Молодший шкільний вік несе в собі більші можливості в пізнанні навколишнього світу, у тому числі й засобами англійської мови. Плідним ґрунтом для цього є пізнавальна діяльність, що реалізується в іграх, повною мірою, що відповідають віковим особливостям дітей молодшого шкільного віку.
Гра - це діяльність, у якій дитина спочатку емоційно, а потім інтелектуально засвоює всю систему людських відносин. Вони комплексно впливають на інтелектуальну, емоційну, вольову, комунікативну й інші сторони підростаючої особистості.
Різноманітність ігор, які ми можемо використовувати на уроках англійської мови в початковій школі, величезна.
Цінність гри як виховного засобу полягає в тому, що, виявляючи вплив на колектив граючих дітей, педагог через колектив впливає на кожного з дітей. Організувати життя дітей у грі, вихователь формує не тільки ігрові відносини, але й реальні, закріплюючи корисні звички в норми поведінки дітей у різних умовах і поза грою - у такий спосіб при правильному керівництві дітьми гра стає школою виховання.
У ході написання курсової роботи ми докладно вивчили проблему використання ігрової діяльності на уроках англійської мови на початковому етапі навчання, виявили її позитивний вплив на засвоєння, відпрацьовування й повторення навчального матеріалу. Розглянули різні види ігор, виявили необхідність обліку віку дітей, їх інтересів, а також правильність підходу по залученню кожної дитини в гру.
Крім того, ми розглянули різні види класифікацій, і переконалися на практиці, що існує величезна кількість різноманітних ігор і ігрових методик, які часом важко класифікувати по одній якій-небудь ознаці.
З погляду організації словесного матеріалу гра не що інша, як мовна вправа.
Гру так само розглядають як ситуативно-варіативну вправу, де створюється можливість для багаторазового повторення мовного зразка в умовах, максимально наближених до реального мовного спілкування із властивими йому ознаками - емоційністю, спонтанністю, цілеспрямованістю мовного впливу.
Ігри сприяють виконанню важливих методичних завдань:
Створенню психологічної готовності дітей до мовного спілкування;
Забезпеченню природної необхідності багаторазового повторення ними мовного матеріалу;
Тренуванню учнів у виборі потрібного мовного варіанта, що є підготовкою до ситуативної спонтанності мови взагалі.
У практичній частині були наведені приклади використання гри на різних етапах уроку, що допомагає вчителеві в нестандартному проведенні уроку, розвитку креативності учнів, їхньої спільної діяльності - умінню працювати в колективі, а також мотивувати їхній інтерес до вивчення англійської мови, що особливо важливо на даному етапі.
Цікаве про педагогіку і навчання:
Види театралізованої діяльності та їх характеристика
Важливе значення для організації театралізованої діяльності дітей та керівництва нею має визначення змісту, функціонального призначення, специфіки мовленнєвих завдань у кожному з її видів. У таблиці ...
Екологічне виховання: зміст, завдання, принципи
Необхідність подолання екологічних проблем сучасності поставила перед педагогічною теорією та шкільною практикою завдання: на основі біосферного підходу підготувати екологічно грамотну людину, яка ро ...