Індивідуальний оціночний лист та його результативність

Педагогіка » Методи оцінювання школярів на уроках зарубіжної літератури та літератур національних меншин » Індивідуальний оціночний лист та його результативність

Для кожної дитини-восьмикласника мною був заведений індивідуальний оціночний лист, який відбивав результати мого систематичного спостереження за учнем в ході освітнього процесу на уроках, присвячених вивченню викладається мною предмета. Таке діагностування на першому етапі давало мені можливість організації індивідуального підходу до кожної дитини і коригування його навчальної діяльності. Крім того, бажаний результат був досягнутий - ця робота батьків дійсно зацікавила, і я отримала ряд безсумнівно позитивних відгуків, окремі з яких, як приклад, вважаю за можливе привести у статті на підтвердження своїх слів.

· "Ця інформація дуже корисна для батьків і школярів. Дає привід поміркувати про достоїнства і недоліки наших улюблених дітей "(сім'ї Якунін Ірини, Щедріна Сергія).

· "Спасибі за нестандартний підхід до справи і Ваше індивідуальне увагу до кожної дитини" (сім'ї Акініна Ігоря, Григорян Маші).

· "Прийняли до відома недолік акуратності і ретельності в роботі . Мені дуже цікаво постійно знайомитися з цим табелем. Бажано продовжити цю роботу: вона необхідна "(сім'я Пугач Світлани).

· "Ми зацікавлені в тому, щоб у нашої дитини були гарні знання з літератури та російської мови. Перелік позицій у табелі допомагає нам виявити конкретні недоліки в його роботі. Разом з тим за табелем можна судити навіть і про якість його роботи на інших уроках "(сім'я Котенко Володимира).

Все частіше батьки приходили до мене з діагностичними листами, які я роздавала на кожному зібранні, а потім приблизно через тиждень збирала, щоб обговорити позитивну або негативну динаміку в розвитку навчальної діяльності їхньої дитини в процесі моїх уроків.

Зацікавилися і діти. Вони росли і все активніше включалися в наш діалог. Найчастіше вони самостійно зверталися до мене іноді за роз'ясненнями, а іноді і з критикою моїх оцінок, причому критичні висловлювання їх іноді були мотивовані незгодою не з заниженою, а із завищеною, на їхню думку, оцінкою вчителя.

Одна така розмову з дитиною дуже запам'яталася. Чудова, ласкава, слухняна дівчинка-відмінниця, завжди прекрасно створює твори, отримавши діагностичний лист, де в графі "вміє створити самостійну роботу" стояв значок "1 +", сказала: "Ви не праві, так я ще не працюю, я в основному компілюється, просто переказую добре, але я постараюся, щоб все-таки це стало правдою ".

Це визначило зміст другого етапу моєї діяльності - включення до діагностику рефлексивної самооцінки учнів.

Цікаве про педагогіку і навчання:

Особливості фізичного виховання дітей з вадами слуху
Фізичне виховання дітей з порушеннями слуху — один з важливих напрямків корекційно-педагогічної роботи — знаходиться в тісному зв'язку з усіма іншими сторонами виховання і навчання. Правильно організ ...

Забезпечення демократизації контрольно-оцінної діяльності в сучасній початковій школі
Щоб докладно охарактеризувати всі методичні передумови розв’язання досліджуваної проблеми ми скористаємось прикладами роботи вчителів-практиків, які використовують у педагогічному процесі елементи де ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net