Функції рольової гри

Педагогіка » Методика використання гри на уроках іноземної мови » Функції рольової гри

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Спробуємо розглянути рольову гру з позицій учнів і вчителя, враховуючи, що рольова гра - це ігрова діяльність, у процесі якої вони виступають у певних ролях. Вона виконує певні функції, які можна побачити нижче:

виховна

Схема 2.1

Розглянемо ці функції детальніше.

Метою рольової гри є здійснювана діяльність, тому що саме мотив гри лежить у змісті діяльності, а не поза нею. Будучи моделлю міжособистісного спілкування, рольова гра викликає потребу в спілкуванні англійською мовою. І саме в цій позиції вона виконує мотиваційно-спонукальну функцію.

Як уже говорилося вище, рольова гра забезпечує навчальну функцію, оскільки вона в значній мірі визначає вибір мовних засобів, сприяє розвитку мовних навичок і вмінь, дозволяє моделювати спілкування учнів у різних мовних ситуаціях.

Виховна функція рольової гри полягає в тому, що саме в рольових іграх виховується дисципліна, взаємодопомога, активність, готовність включатися в різні види діяльності, самостійність, уміння відстояти свою точку зору, виявити ініціативу, знайти оптимальний розв'язок у певних умовах.

Рольова гра формує в школярів здатність відігравати роль іншої людини, побачити себе з позиції партнера по спілкуванню. Вона орієнтує учнів на планування власної мовної поведінки співрозмовника, розвиває вміння контролювати свої вчинки, давати об'єктивну оцінку вчинкам інших. Таким чином, рольова гра виконує й орієнтуючу функцію.

Компенсуюча функція рольової гри проявляється в тому, що саме в грі дозволяється протиріччя між потребою дії в дитини й неможливістю здійснити необхідні операції. Діти прагнуть до спілкування, і рольова гра дає їм можливість реалізувати своє прагнення.

З позиції вчителя рольова гра виступає як форма організації учбового процесу, ціль якої полягає у формуванні й розвитку мовних навичок і вмінь в учнів. У грі вчитель може займати наступні позиції:

Схема 2.2

З даної схеми видно, що на уроці вчителеві доводиться програвати численні ситуаційні ролі (під якими розуміються більш або менш її зафіксовані стандарти поведінки діяльності), які не задаються однозначно соціальними відносинами, а встановлюються в ситуаціях педагогічного спілкування й більшою мірою залежать від типу й форми організації уроку; наприклад, роль спостерігача, роль контролера, роль партнера по спілкуванню, роль учасника або організатора діяльності.

Рольові відносини між учасниками спілкування є основним параметром, що визначають характер ситуації.

Джон В. Оллер відзначає, що рольова гра робить людину більш гнучким, тобто досягнувши майстерності в мовній поведінці, він з легкістю зможе приміняти отримані навички й уміння в нових ситуаціях.

У структуру рольової гри як процесу входять:

ролі, узяті на себе граючими;

ігрові дії як засіб реалізації цих ролей;

ігрове вживання предметів, тобто заміщення реальних речей ігровими, умовними;

реальні відносини між граючими;

сюжет (зміст) - область дійсності, що умовно сприймається в грі.

Завдання вчителя полягає в тому, щоб відібрати необхідні ситуації- ілюстрації й ситуації - проблеми на конкретному матеріалі, підготувати дидактичний матеріал: картки - завдання для кожного (можна з підказкою про характер його діяльності), підібрати групи учнів і розподілити ролі, поставити завдання, по якому учні повинні висловлювати свою точку зору, продумати передбачувані відповіді й репліки (якщо необхідно, підказати їх певним учням), проявляти до учнів інтерес і увагу під час проведення гри.

Цікаве про педагогіку і навчання:

Аналіз психолого-педагогічної літератури з даної проблеми
В історії світової педагогічної практики відомі найрізноманітніші форми організації навчання. їх виникнення, розвиток, удосконалення і поступове відмирання окремих з них пов'язане з вимогами, потреба ...

Місце та значення творчих завдань для розвитку творчої дослідницької діяльності
Потреби швидкого оновлення освітньої діяльності країни, зростання інформатизації суспільства, необхідність використання передових наукомістких технологій висувають перед школою ряд завдань, серед яки ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net