Використання рольових ігор на уроках іноземної мови

Педагогіка » Методика використання гри на уроках іноземної мови » Використання рольових ігор на уроках іноземної мови

Сторінка 4

Останнім часом вчителі часто використовують рольові ігри, основу яких становлять знання ситуації або їх комплекс.

Джозеф Ф. Каллахан і Леонард X. Кларк пропонують наступну схему проведення такої гри:

постановка мети гри;

визначення ігрових ситуацій, що відповідають мету;

розробка сценарію;

інструктаж учасників;

проведення гри;

аналіз і вироблення рекомендацій на майбутнє.

Рольові ігри із включеними в них "ситуаціями виживання" просто необхідно включати в процес навчання молодших школярів. Для більшої наближеності до реальних умов, при програванні таких ситуацій, як замовлення й вибір блюд у ресторані, покупка новорічних подарунків, школяр почуває себе реальним учасником того або іншого процесу.

Дж. Оллер рекомендує використовувати предмети, наприклад, одяг для ляльок, іграшки, кухонні приналежності для організації рольової гри. Цей набір цілком реально може мати кожний учитель у кабінеті. Також можна використовувати іграшкові кімнати з меблями, пропонуючи учням "заселитися" у нову квартиру й розставити меблі за своїм смаком. Дуже цікавим і ефективним прийманням є використання пальчикових ляльок. Можна поставити невелику ширму, а можна обійтися й без неї. Учні молодших класів дуже люблять подібні ігри, і урок з використанням цих ляльок завжди проходить дуже жваво й цікаво. Але найбільш широко використовуваними варіантами рольових ігор є інтерв'ю й імпровізація. Як вважають С.Д. Фарбований і Т.Дд. Террел інтерв'ю - одна з найпростіших форм проведення рольової гри. Як основа для інтерв'ю може бути використаний будь-який матеріал з іноземнї мови.

Один учасник гри виконує уявлювану роль, попередньо придумавши "історію". Другий учасник готовить цікаві питання, які потім задає в інтерв'ю.

Дж. Річардс й Д. Нунан пропонують записувати інтерв'ю на відеомагнітофон, для подальшого аналізу рольової гри з погляду успішності спілкування.

Що стосується імпровізації, то Л.М. Денисова вважає дане приймання ефективним при навчанні іншомовному спілкуванню, тому що імпровізація передбачає активну роботу уяви школярів.

В інструкціях до даного виду рольової гри дається недостатньо інформації, фактів для проведення реалістичної рольової гри. Учасникам необхідно самостійно додумувати ситуацію й вибирати лінію поведінки.

М.Л. Вайсбурд і Л.Н. Пустосмехова рекомендують використовувати телепередачу як опору для організації рольової гри на уроці іноземної мови й дають технологію проведення даних рольових ігор.

Вибравши телепередачу з навчальними цілями, необхідно розв'язати, який її аспект можна використовувати як основу для рольової гри: зміст передачі, її форму або тільки персонажів. Після аналізу проблем, які будуть обговорюватися, і визначення теми рольової гри, учителеві слід настроїти школярів на уважний перегляд телевізійної програми, намагатись запам'ятати (законспектувати, записати схематично або у вигляді плану) про що піде мова.

Потім учитель разом з учнями намічає загальний хід гри:

1) розподіляються ролі;

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Цікаве про педагогіку і навчання:

Особливості організації мовної підготовки вчителів у вищих навчальних закладах України у першій половині ХХ ст
На підставі аналізу фактологічного матеріалу вченими-істориками було виділено три напрями в розвитку університетської педагогічної освіти, які спостерігалися в освітній практиці й досліджуваного нами ...

Переваги і недоліки комп'ютерних повчальних систем
Проблеми комп'ютеризації навчання можна розглянути з боку об'єктивних і суб'єктивних чинників. Об'єктивні чинники. До цієї групи проблем можна віднести: недолік необхідного комфорту при роботі з ПК ( ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.educationua.net