Волонтерський рух студентів вузу як форма педагогічного впливу на виховання дітей у притулку

Педагогіка » Пошук форм роботи волонтерів з дітьми » Волонтерський рух студентів вузу як форма педагогічного впливу на виховання дітей у притулку

Сторінка 3

Аналіз результатів спостереження свідчить про те, що спілкування як форма педагогічного впливу на дітей є тим фактором, який змінює їх поведінку на краще. Студенти-волонтери в розмовах з дітьми дотримувалися принципу толерантності, щирості, любові. В процесі спілкування діти почали довіряти студентам, ділитися інформацією про своє минуле, що сприяло переосмисленню важких подій у їх дитинстві і надихало на нове життя.

Слід відзначити, що це було не просте спілкування. Використовувалися різні його форми: спілкування у грі, спілкування як розмова, спілкування при підготовці і проведенні заходів, спілкування як переконання, спілкування під час вибору певної діяльності тощо.

Важливим моментом у налагодженні стосунків з дітьми, а отже для позитивного педагогічного впливу на зміни в їх поведінці, вважаємо благочинні дії студентів-волонтерів і спільні виховні заходи. Студенти організовують в інституті збір коштів, речей, книг, влаштовують благочинні концерти з цією метою. Вже традицією стають такі заходи як благодійна акція «Святий Миколай мандрує Україною». Кожна дитина отримує до свята подарунок, до якого включаються книги, фломастери, альбоми, солодощі тощо. Волонтери заздалегідь готують виставу до цього дня (в інституті працює СТЕМ – студентський театр естрадних мініатюр), святковий концерт за участю самих дітей. Все це потребує справжньої дружби, врахування здібностей і бажання дітей, а отже, вивчення особливостей особистості кожної дитини. Довіра дітей зростає ще більше, коли волонтерами використовується педагогічний прийом власного прикладу. Найголовніше в благодійній справі волонтерів є безмежна щирість, відкритість, бажання допомогти, небайдужість душі і серця.

В ході дослідження встановлено, що проблема сирітства існує з давніх часів розвитку людського суспільства. Ця проблема завжди знаходилася і досі знаходиться в сфері уваги як держави, так і благочинних організацій. Встановлена закономірність: чим більш розвинуте суспільство, тим більше воно опікується дітьми-сиротами.

В роботі розглянуті різні форми влаштування дітей взагалі, відзначені основні форми, які використовуються в Україні. Наголошено на авторському переконанні стосовно переваг всиновлення і опікунства, доцільності існування притулків і дитячих будинків.

З’ясовані основні фактори, що впливають на адаптацію дитини в притулку і дитячих будинках: зовнішні – досвід минулого життя, умови перебування і виховання в державних закладах; внутрішні – психічні, фізіологічні і фізичні особливості особистості дитини.

Для дослідження нами обрано метод спостереження такої форми педагогічного впливу на зміни в поведінці дітей як спілкування в різних проявах роботи з дітьми. Аналіз результатів дослідження свідчить про доцільність використання такої форми педагогічного впливу при адаптації дітей до життя в притулку. З’ясовано, що саме щира зацікавленість у справах кожної дитини, особистісній приклад життя волонтерів, їх захоплень і інтересів сприяє їх зближенню з дітьми, довіри останніх і поступові позитивні зміни поведінки вихованців.

Страницы: 1 2 3 

Цікаве про педагогіку і навчання:

Навчання студентів іноземців
Підставою для навчання за кордоном є студентська віза, яку іноземний студент отримує у себе на батьківщині. Для оформлення студентської візи до Індії ти зобов'язаний представити відповідні документи ...

Мета і завдання сучасної навчально-виховної системи
Загальноприйнятою метою у світовій теорії і практиці гуманістичного виховання був і залишається ідеал всебічно і гармонійно розвинутої особистості, який іде із глибини століть. В Україні загальна мет ...

Сімейне виховання

Сімейне виховання

Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї.
Музичне виховання

Музичне виховання

Найскладнішою проблемою сучасної загальноосвітньої школи є забезпечення художньо-творчого розвитку учнів.

Головні теми

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educationua.net