделювати спілкування учнів у різних мовних ситуаціях.
Виховна функція рольової гри полягає в тому, що саме в рольових іграх виховується дисципліна, взаємодопомога, активність, готовність включатися в різні види діяльності, самостійність, уміння відстояти свою точку зору, виявити ініціативу, знайти оптимальний розв'язок у певних умовах.
Рольова гра формує в школярів здатність відігравати роль іншої людини, побачити себе з позиції партнера по спілкуванню. Вона орієнтує учнів на планування власної мовної поведінки співрозмовника, розвиває вміння контролювати свої вчинки, давати об'єктивну оцінку вчинкам інших. Таким чином, рольова гра виконує й орієнтуючу функцію.
Компенсуюча функція рольової гри проявляється в тому, що саме в грі дозволяється протиріччя між потребою дії в дитини й неможливістю здійснити необхідні операції. Діти прагнуть до спілкування, і рольова гра дає їм можливість реалізувати своє прагнення.
З позиції вчителя рольова гра виступає як форма організації учбового процесу, ціль якої полягає у формуванні й розвитку мовних навичок і вмінь в учнів. У грі вчитель може займати наступні позиції:
Схема 2.2
З даної схеми видно, що на уроці вчителеві доводиться програвати численні ситуаційні ролі (під якими розуміються більш або менш її зафіксовані стандарти поведінки діяльності), які не задаються однозначно соціальними відносинами, а встановлюються в ситуаціях педагогічного спілкування й більшою мірою залежать від типу й форми організації уроку; наприклад, роль спостерігача, роль контролера, роль партнера по спілкуванню, роль учасника або організатора діяльності.
Рольові відносини між учасниками спілкування є основним параметром, що визначають характер ситуації.
Джон В. Оллер відзначає, що рольова гра робить людину більш гнучким, тобто досягнувши майстерності в мовній поведінці, він з легкістю зможе приміняти отримані навички й уміння в нових ситуаціях.
У структуру рольової гри як процесу входять:
ролі, узяті на себе граючими;
ігрові дії як засіб реалізації цих ролей;
ігрове вживання предметів, тобто заміщення реальних речей ігровими, умовними;
реальні відносини між граючими;
сюжет (зміст) - область дійсності, що умовно сприймається в грі.
Завдання вчителя полягає в тому, щоб відібрати необхідні ситуації- ілюстрації й ситуації - проблеми на конкретному матеріалі, підготувати дидактичний матеріал: картки - завдання для кожного (можна з підказкою про характер його діяльності), підібрати групи учнів і розподілити ролі, поставити завдання, по якому учні повинні висловлювати свою точку зору, продумати передбачувані відповіді й репліки (якщо необхідно, підказати їх певним учням), проявляти до учнів інтерес і увагу під час проведення гри.
Цікаве про педагогіку і навчання:
Методика розвитку словника у дітей дошкільного віку
Дуже важлива задача, що стоїть перед дорослими, це задача збагачення словника дитини. У всіх людей є пасивний словник – в нього входять слова, які ми розуміємо, але рідко використовуємо в мові, а є а ...
Сутність туристсько-спортивної підготовки
Підготовка фахівців для туризму в різних країнах ведеться по-різному і відображає вплив конкретних історичних, політичних, соціально-економічних і інших чинників. Як показують дослідження українських ...