Тенденції розвитку музичної освіти в Японії та Росії

Педагогіка » Музична освіта в зарубіжних країнах » Тенденції розвитку музичної освіти в Японії та Росії

Сторінка 6

Яскравим представником Російської культури був Дмитро Кабалевський. Він вважав, що в основі музичного виховання лежить активне сприймання музики. "Лише тоді музика може виконати свою естетичну, пізнавальну і виховну роль, коли діти навчаться по-справжньому чути її й роздумувати про неї, - підкреслював педагог. - Справжнє, відчуте і продумане сприймання музики - основа усіх форм прилучення до музики, тому що при цьому активізується внутрішній духовний світ учнів, їх почуття та думки і поза сприйманням музика як мистецтво взагалі не існує".

Концепції музичного навчання Д. Кабалевського мали великий вплив на розвиток музичної освіти багатьох пострадянських країн і Україні не є виключенням. По цей час ми у своїй методиці музичного виховання використовуємо саме педагогічні принципи Кабалевського.

Проаналізувавши розвиток музичної освіти у різних країнах можна зробити висновок, що загалом важливість музичної освіти підтримують більшість сучасних досліджуваних країн. Музична освіта є одним з невід’ємних умов розвитку нормальної естетично розвиненої дитини.

Дослідивши методики музичного виховання країн Заходу та Сходу можна чітко викреслити для себе особливості кожної. Кожна методика має свою особливість завдяки якій має право на існування і подальший розвиток в освітній структурі. Загалом музичне мистецтво є обов’язковою умовою виховання підростаючого покоління. Саме тому в наш час удосконалення системи музичної освіти відіграє значну роль, досліджуючи методики виховання інших країн ми можемо виділити для себе корисні і деї і надбання для розвитку освіти на території України.

Тема: “Богатирська тема в музиці” 5-й клас.

Завдання:

Навчити дітей сприймати музику як невідємну частину життя кожної людини (“Без музыки земля - пустой, недостроенный дом, в котором никто не живет”);

Сприяти розвитку уважного та доброзичливого відношення да навколишнього середовища;

Виховувати емоційну чуйність до музики, потребу в музичних переживаннях;

Всіляко сприяти розвитку інтересу до музики через творче самовираження, що виявляється в роздумах про музику, власній творчості (поезія про музику, "музичний малюнок");

Сприяти формуванню слухацької культури школярів на основі залучення до вершинних досягненнь музичного мистецтва;

Навчити знаходити взаємодії між музикою та іншими видами художньої діяльності (літературою і образотворчим мистецтвом) на основі знову набутих знань;

Сформувати систему знань, націлених на осмислене сприйняття музичних творів (знання найбільш значних музичних жанрів і форм, засобів музичної виразності, усвідомлення глибокої взаємозв'язку між змістом і формою в музичному мистецтві).

Мета: духовно-моральне виховання школярів через залучення до музичної культури як найважливішого компоненту гармонійного формування особистості.

Обладнання: музичний центр, фортепіано.

Оформлення дошки: Тема уроку, картини Васнецова, Глазунова, портрет Олександра Невського, портрет композитора О. Бородіна, плакат "словник характерів", роздатковий матеріал (малюнки дітей на богатирську тему).

Хід уроку

Віктор Іванович Васнецов (1881-1926)

Дитячі роки Віктора Михайловича Васнецова пройшли в мальовничому селі "Рябово", Вятского краю. Село розташовувалося серед глухих північних лісів. Тут довгими зимовими вечорами, під шум дрімучих дерев, майбутній художник вперше почув і назавжди полюбив народні казки, перекази про героїчні подвиги богатирів. Чарівні чудеса, билинні події оживали в уяві, хвилювали розум і почуття, а коли хлопчик виріс і став художником, його мрії і мрії втілилися в картинах. Кращою картиною Васнецова на билинний сюжет по праву вважаються "Богатирі". Васнецов зобразив богатирів настільки живо і переконливо, що іншими ми їх і уявити не можемо. Три билинних героя на виїзді примічають, чи немає в полі ворога, не ображає чи хто кого. У центрі Ілля Муромець на вороному коні, огрядний і сильний, неспішно оглядає простори. Він підніс руку до чола, ніби не відчуваючи, що на ній висить "сорокапудовий" палиця. У всій зовнішності цього силача немає нічого страхітливого, він великодушний і добрий. Зліва Добриня Никитич, його білий кінь тривожно заіржав, і Добриня виймає меч з піхов. Тільки на ньому з усіх богатирів надітий золотий хрест. Цим художник нагадує, що Добриня має зв'язок з легендарним Добринею, воєводою київського князя Володимира - хрестителя Русі. Справа - наймолодший, Олександр Попович. Він не тільки хоробрий і спритний, але в боротьбі з ворогом може застосувати хитрість і навіть обман. Альоша вклав стрілу в лук і пустотливо скосив веселі очі. Його образ самий життєрадісний і лукавий. Всі троє, незважаючи на різні характери, дивно єдині в одному: вони готові зустрітися з ворогом, впевнені у правоті своєї справи. Це захисники землі Руської. Герої картини Васнєцова приходять до нас у дитинстві і назавжди залишаються в наших серцях, будь то біг Сірого Вовка по темному лісі, політ Килима-літака або сумні думи Альонушки у темного виру.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Цікаве про педагогіку і навчання:

Головні особливості системи розвивального навчання
Проблема розвивального навчання має глибоке історичне коріння. Її витоки - у педагогічній спадщині видатних педагогів гуманістів ХVII-XIX століття – Я.А.Коменського, Ж.-Ж.Руссо, Й.Г.Песталоцці, А.Діс ...

Модель засвоєння бази знань з теми. Проектування професійних умінь учнів
Модель засвоєння бази знань навчальної теми — це перелік елементів змісту навчання з визначенням рівня засвоєння кожного. Рівні засвоєння елементів бази знань Мета засвоєння елементів бази знань Орга ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.educationua.net