Тенденції розвитку музичної освіти в Японії та Росії

Педагогіка » Музична освіта в зарубіжних країнах » Тенденції розвитку музичної освіти в Японії та Росії

Сторінка 7

I. Привітання вчителя.

II. Повторення пройденого.

На минулих уроках ми говорили про жанрову музиці. Що таке жанр? Кантата відноситься до жанрової музики. Що таке кантата? Який твір слухали на минулому уроці? Як називаються частини цього твору? Що за подвиг здійснив Олександр Невський? Чи можна назвати Невського "російським богатирем"? Чому? Ми часто зустрічаємося з богатирською темою в народній творчості, в поезії, в літературі, в музиці, в живописі, в театрі, в кіно. Це тому, що з давніх часів на Русь наступали вороги, намагаючись заволодіти нашими землями, багатствами, поневолити наш народ. Образ богатирі і народився у російському мистецтві як образ могутнього захисника батьківщини. Народ добре пам'ятав пісні про богатирів, і ще зовсім недавно їх можна було чути на Півночі нашої Батьківщини від старих людей, у селах на річці Печорі, на березі Ладозького і Онезького озер і у Білого моря. За старих часів билини співали під дзвін псалтиря, співали урочисто при великому скупченні народу. Великий російський письменник Лев Толстой переказував билини про богатирів (показ книг). Російські композитори складали пісні, в основі якої була народна билина.

III. Новий матеріал

Друга симфонія Олександра Бородіна називається "Богатирська симфонія". Слово "симфонія" від грецького означає "співзвуччя"-твір для оркестру. Як правило, в симфонії 4 частини. Сьогодні ми почуємо одну з них найяскравішу. В музиці цього композитора відчувається характер сильних, могутніх російських богатирів. Зоровий ряд. На дошці ви бачите картини: Виктор Васнецов “Три богатыря”, Илья Глазунов “Бой Пересвета с Челубеем”.

• Як ви вважаєте, які риси російського характеру видно на даних картинах? • Що повинна приносити людям богатирська сила? • Назвіть героїв російських билин. • Його портрета немає на дошці, але він російський герой - врятував Росію від польських загарбників? Назвіть його ім'я. Чи можна його назвати російським богатирем?

Короткі розповіді дітей: • Зараз ми прослухаємо фрагмент з богатирською симфонії Олександра Бородіна. Завдання під час прослуховування: • Які риси богатирського характеру об'єднують зображення богатирів на картинах з богатирською темою музиці. Скористайтеся словником характерів.

IV. Слухання музики

Відповіді на питання учнями. Слухаючи цей фрагмент, подумки представляється образ давньої Русі, її безкраї степи, богатирські застави, битви богатирів. • Чому коли композитори звертаються до билинним сюжетів, в їх музиці зростає відчуття побачити "подумки", всередині себе? • Як можна побачити музику? • Послухайте вірш "Богатирська сила" Миколи Добронравова. • Виконання вірші дітьми під музику Олександри Пахмутової "Богатирська сила". • До якої картині найбільше підходять ці слова (відповіді учнів)? Закріплення пройденого на уроці. Питання по темі уроку.

VI. Висновки

Споконвіку російський богатир стояв на варті своєї Батьківщини і спокою свого народу, охороняючи кордони рідної землі, що й знайшло відображення в картинах відомих російських художників, в билинах, в музиці композитора О. Бородіна. Девіз Іллі Муромця: "Свята Русь не порожня стоїть, на святій Русі є сильні, могутні богатирі!"

VII. Виконання пісні

“Музыка может грустить и смеяться, Музыка может заставить любить и страдать, Боль и обиду, надежду и счастье Может прочувствовать и передать .”

Мы сегодня увидели музыку Бородина в картинах известных художников. О том, как можно увидеть музыку, давайте споем песню “Я хочу увидеть музыку” Г.Струве.

Страницы: 2 3 4 5 6 7 

Цікаве про педагогіку і навчання:

Болонський процес та його вплив на реформування освітньої системи України
Болонський процес, або Болонська реформа, започаткована у 1999 році, триває вже майже десятиліття. Сорок шість держав на двох континентах, від Португалії до Азербайджану, від Норвегії до Туреччини. 1 ...

Система освіти
Нині в Канаді нараховуеться 15507 початкових і середніх шкіл, 69 університетів та 200 технічних інститутів і суспільних коледжів. Загальна кількість учнів та студентів – понад 6 млн. чоловік. Якщо сю ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.educationua.net