Методика викладання українського народознавства в школі: зміст та завдання

Педагогіка » Методика викладання українського народознавства в школі: зміст та завдання

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 6

Я малюю учням план церковної будівлі, вчу, де можна стояти в церкві, де її святі місця, де відбуваються церковні обряди хрещення, вінчання, розповідаю історію виникнення церкви, вивчаю порядок розміщення ікон у церковному іконостасі за допомогою намальованої мною схеми. На жаль, праця творчого вчителя оплачується не набагато більше, ніж просто вчителя-спеціаліста. Кожен учитель мріє про фінансування своєї творчості. Не для того, щоб збагатитися, а з метою придбати друкарську машинку, папір, кошти для друкування своєї наукової праці, фарби, полотно для картин, музичні інструменти, технічні засоби.

Наприклад, як розумно було б створити відеофільми про всі сімейні та календарні обряди, промисли, ремесла України! Ви назвете ці потреби рожевими мріями творчого вчителя? Може й так. Але я називаю цей дефіцит бездіяльністю чиновників з Міністерства освіти, які, запровадивши новий предмет у навчально-виховний процес школи, переклали всі турботи на самого тільки вчителя українського народознавства.

Учитель повинен бути творчим не лише на уроці, а й у позакласній виховній роботі, але там він стає й сценаристом, і режисером, і актором, і художником, і музикантом одночасно. Ніби за помахом його чарівної палички оживають дивні звичаї й традиції нашого народу. Вивчаючи сімейні обряди, мої учні "сватаються", святкують "родини", христини", "пострижини', "іменини", справляють весільні обряди - печуть коровай, прикрашають гильце, розплітають косу. Але цим практичним навичкам передує; велетенська робота вчителя. По-перше, потрібно написати сценарій обряду чи свята. По-друге, треба зацікавити ним учнів. По-третє, виконати постановку. По-четверте, продумати режисуру. По-п’яте, провести безліч репетицій. По-шосте, приготувати костюми. По-сьоме, намалювати чи приготувати декорації.

Це під силу лише залюбленому в свій предмет учителю. Мабуть, саме тільки прагнення дати учням потрібні знання, вміння та навички надає вчителю сил упоратися з цими завданнями. Наведу приклад, як таке прагнення творчості пробудило в мені бажання поширити знання учнів про історичне минуле свого міста. Я написала п’єсу за романом П.Куліша "Чорна рада". Зміст її відповідав назві "Усякому є кара й нагорода". Учні розучили ролі й показали виставу в школі. Вистава вчила дітей служінню рідній землі, своєму народові, прагненню здобути на землі добру славу. Бо як же цій землі не послужити, коли закоханий в її красу?!

Готуючи виховний захід під назвою "Як жилося Україні", я коротко у віршах описала історію України, включивши до сценарію сцену з роману С.Скляренка "Святослав". Намалювала декоративне полотно розміром 5x7 м - пічку з чайками біля берега, старезний дуб з ошатним гіллям. І таких же розмірів полотно "Запорожці пишуть листа турецькому султану" до сцени, присвяченої часам козацтва в Україні. Усе це робилося для того, щоб учням було легше осмислити життя предків у різні часи історії. Простеживши шлях народу до XX століття, теперішні "козачата" роблять висновок:

Довго-довго наші люди

проливали свою кров.

Хай потомки не забудуть,

щоб не литися їй знов.

Горді ми тепер безмежно,

коли чуємо слова

"Україна незалежна,

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Цікаве про педагогіку і навчання:

Напрямки та форми діяльності Українського козацтва
Українське козацтво здійснює таку діяльність: 2.1. Організація, координація та підтримка діяльності українських козацьких громад в Україні та діаспорі, участь загальнодержавних і громадських заходах, ...

Психолого-фізіологічні особливості молодших школярів
Навчальна діяльність у початковій школі набуває специфічного змісту, що зумовлено особливостями формування та розвитку пізнавальних інтересів учнів, їхньої поведінки, емоційно-вольової та мотиваційно ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net