Психолого-педагогічні основи використання прикладного програмного забезпечення для розробки дидактичних засобів при проведенні літературознавчої пропедевтики

Педагогіка » Використання комп'ютера при літературознавчій пропедевтиці в початковій школі » Психолого-педагогічні основи використання прикладного програмного забезпечення для розробки дидактичних засобів при проведенні літературознавчої пропедевтики

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Літературознавча пропедевтика, як, зрештою, і інші форми роботи на уроках рідної мови (зокрема читанні) передбачає використання різноманітних засобів навчання.

Використання комп’ютера при розробці дидактичних засобів у початковій школі – це досить новий крок, але він вже здобув певні позитивні відгуки в колах провідних психологів та педагогів.

Варто лише сказати, що за даними досліджень у цій галузі навчання з допомогою комп’ютера здатне:

полегшити підготовку вчителя до уроку на 60 %;

підвищити цікавість учнів до процесу навчання на 70 %;

покращити запам’ятовування матеріалу учнями на 30 %;

забезпечити кращий розвиток учнів на 50 %;

осучаснити та урізноманітнити процес навчання на 45 %.

Звичайно, що такий підхід малює нам казкові перспективи. Насправді ж навчально-виховний процес з допомогою комп’ютера наяву може покращити знання учнів, якщо будуть забезпечені наступні моменти:

Процес навчання з комп’ютером не буде заперечувати інші методи та прийоми навчання.

Комп’ютерні дидактичні засоби будуть не просто копіювати звичайні засоби (наприклад, наочність) на монітор, а створювати принципово нові, що забезпечують більш чітку модернізацію навчання.

Вчитель при використання комп’ютера на уроці не відходить на задній план, віддаючи перевагу машині.

Використання дидактичних засобів, створених на комп’ютері чергуватиметься із використанням інших прийомів, фізкультхвилинок та ін., для забезпечення належних умов для здоров’я дитини.

Окрім цих моментів ми пропонуємо взяти до уваги наступні прийоми використання комп’ютера у розробці дидактичних засобів саме для літературознавчої пропедевтики в початковій школі:

Використання комп’ютера не має зводитись лише до використання прикладного програмного забезпечення (ППЗ), адже до нього можна віднести і друк матеріалів, збереження інформації тощо.

Використання прикладних програм має забезпечуватись принципами загальності, легкості у користуванні та ін., для того, щоб вчитель початкових класів без особливих зусиль та підготовки міг налаштуватись на роботу з ними.

Використання прикладних програм загального призначення має поєднуватись з використанням готових програмних продуктів, а отже має місце професійна розробка таких програм (ігор, тестів та ін.), що на даний час здійснюється дуже повільними темпами.

Кожний дидактичний засіб, розроблений на комп’ютері має використовуватись строго до теми та завдань уроку і поступово ставати звичним засобом навчання.

Для літературознавчої пропедевтики в початковій школі доречними будуть наступні засоби навчання, створені прикладними програмами:

наочні посібники (ілюстрації до казок, оповідань, байок тощо);

електронні підручники, що розповідатимуть про авторів та ін.;

мультимедійні засоби для кращого сприймання творів (розроблені мультиплікації, презентації тощо);

засоби, що активізують діяльність самих учнів;

засоби зацікавлення та постановки проблемних ситуацій для дітей тощо.

За умови врахування всіх вищенаведених принципів та побажань використання ППЗ у навчально-виховному процесі на уроках читання, на нашу думку, стане справжнім проривом у сучасній методиці та окреслить певні позитивні моменти.

Цікаве про педагогіку і навчання:

Інтегровані завдання валеологічного змісту в шкільному курсі фізичної культури
Сучасна школа потребує нових підходів до формування теоретичних знань у школярів. Пріоритети надаються розвивальній функції навчання, самостійності та нестандартності думки. Пропонуємо Вашій увазі ін ...

Характеристика системи методів навчальної діяльності емоційно нестабільних дітей молодшого шкільного віку
Розвиток дитини супроводжується процесами присвоєння суспільно-історичного досвіду в ході особистісного пізнання, що розглядається у формі навчальної діяльності. Завдяки навчальній діяльності встанов ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net