Методика викладання українського народознавства в школі: зміст та завдання

Педагогіка » Методика викладання українського народознавства в школі: зміст та завдання

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 5

Створивши належні творчі розробки, учитель отримує високоефективний урок.

А як за один урок краєзнавчого типу можна розповісти про культурне минуле свого міста? Для цього слід прочитати всю наявну літературу про місто, виписати прізвища всіх відомих людей і написати про те, хто чим прославився. Ось, будь ласка, кілька рядочків з мого вірша.

Надихав поетів Ніжин,

драматургів, байкарів

на слова ліричні, ніжні,

гострий гумор влучних слів.

Гоголь, Кукольник, Забіла

тут схилялись над пером.

Гербель, Глібов і Гребінка

віршували над Остром.

Творчість на уроці - це не лише вірш, пісня, картина. Творчістю є взаємне спілкування.

Безумовно, творчими є всі без винятку практичні заняття. Хіба не є творчістю випікання хліба, паски, малювання писанки? Учитель-ремісник продиктує рецепт та й годі. А у творчого на цей випадок усе заготовлене заздалегідь з допомогою учнів: різнокольорове пшоно, сорок яєць, ванілін, кориця, борошно, цукор, дріжджі, молоко для паски, сметана чи вершки, з якими учні смакуватимуть свій "художній" витвір.

У творчого вчителя завжди знайдуться "пера" для малювання писанок, фарба з природних барвників, віск, сухий спирт, пристрої для тримання писанок, тобто все, щоб забезпечити учнів роботою на уроці й навчити їх мистецтву писанкарства.

Учитель українського народознавства обов'язково повинен привітати учнів з народним святом, відкрити їм сторінки "Святоліку":

"Будь ласка, читайте, це цікавої" Він буде постійно підвищувати мовну культуру учнів, щоуроку даючи їм мовні кросворди, підготовлені самими учнями. Він не стане вимагати "Любіть свою мову", а спокійно й упевнено очищатиме мову своїх вихованців від "бур’яну".

Як навчити дітей шанувати не лише живих, а й померлих? Ця проблема така пекуча! Необхідно переконати, впевнити учнів, що втра близьких людей стає іноді виміром нашої людяності, чесності, або, навпаки, безпам’ятства, бездуховності. На початку такого уроку я пропоную послухати пісне у виконанні Ніни Матвієнко.

Летіла зозуля з гори та в долину,

та й сіла кувати коло мого тину.

Зозуле, зозуле, це ж ти горе чуєш,

коло моєй хати на калині куєш.

Зозуля кувала, правдоньку казала,

по моєї неньки на світі не стадо.

Побігла до хати, стала на порозі,

забилось серденько, покотились сльози.

ОЙ матінко-мати, де к тебе узяти,

чи піти купити чи намалювати?

Наїхали маляри з далекой сторони,

змалювали неньку на білій оселі.

Змалювали очі, змалювали брови.

та не змалювали щирої розмови.

І продовжую далі:

- На жаль, ми складаємо ціну людям лише після їхньої смерті, не замислюючись, що значать вони для нас за життя. Якби ми робили це вчасно, то, можливо, тим самим продовжували б їхнє життя на землі.

Але, незалежно від того, жива людина чи мертва, її треба шанувати завжди, якщо вона на це заслуговує. Отже, навчимося в наших предків шанувати померлих.

Пісню учні вивчають удома напам’ять.

Провести урок про народні музичні інструменти вчитель народознавства не ризикне без прослуховування їх звучання /гратиме чи учитель, чи учні, чи запрошені музиканти/.

Вивчаючи тему "Церква в житті українців", учні отримують такі знання про неї, якими часом не може похвалитися й доросла людина.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Цікаве про педагогіку і навчання:

Види самостійної діяльності учнів
Самостійні роботи слід класифікувати за декількома дидактичними ознаками, що характеризують різні сторони однієї і тієї ж самостійної роботи 1. Самостійні роботи розрізняються за їх дидактичною метою ...

Історія виникнення і розвитку технологічного підходу до навчання
Двадцять років тому технологічний підхід майже не використовувався у вітчизняній практиці. Перші спроби зробили Т.А.Ільїна та М.В.Кларин під час аналізу іноземного досвіду. Однак представників традиц ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net