Корекційна робота з суб’єктом насильства

Педагогіка » Профілактика домашнього насилля в сім’ї: особливості роботи з насильником » Корекційна робота з суб’єктом насильства

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 7

Корекційні групи можуть бути відкритими та закритими.

Відкрита група: під час роботи припускається постійна зміна учасників: деякі залишають групу, а інші займають їх місце. Відкрита група може бути 3-х типів:

1. зміна складу учасників з можливими кількісними змінами;

2. збереження кількісного складу групи – ті, що пішли, замінюються іншими;

3. «реформована» група, в якій після завершення роботи деякі учасники залишаються для продовження терапії, а до них додаються нові учасники. Це варіант напіввідкритої-напівзакритої групи.

Відкритий тип групи дає можливість учасникам зустрітися з великою кількістю різних людей, також буде спрацьовувати ефект соціального осуду, коли «колишні», які в програмі перебувають певний час і вже встигли змінитися, будуть створювати певний вплив на «новачків».

Відкрита група може діяти необмежений час. Протягом її існування може змінюватися навіть фасилітатор, але орієнтація та мета групи залишаються незмінними.

У роботі з відкритою групою існують певні складнощі: наприклад, важко підтримувати взаємодовіру та об’єднувати групу, отже психокорекційна робота не може бути глибинною. Підготовка нових учасників до роботи в групі потребує додаткових зусиль терапевта. У відкритій групі важко добитися такої інтенсивності міжособистісних стосунків, яка можлива у закритій групі.

Закрита група.

В закритій групі склад членів групи залишається незмінним, а коли деякі члени групи залишають її, нові учасники не приймаються. Тривалість роботи закритої групи обмежена.

В корекційній програмі для осіб, які вчинили насильство в сім’ї, ми рекомендуємо застосовувати відкриті групи; оптимальними є групи першого (учасники постійно змінюються) або третього типу (реформована група).

Сесії повинні починатися та закінчуватися шерінгом , виключенням є перша сесія, яка починається сеттінґом. Під час шерінгу групова згуртованість зазвичай значно зростає, особливо між тими членами групи, які можуть знайти деяку схожість. Усі учасники групи стикаються із схожими труднощами і намагаються їх здолати – це і є основою для виникнення зв’язків.

Шерінг на початку сесії має на меті з’ясувати з яким настроєм, з якими очікуваннями, з якими переживаннями прийшли на зустріч учасники групи, а також дізнатися про події що, відбулися за минулий тиждень (з чим прийшли). Мета шерінгу наприкінці сесії почути від учасників групи що їм найбільше запам’яталося, вразило та було цікавим (з чим ідуть).

Під час групової роботи бажано чередувати рухові вправи зі статичними.

Особливості роботи в дитячих групах

В дитячих групах бажано вперше проговорювати групові правила в процесі підготовки до групової терапії. Кожна дитина повинна розуміти, що існуючі в групі правила є гарантією безпеки; під час їх формулювання важливо обговорити з дітьми необхідність затвердження правил співпраці та взаємоповаги. Підлітки схильні бути надто суворими або висувати нереалістичні вимоги до групи, тому необхідно обговорити сутність кожного правила та основні норми й обмеження, які виникають в групі. Важливим моментом є формування відчуття причетності кожної дитини до формулювання правил групової роботи.

В дитячих групах в плані кожного заняття має бути перерва, яка стає часом для вільного спілкування учасників, обговорення ними минулих та майбутніх подій. Під час перерв фасилітатор може відстежити «больові місця» та конфліктні зони дітей.

Останні 10-15 хвилин групового заняття можуть бути присвячені груповій грі. В цей час діти відпочивають від емоційно складної групової роботи та вільно спілкуються.

Критерії формування групи

Група набирається наступними способами:

- особи направляються органами внутрішніх справ;

- особи направляються за рішенням суду;

- особи направляються управліннями (відділами) у справах сім’ї, молоді та спорту, службою у справах дітей;

- особи, які записалися за власним бажанням.

Критерії непридатності особи для роботи в групі:

· деменція;

· психотичні стани;

· аутизм;

· тяжка та глибока розумова відсталість.

Процедура роботи

Першочерговий контакт/ідентифікація.

При входженні нової особи в групу може виникати цілий ряд ускладнень, тому рекомендується використання «знайомства» (прелімінарної зустрічі). Це дасть можливість сформувати реалістичні очікування учасників, які б сприяли ефективній роботі групи.

Основними завданнями такої зустрічі є:

· пояснення основних принципів групової терапії;

· пояснення цілей групи та визначення індивідуальних цілей учасників;

· знайомство з методами роботи і способами поведінки в групі, завдяки якій вони могли б отримати максимальну користь від занять;

· знайомство учасників з основними правилами роботи в групі;

Страницы: 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Цікаве про педагогіку і навчання:

Самостійна робота як форма організації навчання
Б. П. Єсипов, аналізуючи самостійну роботу як метод навчальної діяльності, пише: «Самостійна робота учнів, що відбувається в процесі навчання, - це така робота, яка виконується без безпосередньої уча ...

Шляхи здійснення самоосвіти у учнів ПТНЗ
До шляхів самоосвіти відноситься самостійна робота учнів. В процесі самостійної роботи учні систематично читають, звертаються до авторитетних джерел (на паперових, електронних носіях); здійснюють ана ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net