Методика викладання українського народознавства в школі: зміст та завдання

Педагогіка » Методика викладання українського народознавства в школі: зміст та завдання

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 7

суверенна і нова".

Такі заходи щоразу надихають учителя на нову творчість. Спинитися на досягнутому не дають самі учні. І п’ятикласники, й десятикласники просять учителя "Давайте ми покажемо весілля". І я знову шукав місцеві весільні обряди в літературі, пресі, у пам’яті бабусь і описую одинадцять весільних обрядів. Пишу сценарій, розучую з учнями. Готую декорацію хати нареченого та нареченої. Роздаю запрошення на весілля учням, учителям. І ось ми в школі справляємо українське весілля. Майже справжня соромлива наречена в білій вишитій сорочці, весільній корсетці, червоній спідниці, з довгою пишною косою. Наречений - чорнявий, кучерявий, справжній козак.

Світилки з вінчальними свічками, обвитими барвінком, дружки, бояри, пісні, народні музики, танці, духмяний коровай і подарунки - справжнє свято. А головне - привабити молодь вічною красою народної культури.

Згодом "відсвяткували" народини, хрестини, показавши обряди не лише учням, а й батькам.

З особливим натхненням готую завжди зимові свята. Наприклад, пишу сценарій вертепного дійства, інсценуємо його з учнями на уроці, на заняттях гуртка. Готую не сцену величезне живописне полотно із зображенням вертепу-печери, де схилились над малям Марія, Йосиф та Іван Хреститель. Панно малюю у своїй маленькій однокімнатній квартирі частинами, потім склеюю ці частини на сцені актового залу школи. Дивуються учні, колеги: "Як можна було намалювати в маленькій кімнатці таке величезне панно?" Дивуюсь і я сама. Але всі труднощі позаду. А попереду цікаве різдвяне свято, з царем Іродом і Рахіллю, з Воїнами й Чортом, з Циганами, Хвеською, Козаком-Запорожцем, Поляками, Угорцями, Росіянами, які вітають Українців з Різдвом Христовим.

Вважаю, що вчитель народознавства не може взагалі працювати нетворчо. Як можна показати учням "Календар грудневих свят", не продумавши сцену кусання калити, чи гадання на Катерини, Варвари, не приготувавши подарунки "від святого Миколи"?

Сама позакласна робота спонукає до творчості. Театралізовані дійства, виховні заходи, народні свята є частиною творчої лабораторії вчителя. Я ніколи не користуюсь чужими сценаріями, завжди пишу їх сама. Це мій принцип. Мабуть, так і треба: творчий учитель або, скажемо так, учитель народознавства має бути принциповим. Ця риса є надійним помічником у педагогічній діяльності. Учитель повинен бути принциповим у ставленні до самого себе, у ставленні до роботи й до учнів. Це - позитивна принциповість. Вона сприяє успішній діяльності вчителя. Наведу приклад. Коли я дізналася, що викладатиму народознавство, а це було за два тижні до початку навчального року, то вирішила, що в мене має бути кабінет народознавства, світлиця, в якій я першого вересня зустріну дітей. За цей короткий час за допомогою шкільного столяра, художника В.І.Криги, в кабінеті з’явився інтер’єр української хати в натуральну величину, вітрини експозицій, двір із "травичкою" /мохом, нарізаним у лісі/, перелаз, господарське начиння в хаті й у дворі, рушники на віконницях, ікона та ін. Першого вересня прийшли учні в клас, а там на перелазі в’ється червонувате листя й зелені шишечки хмелю, ростуть у дворі "соняшники", лежать на столі в старовинній тарілці з надписом "Дай, Боже, щастя" пахучі яблука, а біля них - хліб. "Ось так, любі мої учні, вас зустрічає школа!" Запах засушених лікарських трав на комині печі забивав дух . Діти озираються, розглядають світлицю: "Де це ми?" Це ж шматочок рідної землі, оселя їхніх предків. Чи треба тут багато позводитись про патріотизм? Може, просто поговорити про літо, про їхнє дитинство, про те, як вони святили квіти на Маковея та яблука на Спаса? Повернімо дітей обличчям до народу, адже вони - його частина, його майбутня доля! Як хочеться мені писати про них вірші! Діти - це найсвітліша поезія!

Страницы: 2 3 4 5 6 7 8 9

Цікаве про педагогіку і навчання:

Функції гри як засобу навчання молодших школярів
Переважною більшістю психологів зазначається, що з метою повноцінного розвитку і виховання дитини доцільно обирати і використовувати ті засоби, форми і методи педагогічного впливу, які адекватні її в ...

Характеристика державних і суспільних вимог до реалізації економічної освіти
Економічна освіта стала потребою сьогодення. Вона покликана сформувати в громадян України не тільки знання, діловитість, підприємництво, а й найголовніше — економічну культуру. Економічна освіта спри ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educationua.net